Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/04/01

Jak wysłać paczkę DPD?Chcesz nadać prezent komuś bliskiemu mieszkającemu w innym mieście? A może sprzedajesz coś przez lokalny portal ogłoszeniowy i zamierzasz wysłać sprzedawaną rzecz do nowego właściciela? Konieczność wysyłki kurierskiej zdarza się bardzo często, więc warto wiedzieć, jak tanio wysłać paczkę DPD.

Jak wysłać paczkę DPD?

Paczkę tym kurierem nadasz szybko i tanio przez internet. W tym celu należy wypełnić specjalny formularz nadania i opłacić zamówienie online. Przesyłkę można zanieść do punktu lub zamówić przyjazd kuriera do domu. Zanim nadasz paczkę, sprawdź, czy jej zawartość nie znajduje się na liście towarów wykluczonych z przewozu przez DPD. Jeśli dana rzecz jest dozwolona, trzeba ją odpowiednio spakować, zwracając uwagę na wymiary i wagę przesyłki. Paczki nadawane w punktach i u kurierów DPD mogą ważyć maksymalnie 50 kg, natomiast przesyłki nadawane do punktów 20 kg. 

W każdym przypadku trzeba zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Rodzaj zastosowanego opakowania musi być dopasowany do charakteru nadawanych przedmiotów. Do pakowania można użyć foliopaków kurierskich lub opakowań kartonowych. Żaden element przesyłki nie może wystawać poza opakowanie, gdyż mogłoby to spowodować jego zniszczenie lub uszkodzenie innych przesyłek. Paczka powinna mieć w miarę możliwości regularne kształty, a w przypadku kartonów najlepiej wypełnić wolne przestrzenie gazetami lub specjalnym wypełniaczem.

Oferta usług kurierskich DPD

DPD to firma kurierska zajmująca się doręczaniem przesyłek kurierskich takich jak koperty z dokumentami, paczki i palety. Kurier DPD umożliwia nadawanie przesyłek standardowych i pobraniowych oraz skorzystanie z kilku opcji:

  • nadania przesyłki w punkcie i doręczeniu do adresata;
  • nadania przesyłki u kuriera i doręczenia do punktu;
  • nadania przesyłki u kuriera i doręczenia do adresata.

DPD doręcza przesyłki na terenie Polski i do 25  krajów Europy, między innymi: Austrii, Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Oferuje też liczne usługi dodatkowe, w tym zastrzeżenie godziny doręczenia oraz możliwość doręczenia przesyłki również w sobotę. Każda paczka nadawana tym kurierem jest ubezpieczona w standardzie do kwoty 1000 zł, ale oferuje też możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Usługa świadczona przez firmę DPD może być też wzbogacona o usługi takie jak przepakowanie paczki lub jej przechowanie, a także wniesienie paczki o wadze do 150 kg, powiadomienie SMS-owe oraz przeadresowanie przesyłki.

Jak tanio wysłać paczkę przez DPD?

Przesyłkę DPD można wysłać tanio, korzystając z serwisu Furgonetka. Współpracuje on z tą firmą kurierską i poprzez gwarantowanie kurierowi dużej liczby zamówień, ma możliwość negocjowania cen i oferowania taniej wysyłki. Procedura nadawania paczki jest bardzo prosta. W formularzu na stronie Furgonetka.pl należy wybrać rodzaj przesyłki i ewentualne usługi dodatkowe, określić dane nadawcy i odbiorcy, opłacić paczkę, wydrukować i przykleić etykietę, a później już tylko poczekać na przyjazd kuriera lub zanieść paczkę do punktu. 

Jak tanio wysłać paczkę przez DPD?

Z usług kuriera DPD możesz skorzystać zawsze wtedy, kiedy zależy Ci na czasie i na korzystnej cenie nadania. Ich oferta jest skierowana do różnych klientów – zarówno firm wysyłających często paczki z przedmiotami sprzedawanymi przez internet, jak i klientów indywidualnych nadających przesyłki sporadycznie. Ogromną zaletą DPD jest możliwość skorzystania z różnych form nadania i odbioru. Możesz zdecydować, czy przekażesz paczkę kurierowi, czy dostarczysz ją samodzielnie do punktu.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com