Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/09/07

jak-nadac-przesylki-z-doreczeniem-w-weekend-short

Zbliża się weekend, a Ty planujesz wysłać komuś przesyłkę? Zależy Ci na tym, żeby dotarła do odbiorcy w sobotę lub w niedzielę? Żaden problem. Podpowiadamy, jakiego przewoźnika wybrać i jak nadać taką paczkę.

Przesyłki w kilkadziesiąt minut z dostawą w weekend

Chcesz nadać paczkę z doręczeniem w weekend? Jeśli odbiorcą jest ktoś z Twojego miasta, możesz skorzystać z przesyłki ekspresowej, która nie tylko dotrze do niego w sobotę lub w niedzielę, ale nawet w kilkadziesiąt minut.

Usługa miejska jest realizowana przez przewoźników DeliGoo oraz Xpress Delivery. Kierowcy z obu firm odbierają i dowożą przesyłki w dni robocze, a także właśnie w weekendy. Paczki nie muszą mieć specjalnego opakowania. Wystarczy, że będą szczelnie zamknięte, a ich forma nie zagrozi innym przesyłkom (np. ostrymi krawędziami).

baner-na-bloga-sprawdzeni-przewoznicy-furgonetki

Przesyłka jest dostępna w kilkudziesięciu miejscowościach – zarówno w dużych, jak i w małych i w średnich. Listę miast oraz szczegóły dotyczące paczek znajdziesz w cenniku DeliGoo i w cenniku Xpress Delivery.

Jak zamówić błyskawiczną przesyłkę w weekend?

Paczkę z dostawą ekspresową zamówisz w kilku kliknięciach przez formularz online na Furgonetka.pl, wybierając przewoźnika DeliGoo lub Xpress Delivery.

Jeśli chcesz, aby przesyłka została doręczona tego samego dnia, również w weekend, nie musisz zaznaczać żadnych dodatkowych opcji. Wystarczy, że zamówisz ją do wskazanej godziny:

  • dla DeliGoo do godz. 17:00
  • dla Xpress Delivery do godz. 20:00

Przesyłki nadane później, zostaną doręczone w kolejnym dniu. W przypadku DeliGoo możesz wybrać również usługę dodatkową DeliGoo Express, aby mieć pewność, że kurier dowiezie paczkę max. w 120 minut:

deligoo-express-usluga-dodatkowa

Źródło: materiały własne

Pamiętaj, kody pocztowe Nadawcy i Odbiorcy powinny znajdować się w obrębie tej samej miejscowości, którą obsługuje wybrany przewoźnik. Wprowadzone dane zostaną automatycznie zweryfikowane przez system Furgonetki.

Paczka z doręczeniem w weekend z InPost

Jeśli zależy Ci na dostarczeniu przesyłki między miastami, możesz wybrać przewoźnika InPost. Firma kurierska oferuje usługę Paczka w Weekend, która jest dostępna na terenie całego kraju.

Jak to działa? Przewoźnik dostarcza przesyłki w weekend do Paczkomatów. Musisz jednak pamiętać, że taka możliwość dotyczy wyłącznie paczek nadanych od czwartku od godziny 20:00 do piątku zgodnie z granicznymi godzinami nadań. W tym czasie należy nadać przesyłkę, opłacić ją i zanieść do automatu paczkowego lub zamówić kuriera po odbiór paczki. Dostawa przesyłek odbywa się w soboty i w niedziele (do godziny 18:00).

Pamiętaj, w przypadku gdy włożysz przesyłkę do automatu po właściwej godzinie granicznej w piątek, zostanie ona doręczona w standardowy sposób, po weekendzie. Nie będziesz mógł także wnosić o zwrot opłaty docelowej.

Jak zamówić przesyłkę InPost do Paczkomatu w weekend?

Paczkę w ramach usługi weekendowej zamówisz wygodnie i bez wychodzenia z domu przez serwis Furgonetka. Wystarczy, że wypełnisz formularz jak dla standardowej paczki InPost Paczkomaty, a na koniec zaznaczysz opcję “Paczka w Weekend” na liście Usług dodatkowych:

doreczenie-przesylki-w-weekend

Źródło: materiały własne

Koszt tej usługi dodatkowej znajdziesz w cenniku InPost. Kwota zostanie automatycznie doliczona do ceny zamawianej paczki.

Podsumowanie

Jak widzisz, zamówienie przesyłki na Furgonetka z opcją doręczenia w sobotę i niedzielę to żaden problem. Jeśli nadajesz paczkę do odbiorcy w tej samej miejscowości, możesz wybrać przewoźników DeliGoo i Xpress Delivery, którzy dowożą przesyłki ekspresowo nawet w kilkadziesiąt minut. A jeśli Twoje potrzeby wykraczają poza granice miasta, skorzystaj z usługi doręczenia paczki do Paczkomatów InPost w weekend.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock