Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/09/02

czym-jest-usluga-same-day-delivery-short-furgonetka

Lubisz błyskawicznie otrzymywać zakupione produkty, ale nie zawsze masz czas na odbiór własny? A może szukasz wygodnego sposobu na przekazanie paczki komuś w Twoim mieście, najlepiej jak najszybciej? Obie kwestie pomoże Ci rozwiązać usługa same day delivery. Sprawdź, jak to działa.

Same day delivery z dostawą nawet w kilkadziesiąt minut

Usługa same day delivery polega na dostarczeniu produktu czy przesyłki do odbiorcy tego samego dnia, w którym zostało złożone zamówienie. W praktyce kurierzy realizują ten rodzaj dostawy nawet w kilkadziesiąt minut od momentu jej zlecenia.

Korzystając z usług firm działających na obszarze Twojego miasta, wygodnie załatwisz różne sprawy z dostawą tego samego dnia. Możesz m.in.:

  • Nadać przesyłkę z dokumentami do swojego pracownika lub partnera biznesowego
  • Zamówić odbiór i dostawę paczki od przyjaciela
  • Przekazać prezent dla bliskiej osoby
  • Zlecić odbiór zamówienia ze sklepu stacjonarnego zlokalizowanego nawet na drugim końcu miasta

Z opcji same day delivery skorzystasz także w niektórych sklepach internetowych, które coraz chętniej zapewniają klientom tę formę dostarczania produktów. I nic w tym dziwnego. Jak wynika z raportu Gemius “E-commerce w Polsce 2020”, aż 33% ankietowanych uważa, że szybsza dostawa skłoniłaby ich do częstszego robienia zakupów w internecie.

Przesyłki same day delivery na Furgonetka.pl

W serwisie Furgonetka również udostępniamy Ci możliwość zamówienia tej usługi. Zrealizują ją dla Ciebie dwie firmy – DeliGoo oraz Xpress Delivery. Skorzystasz z niej zarówno w dużych miastach, jak i w małych i średnich miejscowościach. Kurierzy rozwożą paczki w dni robocze, a czasem również dostarczają przesyłki w weekendy.

W ramach naszej usługi miejskiej możesz zlecić nadanie lub odbiór kilku rodzajów przesyłek. W zależności od przewoźnika, możesz zamówić kopertę DOX, przesyłki do 25 kg, a nawet większe paczki – do 31,5 kg.

Co ważne firmy nie narzucają specjalnych wytycznych dot. pakowania przesyłki. Wystarczy, że zawartość zapakujesz na tyle szczelnie, aby nie miał do niej dostępu nikt postronny. Powinieneś również zadbać o to, aby Twoja paczka nie narażała na uszkodzenia innych przesyłek, czyli np. nie miała zabrudzeń lub ostrych krawędzi.

Aby mieć pewność, że paczka dotrze do miejsca docelowego jeszcze w tym samym dniu, trzeba zlecić jej nadanie do określonej godziny. W przypadku firmy DeliGoo należy to zrobić do godz. 17:00, a dla Xpress Delivery – do godz. 20:00. Przekroczenie tych godzin sprawi, że przesyłki zostaną dostarczone w kolejnym dniu.

Jak działa same day delivery?

Wybierasz przewoźnika, który działa w Twoim mieście i zamawiasz przesyłkę ekspresową, wypełniając formularz online w serwisie Furgonetka. W zależności od tego, czy Ty przygotowujesz paczkę, czy chcesz odebrać ją od kogoś, uzupełniasz odpowiednie dane nadawcy i odbiorcy.

Przesyłkę odbiera kierowca, który jest najbliżej adresu nadania. Następnie rusza w podróż do odbiorcy, poruszając się samochodem, rowerem, a czasem także hulajnogą.

Paczka trafia do adresata lub w Twoje ręce jeszcze tego samego dnia, nawet w kilkadziesiąt minut. Konkretny czas dostawy zależy głównie od tego, jaka jest odległość między adresem nadania i odbioru, jak daleko znajduje się kierowca i ile przesyłek ma do rozwiezienia po drodze.

Usługa same day delivery dla Twojej wygody

Jak widzisz, miejska usługa same day delivery to bardzo wygodna forma dostawy produktów czy paczek, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas. W serwisie Furgonetka możesz zamówić nadanie lub odbiór przesyłki ekspresowo z przewoźnikami DeliGoo i Xpress Delivery, a tym samym załatwić różne sprawy w Twoim mieście.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock