Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/03/01

jak-wyslac-paczke-poczta-kurier48-furgonetka-short

Startujesz ze sprzedażą internetową i szukasz opcji taniej wysyłki kurierskiej? A może często nadajesz przesyłki do swoich partnerów biznesowych? W każdym z tych przypadków możesz skorzystać z możliwości, jakie daje Poczta Kurier48. Sprawdź, jak szybko i łatwo nadać paczkę.

Jak wysłać paczkę Poczta Kurier48?

Paczkę w usłudze Poczta Kurier48 nadasz przez internet. Wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków:

  • Przejdź na stronę Furgonetka.pl, a następnie kliknij w kafelek z przewoźnikiem Poczta Kurier48 i wybierz opcję Dodaj przesyłkę.
  • Uzupełnij formularz o dane Nadawcy i Odbiorcy.
  • Określ szczegóły swojej przesyłki.
  • Opłać paczkę wybraną formą płatności.
  • Przygotuj przesyłkę i naklej wydrukowaną etykietę przewozową.
  • Na koniec zanieś gotową paczkę do wybranej placówki pocztowej.

W ramach tej usługi wszystkie przesyłki trzeba osobiście dostarczyć na pocztę, ale zaletą takiego rozwiązania jest niska cena nadania oraz brak konieczności oczekiwania na kuriera. Paczkę możesz zanieść w dowolnym momencie, masz na to aż 30 dni.

Oferta usług kurierskich Poczta Kurier48

Poczta Kurier48 oferuje obsługę dwóch rodzajów przesyłek:

  • doręczanych do odbiorców i o maksymalnej wadze 30 kg,
  • doręczanych do punktów (placówek pocztowych) i o wadze do 20 kg.

Do takiej przesyłki możesz również dokupić usługi dodatkowe, takie jak: ubezpieczenie do kwoty 19 999,00 zł, pobranie przy doręczeniu czy opcję wysyłki elementu niestandardowego. A jeśli wysyłasz np. szkło lub ceramikę, możesz także wybrać usługę „Ostrożnie”, która zapewni obsługę paczki ze szczególną ostrożnością. Dodatkowo, istnieje możliwość zamówienia powiadomienia SMS.

Więcej szczegółów znajdziesz w cenniku Poczty Polskiej.

Jak przygotować przesyłkę Poczta Kurier 48?

Decydując się na usługę Poczta Kurier 48, pamiętaj, aby odpowiednio zapakować swoją przesyłkę. Zawartość paczki zawsze musi być dobrze zabezpieczona, np. folią stretch lub kartonowym pudełkiem. Sposób pakowania oraz wybór materiału dostosuj do charakterystyki wysyłanych przedmiotów.

Twoja przesyłka powinna mieć regularne kształty. Naklejkę z etykietą umieść na górze opakowania w taki sposób, aby można było łatwo zeskanować widoczny kod kreskowy.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z dodatkowej usługi “Ostrożnie”, możesz również oznaczyć przesyłkę naklejkami z informacją o delikatnej zawartości (np. „Uwaga szkło”). W przypadku standardowej paczki, nie oklejaj jej taśmami czy nalepkami, aby nie została naliczona dodatkowa opłata.

Jak wysłać paczkę przez Poczta Kurier48?

Poczta Kurier48 jest jedną z najchętniej wybieranych usług kurierskich. Placówki Poczty Polskiej znajdują się nawet w bardzo małych miejscowościach, dzięki czemu paczkę można zawsze dostarczyć przy okazji – w drodze do lub z pracy, szkoły czy sklepu.

Wybierając Poczta Kurier48, samodzielnie decydujesz o momencie przekazania paczki do nadania, a w dodatku oszczędzasz pieniądze. Pocztą można dokumenty dla kontrahenta, przedmioty sprzedawane na portalach ogłoszeniowych lub towar handlowy sprzedany w sklepie internetowym.

Podsumowanie

Jak widzisz, przesyłkę Poczta Kurier48 nadasz tanio i wygodnie przez naszą platformę usług kurierskich Furgonetka. Wszystkie formalności załatwisz nawet w kilka minut. Wystarczy tylko wypełnić formularz i opłacić paczkę, a na koniec zanieść ją do jednej z placówek pocztowych.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock