Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/03/31

Jak wysłać paczkę Poczta Kurier48?

Startujesz ze sprzedażą internetową i szukasz opcji taniej wysyłki kurierskiej? A może często nadajesz przesyłki do swoich partnerów biznesowych? W takich przypadkach warto skorzystać z możliwości, jakie daje Poczta Kurier48.

Jak wysłać paczkę Poczta Kurier48?

Paczkę w usłudze Poczta Kurier48 można nadać przez internet. Wprowadzamy wszystkie dane, a następnie opłacamy przesyłkę online, odbieramy wiadomość z etykietą przewozową, drukujemy ją, umieszczamy na opakowaniu i zanosimy paczkę na pocztę. W ramach tej usługi wszystkie przesyłki trzeba osobiście dostarczyć do placówki pocztowej, ale zaletą takiego rozwiązania jest niska cena nadania.

Paczka zawsze musi być dobrze zabezpieczona, np. folią stretch lub kartonowym pudełkiem, a sposób pakowania i wybór materiału należy dostosować do charakterystyki wysyłanych przedmiotów. Przesyłka powinna mieć z pewnością regularne kształty, a naklejka adresowa zostać umieszczona u góry i w taki sposób, by można było łatwo zeskanować znajdujący się na niej kod kreskowy. W razie potrzeby oznaczamy przesyłkę naklejkami informującymi o delikatnej zawartości lub pozycji, w jakiej powinna być ustawiana.

Oferta usług kurierskich Poczta Kurier48

Poczta Kurier48 oferuje obsługę dwóch rodzajów przesyłek:

  • doręczanych do odbiorców i o maksymalnej wadze 30 kg,
  • doręczanych do punktów (placówek pocztowych) i o wadze do 20 kg.

Do takiej przesyłki można dokupić usługi dodatkowe takie jak ubezpieczenie do kwoty 19 999,00 zł, pobranie przy doręczeniu, usługę „Ostrożnie” i możliwość wysyłki elementu niestandardowego. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia powiadomienia SMS, a zwrot w każdym przypadku jest wliczony w podstawową cenę nadania.

Jak tanio wysłać paczkę przez Poczta Kurier48?

Przesyłka Poczta Kurier48 może być nadana przez platformę usług kurierskich Furgonetka. Serwis umożliwia nadanie z dowolnego miejsca, w jakim masz tylko dostęp do internetu. Wszystkie formalności możesz załatwić przez online – wystarczy tylko wypełnić formularz, podając dane nadawcy i odbiorcy przesyłki oraz określając szczegóły. Następny krok to opłacenie przesyłki przez internet za pomocą szybkiego przelewu lub przez konto prepaid. Po zakończonej płatności otrzymasz etykietę do druku i późniejszego naklejenia na przesyłce, a paczkę możesz zanieść na pocztę w dowolnym momencie – masz na to aż kilka dni.

Jak wysłać paczkę Poczta Kurier48?

Poczta Kurier48 jest jedną z najchętniej wybieranych usług kurierskich. Placówki Poczty Polskiej znajdują się nawet w bardzo małych miejscowościach, dzięki czemu paczkę można zawsze dostarczyć przy okazji – w drodze do lub z pracy, szkoły czy sklepu. Wybierając Poczta Kurier48, samodzielnie decydujesz o momencie przekazania paczki do nadania, a w dodatku oszczędzasz pieniądze. Usługa jest skierowana do klientów biznesowych. Pocztą można dokumenty dla kontrahenta, przedmioty sprzedawane na portalach ogłoszeniowych lub towar handlowy sprzedany w sklepie internetowym.

Ceny przesyłek kurierskich w Poczta Kurier48 zaczynają się już od 11,92 zł brutto, więc skorzystanie z tej opcji pozwala sporo zaoszczędzić.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com