Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/01/31

jak-wyslac-koperte-do-odbiorcy-w-swoim-miescie-short

Jeśli zależy Ci na szybkim nadaniu lub odbiorze koperty np. z fakturą, listem czy umową, możesz zamówić przesyłkę ekspresową, która dotrze do odbiorcy nawet w kilkadziesiąt minut. Z tej wygodnej opcji skorzystasz pod warunkiem, że adresat znajduje się w tej samej miejscowości co Ty.

Ekspresowa przesyłka z dokumentem lub wydrukiem

Usługa miejska, realizowana przez przewoźników DeliGoo i Xpress Delivery, umożliwia wygodną wysyłkę koperty. Paczka DOX w tym przypadku może ważyć najwyżej 1 kg i mieć maksymalne wymiary 35 x 25 x 5 cm.

Przesyłka z błyskawiczną dostawą sprawdzi się świetnie w sytuacji, kiedy będziesz potrzebował np. przekazać fakturę klientowi w swoim mieście, szybko dostarczyć podanie do szkoły czy dopełnić formalności z pracownikiem wykonującym pracę zdalnie, poza biurem.

Usługa będzie również trafionym rozwiązaniem w odwrotnej sytuacji, jeśli to Ty potrzebujesz odebrać kopertę od kogoś, np. wydruki z drukarni czy umowę od partnera biznesowego. Możesz zlecić kurierowi odbiór przesyłki i dostarczenie jej pod Twój adres. Nadawca będzie zobowiązany jedynie do przygotowania paczki i przekazania jej w ręce kierowcy.

Jak działa przesyłka dokumentów w kilkadziesiąt minut?

Przesyłka z ekspresową dostawą jest dostępna w małych, średnich i dużych miastach. Kurierzy firm DeliGoo i Xpress Delivery rozwożą paczki w dni robocze, a także w formie przesyłki w weekendy, nawet do późnych godzin wieczornych. W trakcie realizacji zlecenia pozostają w stałym kontakcie zarówno z nadawcą, jak i odbiorcą paczki.

Jak działa usługa? Wybierasz przewoźnika, który obsługuje obszar Twojego miasta. Kierowca przebywający w okolicy nadawcy podjeżdża po kopertę DOX, odbiera ją i rusza w drogę pod wskazany adres. Kurier z firmy DeliGoo dostarcza paczkę pod drzwi, a ten z Xpress Delivery spotyka się z odbiorcą przy samochodzie w ustalonym miejscu.

W obu przypadkach przesyłka kopertowa dociera do punktu docelowego jeszcze tego samego dnia, najczęściej nawet po kilkudziesięciu minutach.

Jak przygotować przesyłkę w formie ekspresowej?

Firmy realizujące błyskawiczną dostawę nie narzucają szczególnych wytycznych dotyczących pakowania przesyłek. Jeśli wysyłasz dokumenty lub wydruki, zadbaj o to, aby były odpowiednio zabezpieczone przed przypadkowym otwarciem. Szczelnie zaklej kopertę i upewnij się, że nie ma ostrych krawędzi, które mogłyby zagrozić innym paczkom.

Co ważne, nie każdą zawartość koperty możesz wysłać w ten sposób. Przed nadaniem przesyłki, zwróć uwagę na listę towarów zakazanych. W przypadku Xpress Delivery w kopercie nie mogą znaleźć się m.in. waluty, karty kredytowe lub płatnicze, banderole ani certyfikaty, a u DeliGoo oprócz wartości pieniężnych także np.  akty, rękopisy oraz plany.

Jak zamówić wysyłkę koperty ekspresowo?

Przesyłkę DOX w opcji ekspresowej zamówisz wygodnie przez internet. Wystarczy, że wypełnisz formularz na platformie Furgonetka.pl, zaznaczysz Kopertę i wybierzesz przewoźnika Xpress Delivery lub DeliGoo. W przypadku tego drugiego, możesz zdecydować się na usługę dodatkową DeliGoo Express, aby mieć gwarancję dostawy w 120 minut. Xpress Delivery domyślnie realizuje usługę w kilkadziesiąt minut.

przesylka-koperta-furgonetka

Dużą zaletą paczek błyskawicznych jest to, że nie musisz przejmować się drukowaniem etykiety czy protokołu odbioru. Po zatwierdzeniu formularza, system przypisze do Twojej paczki numer zlecenia. Jeśli zamawiasz usługę DeliGoo, zapisz ten numer na opakowaniu Twojej przesyłki wyraźnymi, dużymi znakami, najlepiej przy użyciu czarnego flamastra.

Po akceptacji zamówienia, Nadawca otrzyma informację o tym, w jakim czasie kurier zgłosi się po przesyłkę (dla DeliGoo komunikat pojawi się w systemie, dla Xpress Delivery – przyjdzie sms). Odbiorca paczki również otrzyma wiadomość z imieniem kierowcy i czasem dostawy, a także kod odbioru.

Podsumowanie

Jeśli zależy Ci na szybkiej i wygodnej wysyłce dokumentów w Twoim mieście, możesz skorzystać z opcji przesyłki realizowanej w trybie ekspresowym. Firmy DeliGoo i Xpress Delivery rozwożą paczki w małych, średnich i dużych miejscowościach. Wystarczy, że zamówisz usługę na Furgonetka.pl.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock