Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/11/18

8-spraw-ktore-zalatwisz-z-dostawa-tego-samego-dnia-furgonetka-short

Coraz więcej osób szuka rozwiązań, które zagwarantowałyby im oszczędność czasu w życiu prywatnym i w pracy. Jeśli i Ty należysz do tej grupy, możesz skorzystać z naszej miejskiej usługi, dzięki której załatwisz wiele spraw bez wychodzenia z domu czy opuszczania biura.  Poznaj 8 przykładów sytuacji, w których przesyłki ekspresowe rozwiążą Twoje problemy. Skorzystasz z nich zarówno w dni robocze, jak i w weekendy.

1. Dostawa przesyłki od Ciebie do kogoś

Dostawa tego samego dnia pozwoli Ci szybko i wygodnie przekazać przesyłkę drugiej osobie z Twojego miasta. W ramach miejskiej usługi możesz nadawać paczki do 7 kg lub nawet do 25 kg w zależności od wybranego przewoźnika.

Pożyczyłeś okulary do pływania od przyjaciela, który chciałby je odzyskać zanim sam pojedzie na urlop? Musisz oddać książki do biblioteki, ale zupełnie nie masz czasu, żeby zrobić to osobiście? Wystarczy, że zamówisz przesyłkę w formie ekspresowej, a kurier odbierze od Ciebie paczkę i dowiezie ją pod wskazany adres.

baner-na-bloga-sprawdzeni-przewoznicy-furgonetki

2. Dostawa paczki od kogoś do Ciebie

Dostawa paczki w trybie ekspresowym sprawdzi się też w odwrotnej sytuacji, jeśli to Ty potrzebujesz odebrać coś od innej osoby. W tym przypadku również możesz zamówić i opłacić usługę, jako Nadawcę wskazując osobę z paczką. Kurier pojedzie pod podany adres, zabierze przygotowaną przesyłkę i dowiezie ją prosto do Ciebie.

Niezależnie od wybranego przewoźnika, kierowca obsługujący Twoje zlecenie pozostanie w stałym kontakcie zarówno z Tobą, jak i z osobą przekazującą paczkę. Poinformuje Was o czasie podjazdu po przesyłkę i o godzinie dostawy. Ty jako Odbiorca otrzymasz dodatkowo sms z kodem PIN, który będziesz musiał podać kurierowi przy doręczeniu.

3. Dostarczenie zakupów bliskiej osobie

Z miejskiej usługi skorzystasz w aż 40 miastach w Polsce, i to nie tylko w tych największych. Przesyłkę błyskawiczną zamówisz także w małych i średnich miejscowościach. Taka opcja otwiera Ci wiele możliwości. Nie musisz przebywać w tej samej lokalizacji, żeby zlecić usługę z myślą o bliskiej osobie. A co najlepsze – możesz to zrobić nawet w weekend.

Jeśli na co dzień mieszkasz w Warszawie, a Twoja mama w Opolu, możesz zdalnie załatwić dla niej proste sprawunki i np. dostarczyć zakupy, które pomogą jej zwalczyć przeziębienie. Możesz kupić produkty przez telefon w lokalnym sklepie, umówić się ze sprzedawcą, że zapakuje zamówienie i przekaże je kurierowi. Przesyłka pełna mocy trafi w ręce Twojej mamy nawet w kilkadziesiąt minut.

4. Odbiór prezentu i dostawa tego samego dnia

Dostawa tego samego dnia okaże się również doskonałym wsparciem dla zapominalskich. Kurier uratuje Cię z podbramkowej sytuacji, kiedy nagle przypomnisz sobie, że nie kupiłeś prezentu na urodziny lub rocznicę. Wystarczy, że złożysz zamówienie w sklepie w Twoim mieście z opcją odbioru osobistego i zlecisz odbiór przewoźnikowi, który realizuje dostawy ekspresowe.

Sam zdecyduj, czy kierowca ma dowieźć prezent do Ciebie, byś mógł wręczyć go osobiście, czy prosto na adres obdarowanej osoby, żeby niespodzianka zaskoczyła ją np. w trakcie pracy. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to fakt, że dystans między miejscem odbioru a adresem doręczenia może wynosić maksymalnie 8 km (DeliGoo Express) lub 10 km (Xpress Delivery).

5. Doręczenie produktów potrzebnych na wyjazd

Zakupy online z dostawą to bardzo wygodna opcja, ale kiedy zależy nam na czasie, pojawia się potrzeba kupienia produktów stacjonarnie. Np. gdy wyjeżdżamy na zagraniczny urlop i nagle orientujemy się, że w naszym bagażu czegoś brakuje. W ferworze pakowania, ciężko jednak wygospodarować nawet godzinę, żeby pojechać do galerii handlowej.

I tu po raz kolejny na ratunek może przyjść kurier z dostawą tego samego dnia, który w Twoim imieniu zrealizuje odbiór stacjonarnie. Wystarczy, że zamówisz swoje produkty z wyprzedzeniem i poinformujesz pracownika sklepu o sposobie przekazania paczki. W ciągu kilkudziesięciu minut otrzymasz swoje zamówienie do domu i będziesz gotowy na wyjazd!

6. Odbiór przedmiotu z naprawy lub serwisu

Dostawa same day delivery to również świetna opcja, kiedy potrzebujesz, żeby ktoś Cię wyręczył w miejskich sprawunkach. Oprócz zakupów, możesz zlecić kurierowi np. odbiór przedmiotów z naprawy lub serwisu. Oczywiście, nie zamówisz roweru czy części samochodowych, bo to za duży gabaryt, ale mniejsze rzeczy już bez problemu.

Możesz więc zamówić np. odbiór naprawionego zegarka od zegarmistrza czy pary butów od szewca. Przygotowanie paczki do nadania nie powinno sprawić usługodawcom dużo problemów. Wystarczy, że zabezpieczą ją na tyle, aby kierowca nie miał dostępu do wnętrza przesyłki. Nie muszą też drukować żadnych etykiet ani dokumentów przewozowych.

7. Szybkie uzupełnienie asortymentu firmy

Miejska usługa pozwoli Ci także szybciej załatwiać sprawy firmowe. Wyobraź sobie, że prowadzisz salon fryzjerski i nagle zauważasz, że brakuje Ci farby do włosów blond. Z dostawą tego samego dnia nie zawiedziesz swoich klientek. Możesz zamówić brakujący produkt w swojej hurtowni, a jego odbiór zlecić kurierowi, który dowiezie towar pod drzwi Twojego salonu.

Ekspresowa dostawa sprawi, że zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i nerwy. Zamiast zamykać siedzibę firmy na cztery spusty i pędzić po brakujące narzędzia, możesz zająć się pracą i spokojnie poczekać na kuriera. Przed zamówieniem usługi, upewnij się tylko, że potrzebny produkt nie znajduje się akurat na liście towarów zakazanych u danego przewoźnika.

8. Dostawa tego samego dnia dokumentów biznesowych

W ramach dostawy tego samego dnia, oprócz paczek do 25 i 31,5 kg, możesz także nadawać lub zlecać odbiór kopert z papierową zawartością. W przesyłce DOX o maksymalnych wymiarach 35 x 25 x 5 cm i wadze do 1 kg możesz śmiało przesyłać dokumenty firmowe czy innego rodzaju wydruki.

Usługa sprawdzi się świetnie w sytuacji, gdy będziesz potrzebował przekazać dokumenty partnerowi biznesowemu w tym samym mieście. Skorzystasz z niej wygodnie także wtedy, gdy Twój pracownik wykonujący swoje obowiązki zdalnie zechce przekazać Ci umowę bez konieczności przychodzenia do biura.

Jak zamówić przesyłkę z dostawą tego samego dnia?

Przesyłkę z ekspresową dostawą zamówisz wygodnie i bez wychodzenia z domu za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Udostępniamy Ci usługę miejską od dwóch przewoźników – Xpress Delivery oraz DeliGoo (również w wariancie DeliGoo Express z gwarancją dostawy w 120 minut).

Jak to działa? Wystarczy, że wybierzesz firmę, która realizuje dostawy ekspresowe w Twoim mieście i wypełnisz formularz online, podając dane Nadawcy i Odbiorcy, a na koniec opłacisz przesyłkę. Kierowca przebywający w okolicy adresu odbioru, zabierze paczkę i zawiezie ją w miejsce docelowe nawet w kilkadziesiąt minut.

Podsumowanie

Przesyłki błyskawiczne na Furgonetka to wygodne rozwiązanie, które pomoże Ci załatwić wiele spraw. Przewoźnicy nie narzucają sztywnych zasad pakowania paczek i nie wymagają dokumentów przewozowych. Kierowcy przemieszczają się na rowerach, skuterach i samochodami, dzięki czemu dostawa paczek nie zajmuje zwykle więcej niż kilkadziesiąt minut.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pierwsza publikacja artykułu: 23 / 02 / 2022