Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/11/23

jak-nadac-paczke-dhl-express-do-wyboru-az-220-destynacji-short

Często wysyłasz paczki za granicę? Ich adresatami są osoby mieszkające w przeróżnych zakątkach świata? Poznaj możliwości przewoźnika DHL Express i nadawaj przesyłki do 220 destynacji. Wystarczy, że odwiedzisz jeden z naszych punktów Furgonetka Punkt, a na miejscu zamówisz usługę i zapakujesz paczkę, korzystając z pomocy doświadczonej obsługi. 

Wysyłaj przesyłki międzynarodowe z DHL Express w Furgonetka Punkt

Paczki z DHL Express nadasz lub odbierzesz w punktach kurierskich z szyldem Furgonetka Punkt, które nawiązały współpracę z przewoźnikiem. W ramach tej usługi przesyłki globalne są dostarczane ekspresowo drogą lotniczą. 

Z DHL Express czas dostawy przesyłki ekspresowej wynosi odpowiednio:

 • 1 – 2 dni roboczych w Unii Europejskiej
 • 1 – 4 dni robocze poza obszarem Unii Europejskiej

banner_blog_mapa_punktow

Dokąd sięga usługa DHL Express? 

Z DHL Express skorzystasz z doręczenia przesyłki zagranicznej szybko i bezpiecznie.

Przewoźnik realizuje dostawę paczek do 220 kierunków. Wśród nich znajdują się takie destynacje jak:

 • Europa (np. Austria, Finlandia, Gruzja, Malta, Słowacja, Wyspy Owcze)
 • Ameryka Północna (np. Bahamy, Dominikana, Honduras, Meksyk, USA)
 • Ameryka Południowa (m.in. Argentyna, Kolumbia, Paragwaj, Wenezuela) 
 • Azja (np. Afganistan, Chiny, Liban, Singapur, Wietnam)
 • Afryka (m.in. Algieria, Czad, Maroko, Nigeria, Tunezja)
 • Australia i Oceania (np. Australia, Kiribati, Nowa Zelandia, Wyspy Salomona). 

Jakie przesyłki ekspresowe zamówisz w ramach DHL Express? 

Przesyłka globalna realizowana z przewoźnikiem DHL Express może zawierać dokumenty oraz inne przedmioty, które zmieszczą się do jednego z pięciu gotowych opakowań z logo firmy kurierskiej. Kopertę lub pudełko dopasowane do wysyłanej zawartości otrzymasz bezpłatnie na miejscu w punkcie kurierskim Furgonetka Punkt

DHL Express zapewnia następujące warianty opakowań: 

 • Koperta: 275 x 350 mm (0,5 kg)
 • Pudełko S: 337 x 182 x 100 mm (1 kg)
 • Pudełko M: 337 x 322 x 100 mm (2 kg)
 • Pudełko L: 337 x 322 x 180 mm (5 kg)
 • Pudełko XL: 337 x 322 x 345 mm (10 kg) 

Opłata za przesyłkę zagraniczną zależy od strefy dostawy przesyłki, a także od rodzaju dopasowanego opakowania. W jej koszt wliczone jest także ubezpieczenie. W Unii Europejskiej towary i dokumenty ubezpieczone są do wartości 1700 zł, natomiast poza Unią Europejską – dokumenty do 1700 zł, a towary maksymalnie do 4300 zł (opłaty określa DHL Express cennik). 

Jak nadać paczkę DHL Express? W Furgonetka Punkt

Jeśli chcesz wysłać błyskawiczną paczkę np. za ocean lub na terenie Unii Europejskiej, udaj się do jednego z pobliskich punktów kurierskich naszej sieci (wybierz DHL Express punkty nadania). Znajdziesz je na mapie punktów. Na miejscu załatwisz swoją sprawę szybko i wygodnie, a pracownicy obsługi pomogą Ci dobrać odpowiednie bezpłatne opakowanie do zawartości Twojej przesyłki zagranicznej. 

W punktach nadania i odbioru Furgonetka Punkt przy okazji skorzystasz także z usług aż 13 sprawdzonych przewoźników, którzy dostarczą dla Ciebie przesyłki krajowe, międzynarodowe, miejskie i paletowe. W placówkach zakupisz również inne materiały do pakowania – np. foliopaki i taśmy pakowe oraz dobierzesz usługi dodatkowe. 

Podsumowanie – DHL Express nadanie paczki 

Jak widzisz, przesyłki międzynarodowe DHL Express to usługa najwyższych lotów! Wystarczy, że odwiedzisz jeden z punktów kurierskich Furgonetka Punkt, a szybko i wygodnie wyślesz paczkę aż do 220 destynacji! Możesz nadać dokumenty w kopertach lub inną zawartość, a do swojej przesyłki zagranicznej otrzymasz gotowe, bezpłatne opakowanie z logo przewoźnika. Na miejscu odbierzesz także paczki wysłane do Ciebie z zagranicy.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock