Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/10/01

Jak działa usługa Paczka w Weekend? 

Paczka w Weekend to usługa od firmy InPost, która polega na tym, że przesyłki są dostarczane do Paczkomatów nie tylko w dni robocze, ale także w soboty i w niedziele. Mogliście z niej już u nas korzystać za darmo przez ponad dwa miesiące, teraz usługa pojawiła się jako opcja dodatkowa na stałe. 

InPost jest pierwszym operatorem, który wprowadził dostawy w weekendy na terenie całego kraju. Sprawdź, jak działa usługa i jak możesz z niej skorzystać. 

Jak działa usługa Paczka w Weekend?

Doręczeniem do Paczkomatów w weekend objęte są przesyłki, dla których etykiety zostały wygenerowane od czwartku od godziny 20:00 do soboty do godziny 13:00. Oznacza to, że w tym czasie należy złożyć zamówienie, opłacić je, a także co ważne – umieścić przesyłkę w Paczkomacie odbiorczym. Dostawa odbywa się w następujących wariantach:

  • jeśli przesyłki umieszczone są w Paczkomacie do piątku do godz 13:00, to doręczenie odbędzie się albo w sobotę albo w niedzielę;
  • jeśli przesyłki umieszczone są w Paczkomacie do soboty do godz 13:00, to doręczenie zostanie zrealizowane w niedzielę do godziny 18:00.

Ważne: Pamiętaj, że jeśli umieścisz przesyłkę w Paczkomacie w sobotę po godzinie 13:00, to jej doręczenie nie będzie już objęte usługą Paczka w Weekend i zostanie zrealizowane w standardowy sposób. 

Dodatkowo jeśli przesyłka, dla której została wygenerowana etykieta z usługą Paczki w Weekend, nie zostanie fizycznie umieszczona w skrytce Paczkomatu do soboty do 13:00, to  usługa nie podlega zwrotowi opłaty docelowej.

Usługa Paczka w Weekend dostępna jest dla wszystkich Paczkomatów na terenie całego kraju. 

Jak  można zamówić dostawę w weekend na Furgonetka?

Przez ostatnie miesiące mogliście korzystać z tej usługi za naszym pośrednictwem za darmo. Była ona automatycznie uwzględniania przy każdym wygenerowaniu etykiety ww przedziale czasowym. Natomiast od maja, aby z niej skorzystać, trzeba wybrać tę opcję w formularzu podczas składania zamówienia. Dostępna będzie ona w sekcji “Usługi dodatkowe”, tak jak widać to na załączonej poniżej grafice. 

Jak działa Paczka w Weekend od InPost Paczkomaty?

Źródło: materiały własne

Jej koszt dla zlecającego przesyłkę wynosi 4,99 złotych brutto. 

Podsumowując

Ta opcja jest szczególnie rekomendowana osobom, które prowadzą sklep online lub sprzedają w internecie. Dzięki zaoferowaniu dostawy w weekend mogą wyróżnić się na tle konkurencji i zwiększyć satysfakcję klientów oraz sprzedaż. Według danych InPost aż 60% klientów, którzy ostatnio korzystali z dostawy kurierem, wyraziła chęć skorzystania z opcji dostawy w weekend do Paczkomatów.  

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com