Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/09/07

jak-dziala-usluga-paczka-w-weekend-furgonetka-short

Paczka w Weekend to usługa od firmy InPost, która polega na tym, że przesyłki są dostarczane do Paczkomatów nie tylko w dni robocze, ale także w soboty lub niedziele. Opcję znajdziesz w usługach dodatkowych, dostępnych w formularzu zamówienia przesyłki na Furgonetka.pl. Przewoźnik InPost realizuje dostawy w weekendy na terenie całego kraju. Sprawdź, jak dokładnie działa usługa i jak możesz z niej skorzystać.

Jak działa usługa Paczka w Weekend?

Doręczeniem do Paczkomatów w weekend objęte są przesyłki, dla których etykiety zostały wygenerowane od czwartku od godziny 20:00 do piątku zgodnie z granicznymi godzinami nadań. W praktyce oznacza to, że w tym czasie należy złożyć zamówienie, opłacić je, a także – umieścić przesyłkę w Paczkomacie odbiorczym. 

Dostawa przesyłek w ramach usługi Paczka w Weekend odbywa się w soboty i w niedziele (do godziny 18:00).

Ważne: Pamiętaj, że jeśli umieścisz przesyłkę w Paczkomacie w piątek po godzinie granicznej dla Twojego kodu pocztowego, to jej doręczenie nie będzie już objęte usługą Paczka w Weekend i zostanie zrealizowane w standardowy sposób. 

Dodatkowo jeśli przesyłka, dla której została wygenerowana etykieta z usługą Paczki w Weekend, nie zostanie fizycznie umieszczona w skrytce Paczkomatu do piątku do godziny granicznej, to usługa nie podlega zwrotowi opłaty docelowej.

Usługa Paczka w Weekend dostępna jest dla wszystkich Paczkomatów na terenie całego kraju.

baner-na-bloga-sprawdzeni-przewoznicy-furgonetki

Jak można zamówić dostawę w weekend na Furgonetka? 

Paczkę w Weekend wybierzesz szybko i wygodnie w formularzu podczas składania zamówienia na przesyłkę na Furgonetka.pl. Opcja jest dostępna w sekcji Usługi dodatkowe, tak jak na poniższej grafice:

paczka-w-weekend-usluga-dodatkowa

Źródło: materiały własne

Opłatę za przesyłkę z weekendowym doręczeniem do Paczkomatu sprawdzisz w cenniku InPost. Po wybraniu tej usługi dodatkowej, kwota zostanie automatycznie doliczona do ceny zamawianej paczki.

Podsumowanie

Ta opcja jest szczególnie rekomendowana osobom, które prowadzą sklep online lub sprzedają w internecie. Dzięki zaoferowaniu dostawy w weekend mogą wyróżnić się na tle konkurencji i zwiększyć satysfakcję klientów oraz sprzedaż. Według danych InPost aż 60% klientów, którzy ostatnio korzystali z dostawy kurierem, wyraziła chęć skorzystania z opcji dostawy w weekend do Paczkomatów.  

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pierwsza publikacja artykułu: 14 / 05 / 2020