Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/02/21

jak zamowic przesylke ekspresowo z DeliGoo furgonetka short

Jeśli potrzebujesz szybko odebrać zamówienie ze sklepu w Twoim mieście lub przekazać kilka rzeczy znajomym przed wyjazdem na wakacje, możesz skorzystać z naszej miejskiej usługi z przewoźnikiem DeliGoo. Jak zamówić przesyłkę ekspresową?

Jak nadać paczkę DeliGoo?

Przesyłkę DeliGoo możesz szybko i łatwo zamówić przez internet. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Furgonetka.pl i będziesz postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

1. Z listy dostępnych przewoźników wybierz DeliGoo, a następnie kliknij przycisk “Dodaj przesyłkę”.

furgonetka-dodaj-przesylke

2. Wypełnij formularz, wpisując wszystkie dane dotyczące paczki.

  • W pierwszej sekcji podaj imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu Nadawcy, a także adres, z którego kurier ma odebrać przesyłkę.
  • W drugiej części wpisz imię, nazwisko i numer telefonu Odbiorcy oraz adres, na który paczka ma zostać dostarczona.
  • W sekcji Przesyłka określ rodzaj nadawanej paczki (gabaryt i wagę).
  • W części Usługi dodatkowe wybierz opcję DeliGoo Express, jeśli chcesz uzyskać gwarancję doręczenia przesyłki w ciągu 120 minut od momentu odebrania jej od Nadawcy. Musisz jednak pamiętać, że w tym przypadku odległość między punktem A a punktem B nie może przekraczać 8 km.

3. Opłać paczkę przelewem bankowym lub kartą płatniczą.

4. Jeśli przesyłka ma zostać odebrana od Ciebie, zapakuj ją w taki sposób, aby zawartość była zabezpieczona i szczelnie zamknięta. Zwróć również uwagę na to, by Twój pakunek nie stanowił zagrożenia dla innych paczek przewożonych przez kuriera (np. zabezpiecz ostre krawędzie).

Jeśli paczkę przygotowuje dla Ciebie inna osoba, przekaż jej tych kilka prostych wskazówek dotyczących pakowania.

5. System przydzieli Ci numer zamówienia dla paczki. Zapisz go wyraźnymi, dużymi literami na przesyłce. Najlepiej użyj w tym celu czarnego markera.

6. Po zamówieniu usługi otrzymasz informację o czasie, w którym kurier odbierze Twoją przesyłkę. Z kolei Odbiorca paczki dostanie wiadomość sms z numerem telefonu kierowcy oraz z kodem PIN do odbioru paczki.

Co można wysłać przesyłką DeliGoo?

baner DeliGoo Furgonetka

Decydując się na skorzystanie z ekspresowej przesyłki realizowanej przez tego przewoźnika, masz do wyboru kilka typów paczek.

Jeśli chcesz np. nadać dokumenty do firmy lub odebrać wydruki z drukarni, możesz zdecydować się na przesyłkę DOX, czyli kopertę o maksymalnych wymiarach: 35 x 25 x 5 cm i wadze do 1 kg.

Z kolei w sytuacji gdy potrzebujesz przekazać komuś lub zamówić odbiór większych rzeczy, możesz śmiało zamówić usługę z paczką do 25 kg. Do wyboru masz aż 3 przedziały maksymalnych wymiarów przesyłek: 64 x 38 x 8 cm, 64 x 38 x 19 cm oraz 64 x 38 x 41 cm.

W przypadku niestandardowej zawartości, przed zamówieniem przesyłki upewnij się, czy regulamin przewoźnika zezwala na dostawę określonych przedmiotów. Wśród towarów zakazanych w regulaminie DeliGoo znajdziesz m.in. wartości pieniężne, drzewa, krzewy i inne rośliny uprawne, zwierzęta czy rzeczy wymagające specjalnych zezwoleń.

Jak działa usługa miejska DeliGoo?

Ty zamawiasz przesyłkę, a jeden z kierowców, przebywający akurat w pobliżu adresu Nadawcy, odbiera paczkę i dowozi ją pod wskazany adres Odbiorcy. Przesyłki ekspresowe DeliGoo są dostarczane w modelu door-to-door, co oznacza, że kurier spotka się z Tobą pod drzwiami.

Co bardzo istotne, w przypadku tego rodzaju przesyłek, nie musisz przejmować się drukowaniem etykiety czy innych dokumentów przewozowych. Wystarczy, że opiszesz paczkę flamastrem zgodnie z powyższą instrukcją.

Kiedy i gdzie DeliGoo dostarczy Twoją przesyłkę?

Przewoźnik dostarcza paczki zamówione do godz. 17:00 jeszcze tego samego dnia. Jeśli zamówisz przesyłkę później, zostanie ona doręczona w kolejnym dniu roboczym.
DeliGoo udostępnia również dodatkową usługę Express, z którą zyskujesz gwarancję dostawy paczki w maksymalnie 120 minut. W tym przypadku jednak odległość między adresem nadania a miejscem odbioru nie może być większa niż 8 km.

Kierowcy rozwożą paczki od godz. 11:00 do późnego wieczora (22:00 – 23:00). Im większe miasto, tym wcześniej wyruszają w trasę. Przesyłkę ekspresową zamówisz nie tylko w Krakowie czy w Warszawie, ale także w małych i średnich miejscowościach w Polsce.

Listę dostępnych lokalizacji wraz ze szczegółowymi informacjami o przesyłce dostarczanej ekspresowo sprawdzisz w cenniku DeliGoo.

Podsumowanie

Z usługi miejskiej skorzystasz wygodnie za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Procedura zamówienia przesyłki błyskawicznej jest bardzo prosta. Wystarczy określić dane Nadawcy i Odbiorcy, opłacić paczkę, opisać ją wyraźnie numerem zamówienia i przekazać w ręce kuriera.

Przesyłkę DeliGoo możesz wybrać w sytuacjach, kiedy szczególnie zależy Ci na czasie. Wygodnie nadasz paczkę od siebie do kogoś lub zamówisz odbiór przesyłki z konkretnego miejsca i dostawę do Ciebie. Kurier dowiezie paczkę jeszcze tego samego dnia, a w przypadku usługi Express – w mniej niż 120 minut.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock