Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/09/02

7 powodow dla ktorych warto wyslac przesylke ekspresowa furgonetka

Chcesz odebrać swoje zamówienie ze sklepu bez wychodzenia z domu? A może masz paczkę dla kogoś z rodziny, ale brakuje Ci czasu, żeby podrzucić ją dwie ulice dalej? W obu sytuacjach możesz załatwić sprawę z pomocą przesyłki ekspresowej. Poznaj 7 powodów, dla których warto skorzystać z naszej usługi.

1. Dostarczenie przesyłki w kilkadziesiąt minut

Przewoźnicy realizujący dostawę ekspresową gwarantują dostarczenie Twojej przesyłki w 120 minut (w przypadku DeliGoo dotyczy to usługi Express). W praktyce jednak paczka może znaleźć się u Ciebie lub adresata nawet po 40 minutach.

Czas dostawy zależy m.in. od tego, w jakiej odległości znajduje się kierowca, ile paczek musi rozwieść po drodze i ile kilometrów liczy trasa z punktu A do punktu B. W każdym razie i Ty i druga osoba możecie zapomnieć o całym dniu siedzenia w domu i czekania na kuriera. Zanim zdążycie się obejrzeć, przesyłka będzie już w Waszych rękach.

Do której godziny musisz zamówić paczkę, żeby dotarła jeszcze tego samego dnia? W przypadku firmy DeliGoo do godz. 17:00, a Xpress Delivery – do godz. 20:00. Paczki nadane w późniejszym terminie, zostaną dowiezione kolejnego dnia.

2. Szybkie rozwiązanie wielu spraw

Przesyłka w formie ekspresowej pomoże Ci załatwić wiele różnych spraw, dzięki czemu oszczędzisz czas i nerwy. Bez problemu możesz zamówić paczkę dla siebie lub dla kogoś innego.

  • Jeśli masz przesyłkę, którą chcesz przekazać np. swojemu przyjacielowi, skorzystasz z usługi jako nadawca, a kurier w Twoim imieniu zawiezie rzecz pod wskazany adres.
  • W sytuacji, gdy chcesz odebrać coś od innej osoby lub z lokalnego sklepu, możesz zlecić odbiór kurierowi i poczekać kilkadziesiąt minut, aż dostarczy Ci produkt do domu.
  • Jest jeszcze trzecia opcja, w której Ty nawet nie zobaczysz paczki. Możesz zamówić odbiór przez kuriera np. ze sklepu i dostawę do kogoś innego. Wtedy w pole Nadawcy wpisujesz adres sklepu, a w pole Odbiorcy adres np. Twojego brata czy koleżanki.

3. Duży wybór rodzajów paczek

W ramach usługi z błyskawiczną dostawą masz do dyspozycji szeroki wybór paczek. Kierowcy poruszają się różnymi środkami transportu (m.in. samochodami i rowerami), dlatego bez problemu mogą przewieźć przesyłki w kilku formatach.

Wybierając opcję przesyłki z dostawą ekspresową, zlecisz:

  • przesyłkę kopertową,
  • przesyłki do do 25 kilogramów (DeliGoo) ,
  • większe paczki do 31,5 kilogramów (Xpress Delivery).

4. Nadanie przesyłki bez drukowania etykiety

Nasze przesyłki w kilkadziesiąt minut mają jak najbardziej ułatwiać Ci życie, a drukowanie etykiet czy dokumentów przewozowych tylko by je komplikowało. Korzystając z tej usługi, nie musisz więc przejmować się żadną “papierkową robotą”. W przypadku przesyłki Xpress Delivery nie potrzebujesz nic, a przy DeliGoo przyda Ci się wyraźny flamaster, którym opiszesz paczkę.

Jakie dane należy podać na przesyłce DeliGoo? Wystarczy, że odnotujesz numer paczki, który wygeneruje się automatycznie po uzupełnieniu formularza online. Nic więcej nie musisz zapisywać. Wszystkie potrzebne informacje (m.in. nazwisko i adres odbiorcy), kierowca znajdzie w swojej aplikacji mobilnej.

5. Brak sztywnych zasad dotyczących pakowania paczek

Bez względu na to, którego przewoźnika wybierzesz, nie musisz przykładać szczególnej wagi do pakowania swojej przesyłki w karton, folię czy kopertę o dopasowanych wymiarach. Wystarczy, że zabezpieczysz całość w taki sposób, aby nie zagrażała innym paczkom wiezionym przez kierowcę. Zadbaj więc o to, żeby Twoja paczka nie miała ostrych krawędzi, zabrudzeń lub twardych elementów wystających poza jej bryłę.

6. Informacje o etapach realizacji dostawy

Kolejnym argumentem przemawiającym za błyskawicznymi przesyłkami, jest dobry kontakt z kurierem.

Kierowca z wybranej firmy, w trakcie realizacji Twojego zlecenia, pozostanie w stałym kontakcie zarówno z Tobą, jak i z drugą stroną procesu – nadawcą lub adresatem paczki. Kierowca zadzwoni do Was z informacją o przewidywanym czasie dostawy przesyłki i da znać, kiedy dojedzie na miejsce.

7. Dostępność usługi miejskiej w kilkudziesięciu miastach

Z naszej usługi ekspresowej skorzystasz nie tylko jako mieszkaniec Warszawy, Wrocławia czy Krakowa. Przewoźnicy, z którymi współpracujemy, są dostępni w sumie w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce, również w średnich i małych miejscowościach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jakich lokalizacjach konkretnie możesz zamówić przesyłkę, przejrzyj cennik DeliGoo oraz cennik Xpress Delivery. Znajdziesz tam listę wszystkich miast, które obsługują kierowcy.

Podsumowanie

Ekspresową przesyłkę szybko i wygodnie zamówisz przez internet. Kurierzy rozwożą paczki w kilkadziesiąt minut, w różnych miastach Polski. Sprawdź, czy możesz skorzystać z usługi w Twojej lokalizacji i załatw sprawę bez wychodzenia z domu.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock