Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/01/31

Jak nadać i odebrać paczkę w punkcie DHL POP

Chcesz odebrać przesyłkę po drodze do pracy? Potrzebujesz wysłać paczkę do przyjaciółki na wakacjach, ale nie znasz jej tymczasowego adresu? A może po prostu nie lubisz czekać na kuriera? W każdym przypadku możesz załatwić swoją sprawę szybko i wygodnie w punkcie obsługi paczek. Zobacz, jak nadać lub odebrać przesyłkę w punktach DHL POP.

Gdzie znajdziesz punkty DHL POP?

Z usługi DHL możesz skorzystać w aż 12 000 punktów w całej Polsce. Bez problemu nadasz lub odbierzesz paczkę blisko domu, a także przy okazji zakupów spożywczych, tankowania samochodu czy kupowania ulubionego czasopisma.

Sieć punktów tworzą:

  • sklepy spożywcze – m.in. Biedronka, Żabka, ABC
  • stacje benzynowe – m.in. Shell
  • salony prasowe – m.in. Relay, InMedio
  • automaty paczkowe (możliwy tylko odbiór przesyłek)

Punkty DHL POP możesz odwiedzić w dogodnym dla Ciebie momencie. Aż 92% placówek działa do godziny 21:00. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie znajduje się taki punkt najbliżej Ciebie, możesz skorzystać z wygodnej mapki na stronie przewoźnika i wyszukać interesującą Cię lokalizację.

Jak nadać przesyłkę w punkcie DHL POP?

Wysyłkę paczki zlecisz w 3 minuty przez internet! Wypełnisz potrzebne dane i opłacisz nadanie online. Pozostanie Ci tylko zanieść paczkę do punktu, skąd wyruszy w dalszą podróż.

Przesyłkę w DHL POP możesz wysłać na konkretny adres w Polsce lub do innego punktu. Ta druga opcja jest szczególnie pomocna, kiedy np. nie znasz dokładnego miejsca pobytu odbiorcy lub jeśli chcesz umożliwić adresatowi odebranie przesyłki w dogodnym dla niego momencie.

Przewoźnik zaleca, aby opakowanie przesyłki miało formę kartonowego pudełka w kształcie prostopadłościanu. Małe paczki do 1kg możesz też zapakować w kopertę lub foliopak. W przypadku paczek niestandardowych, które mają inny kształt lub składają się z więcej niż jednego elementu, musisz liczyć się z dodatkową opłatą.

W punkcie DHL POP nadasz paczkę do 31,5 kg. Największy gabaryt, jaki możesz wysłać, może mieć wymiary np. odkurzacza lub robota kuchennego (suma boków paczki nie może wynosić więcej niż 120 cm). W cenie wysyłki otrzymasz powiadomienia e-mail, a także opcję śledzenia paczki.

Jak wysłać przesyłkę DHL POP w Furgonetka?

Jeśli przesyłasz paczkę do innego punktu DHL POP, możesz także skorzystać z możliwości, jakie daje serwis Furgonetka. Co wystarczy zrobić?

  1. Zarejestruj się na stronie internetowej Furgonetka.pl i wybierz opcję “Dodaj przesyłkę”
  2. Wypełnij specjalny formularz
  3. Zapłać za nadanie online
  4. Wydrukuj dokumenty przewozowe i naklej etykietę na przygotowaną paczkę
  5. Zanieś przesyłkę do jednego z punktów DHL POP

To wszystko! Pracownik punktu wprowadzi dane z etykiety do systemu i Twoja paczka ruszy w drogę do adresata. A Ty będziesz mógł śledzić jej status za pośrednictwem strony internetowej.

Wysyłka przez serwis jest szybka, a dodatkowo w każdej chwili możesz zalogować się na konto, aby sprawdzić historię dotychczasowych nadań. Jeśli chcesz wcześniej poznać koszty nadania przesyłki, wszystkie opłaty znajdziesz w cenniku dla DHL.

Jak odebrać paczkę w punkcie DHL POP?

Odbiór paczki w punkcie to komfortowa opcja. Nie musisz uzależniać swojego czasu od wizyty kuriera. Możesz podejść do wybranego sklepu czy salonu w każdej chwili. Przesyłka będzie na Ciebie czekać przez 7 dni od momentu nadejścia.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby paczkę odebrał za Ciebie ktoś inny. Wystarczy, że otrzyma od Ciebie kod PIN i numer listu przewozowego, i poda je obsłudze punktu. W sklepach Żabka i InMedio możesz też odbierać paczki za pobraniem i opłacić je wygodnie kartą płatniczą.

Tak samo jak przy nadaniu, w przypadku odbioru paczki też otrzymasz powiadomienie. Paczkę do punktu DHL POP możesz wybrać, finalizując swoje zamówienie w wielu sklepach online. Możesz także przekierować już istniejącą przesyłkę, która jest dostarczana przez kuriera DHL.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock