Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

Uruchomiliśmy bezpłatne powiadomienie SMS do odbiorcy paczki

Dodaliśmy nową opcję w panelu nadawania przesyłki – bezpłatną usługę, umożliwiającą powiadomienie odbiorcy o przesyłce za pośrednictwem SMS. Gdy paczka zostanie  odebrana od nadawcy przez kuriera, odbiorca otrzyma wiadomość z linkiem do śledzenia. Co istotne, powiadomienie SMS działa tylko w przypadku numerów krajowych i wymaga każdorazowej zgody nadawcy. Dowiedz się, jak działa bezpłatne powiadomienie SMS do odbiorcy paczki.

Jak skorzystać z możliwości powiadomienia SMS do odbiorcy?

W formularzu nadania przesyłki, w polu dane odbiorcy należy zaznaczyć opcję “Wyślij do odbiorcy bezpłatny SMS o nadaniu (numery krajowe)”, wypełnić pozostałe wymagane dane i ostatecznie zatwierdzić formularz.

Uruchomiliśmy bezpłatne powiadomienie SMS do odbiorcy paczki

Gdy przesyłka zostanie odebrana przez kuriera, nadawca zostanie poinformowany o tym fakcie przez SMS. Otrzyma także link do śledzenia przesyłki, z pomocą którego będzie mógł samodzielnie sprawdzić aktualny status paczki.

Dlaczego warto skorzystać z opcji powiadomienia SMS do odbiorcy?

System bezpłatnych powiadomień SMS to rozwiązanie, dzięki któremu nadawca nie będzie musiał dodatkowo kontaktować się z odbiorcą przesyłki, informując o tym, że paczka została już nadana. Dzięki temu zarówno nadawca, jak i odbiorca zaoszczędzą czas.

Pozostałe powiadomienia serwisu Furgonetka

Serwis Furgonetka.pl oferuje również system płatnych powiadomień SMS oraz e-mail, dotyczących spedycji wysyłek, zgodnych z cennikiem. Można je określić w zakładce Moje Konto w panelu klienta pod linkiem “Powiadomienia” i wybrać, jakiego typu komunikaty chcemy otrzymywać oraz jaką drogą będą one do nas dostarczane. Jeśli chcemy skorzystać z systemu powiadomień SMS w związku z wszelkimi problemami z: nadaniem, doręczeniem, sytuacjami wyjątkowymi czy pozostałymi niedogodnościami, wystarczy zaznaczyć opcję SMS i uzupełnić numer telefonu do wiadomości personalnych.

Uruchomiliśmy bezpłatne powiadomienie SMS do odbiorcy paczki

Podsumowanie

System bezpłatnych powiadomień SMS do odbiorcy stworzyliśmy po to, by zaoszczędzić Wasz czas i ułatwić śledzenie aktualnych statusów paczek. Dzięki takiemu rozwiązaniu jako nadawcy nie będziecie musieli dodatkowo kontaktować się z odbiorcą po to, by poinformować o zmianie statusu przesyłki i odebraniu jej przez kuriera, gdyż takie informacje zostaną przesłane automatycznie w formie wiadomości SMS.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos