Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/07/15

Najlepsze pomysly na jednoosobowa firme-Furgonetka

Masz w planach założenie własnej firmy? Od zawsze marzysz o tym, by zostać przedsiębiorcą i pracować „na swoim”, a może ten pomysł przyszedł Ci do głowy niedawno, ale jest na tyle silny, że nie potrafisz z niego zrezygnować? Chcesz znaleźć pomysł na firmę jednoosobową zgodny z Twoimi zainteresowaniami, ale wahasz się lub nie masz żadnej koncepcji? Jaką firmę założyć, żeby pracować z przyjemnością i dobrze na tym zarabiać? Sprawdź nasze propozycje.

Czym jest jednoosobowa działalność gospodarcza i jak ją założyć?

Pojęcie jednoosobowej działalności gospodarczej czasami mylnie kojarzone jest z firmą, w której pracuje tylko jedna osoba – jej właściciel. W rzeczywistości jednoosobowa działalność gospodarcza może zatrudniać nawet setki pracowników, a określenie „jednoosobowa” oznacza w tym przypadku, że firma ma tylko jednego właściciela, czyli nie jest żadnym rodzajem spółki.

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest obecnie bardzo proste. Wystarczy złożyć w urzędzie gminy lub w urzędzie miasta druk CEIDG-1, czyli wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wniosek ten można złożyć osobiście lub przez internet, ale wcześniej trzeba podjąć decyzję dotyczącą rodzaju wybranego opodatkowania oraz podmiotu, który będzie prowadził księgowość. Najlepiej wcześniej znaleźć biuro księgowe i poprosić o pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań. Po złożeniu wniosku przedsiębiorca musi zgłosić się do ZUS-u jako płatnik składek i do Urzędu Skarbowego w celu nadania REGON-u i NIP-u.

Jednoosobowa działalność – w co warto zainwestować?

Zastanawiasz się, w co zainwestować pieniądze, żeby zarobić? Rozważ poniższe propozycje.

  1. Gabinet kosmetyczny lub salon fryzjerski

Pomysł na firmę jednoosobową to również usługi beauty, bo na nie zawsze jest popyt, a z prowadzeniem salon fryzjerskiego czy kosmetycznego z powodzeniem poradzi sobie jedna osoba. Oczywiście trzeba mieć odpowiednie umiejętności i wiedzę, ale można je pozyskać na szkoleniach i kursach, a następnie oferować swoje usługi stacjonarnie i (lub) z dojazdem do domu klienta. Na start działalności potrzeba minimum kilkunastu tysięcy złotych.

  1. Sprzedaż ubezpieczeń

Prowadzenie agencji ubezpieczeniowej pozwala zarabiać na każdej sprzedanej polisie, a im więcej typów polis będzie w Twojej ofercie, tym lepiej. Ten biznes nie wymaga kończenia konkretnego kierunku studiów, ale trzeba zdobyć licencję agenta ubezpieczeniowego. Najpierw konieczne jest przejście odpowiedniego kursu, a następnie zdanie egzaminu. Po uzyskaniu licencji można otworzyć działalność gospodarczą i nawiązać współpracę z wybranymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Największe koszty tej działalności to przygotowanie do zawodu oraz wydatki związane z uruchomieniem biura i ewentualną reklamą.

  1. Serwis sprzątający

Usługi sprzątania są coraz popularniejsze. Firma sprzątająca może obsługiwać prywatnych klientów lub firmy, np. biura czy hale produkcyjne. W przypadku małej działalności najlepiej podejmować zlecenia dotyczące sprzątania obiektów biurowych i prywatnych domów.

  1. Tworzenie stron internetowych

Osoby ze smykałką do internetu i nowych technologii mogą nauczyć się programowania i zacząć świadczyć usługi tworzenia stron internetowych. To doskonały pomysł na biznes w kryzysie, dlatego że wszystkie obowiązki da się wykonywać zdalnie – bez potrzeby jakichkolwiek osobistych kontaktów z klientami. Wystarczy wykorzystać popularne narzędzia takie jak poczta e-mail, dysk Google czy Microsoft Teams.

Furgonetka Punkt – dodatkowy biznes w Twoim lokalu

Firmy, które dysponują lokalami w atrakcyjnych miejscach mogą uzupełnić swoją działalność o franczyzę. Doskonale sprawdzą się usługi kurierskie, gdyż jest to biznes oporny na Covid. W dobie koronawirusa rośnie sprzedaż internetowa, a ludzie wysyłają i odbierają coraz więcej przesyłek. Dołączając do sieci Furgonetka Punkt możesz otworzyć w swoim lokalu punkt nadań przesyłek kurierskich i zarabiać na każdej nadanej u Ciebie paczce.

Podsumowanie

Założenie działalności gospodarczej w tak trudnych czasach jak teraz wymaga ukierunkowania się na branże odporne na wirusa. Przy wyborze pomysłu na firmę kieruj się swoimi zainteresowaniami, ale weź pod uwagę, że charakter przyszłego biznesu musi umożliwiać Ci działanie bez względu na ewentualne obostrzenia, w tym konieczność zaprzestania osobistej obsługi klientów.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock