Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/10/16

Prowadzisz punkt handlowy lub usługowy? Zarabiaj z Furgonetka na przesyłkach kurierskich

Uruchomiliśmy nowy projekt Furgonetka Punkt, która umożliwia nadanie przesyłek w punktach stacjonarnych. Zapraszamy do współpracy punkty handlowe lub usługowe, które dołączą do naszej sieci i udostępnią tam usługi kurierskie dla swoich klientów w zamian za prowizję od każdej nadanej przesyłki. Prowadzisz taki lokal i jesteś zainteresowany współpracą? Sprawdź poniżej, jak to działa i ile możesz zyskać dołączając do sieci punktów Furgonetka. 

Furgonetka Punkt – czym jest i jak to działa?

Furgonetka Punkt to sieć punktów do nadawania przesyłek kurierskich. Znajdują się one w sklepach, placówkach handlowych czy lokalach usługowych – wszędzie tam, gdzie klienci mogą przynieść paczkę i nadać ją, załatwiając przy okazji swoje codzienne sprawy. Idea naszej współpracy jest bardzo prosta – my udostępniamy Ci nasze usługi, a Ty oferujesz je w swoim punkcie i otrzymujesz prowizję od każdej wysłanej przesyłki. 

Decydując się na współpracę z nami, punkt otrzymuje dostęp do oferty aż 8 firm kurierskich w jednym miejscu. Są to usługi m.in. takich przewoźników jak DPD, DHL, InPost czy UPS. Dodatkowo w ofercie jest możliwość wysyłania przesyłek krajowych i międzynarodowych oraz dostępny jest szereg usług dodatkowych, jak np. ubezpieczenie paczki czy pobranie. Pracownicy punktu będą też mogli oferować usługę pakowania przesyłek za dodatkową opłatą. Proces nadania paczki w punkcie trwa dosłownie kilka minut i zamyka się w kilku prostych krokach, które przedstawiamy poniżej: 

  1. Klient przynosi paczkę do punktu. 
  2. Pracownik wprowadza dane o przesyłce – jej wymiarach, wadze, rodzaju, zawartości oraz podaje informacje o odbiorcy. 
  3. Klient wybiera usługę kurierską i opłaca zamówienie. 
  4. System automatycznie zamawia kuriera i generuje dokumenty przewozowe. 
  5. Kurier odbiera przesyłki z punktu i realizuje dostawę. 

Raz w miesiącu rozliczamy się z punktem za realizowane za jego pośrednictwem wysyłki paczek i raz na miesiąc wystawiana jest zbiorcza faktura.

Ważne: Jako jedyni na rynku nie pobieramy żadnej opłaty licencyjnej czy marketingowej oraz nie mamy stałych, miesięcznych opłat. Nasz unikalny program współpracy wyróżnia się tym, że otrzymujesz od nas prowizję za każdą zrealizowaną za Twoim pośrednictwem usługę kurierską.  

Co możesz zyskać dołączając do sieci naszych punktów?

Dołączenie do sieci punktów Furgonetka może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim rozszerzasz ofertę usług w swoim punkcie i zdobywasz nowych klientów, a to przekłada się na większe zyski. Pieniądze z prowizji możesz potraktować jako dodatek do pensji, przeznaczyć na opłacenie rachunków czy podatków lub po prostu zainwestować w rozwój firmy. 

Ważne: Udostępniając usługi kurierskie w swoim punkcie będziesz mógł zyskać dodatkowe dochody przy minimalnym nakładzie finansowym. Jedyny koszt jaki musisz na początku ponieść to zakup pakietu startowego. Otrzymasz w nim materiały reklamowe, certyfikat partnera potwierdzający udział w szkoleniu, miarkę z logo i dostęp do bazy wiedzy na temat przesyłek kurierskich.

Dodatkowo współpracując ze znanym brandem o ugruntowanej pozycji na rynku, jakim jest Furgonetka i oferując usługi największych w Polsce firm kurierskich, wzmacniasz rozpoznawalność swojego punktu i zdobywasz przewagę nad konkurencją. Zyskują też Twoi klienci, którzy otrzymują szeroki wybór usług kurierskich w jednym miejscu po atrakcyjnych cenach, a co najważniejsze blisko swojego domu lub pracy. Pamiętaj, że zadowolony klient to lojalny klient, który będzie do Ciebie wracał i polecał Twój punkt swoim znajomym czy rodzinie. 

Warto też wiedzieć, że branża przesyłek kurierskich jest jedną z najlepiej rozwijających w Polsce i ma bardzo wysoki potencjał wzrostów w najbliższych latach. W 2019 roku Polacy wysłali prawie 550 mln paczek i aż 24% z nich było zrealizowanych z udziałem punktów nadań i odbioru. Prognozy natomiast pokazują, że w 2023 roku liczba wysłanych w naszym kraju przesyłek ma wynieść aż 848 mln. Duży wpływ na to ma rozwijający się rynek zakupów internetowych w Polsce, który z roku na rok dynamicznie wzrasta. Boom na kupowanie w sieci wzmocniła sytuacja związana z koronawirusem. Wiele biznesów przeniosło się do internetu, a klienci robili większość zakupów online. To wpłynęło na to, że liczba nadawanych przesyłek kurierskich wzrosła w tym czasie nawet o kilkadziesiąt procent. Jeśli Twój biznes odczuł negatywne skutki pandemii, to poszerzenie oferty swojego punktu o usługi kurierskie pomoże Ci w prosty sposób uzyskać dodatkowy dochód bez dużych nakładów finansowych. 

Jak dołączyć do sieci punktów partnerskich Furgonetka?

Aby dołączyć do sieci wystarczy mieć założoną działalność gospodarczą i prowadzić aktywny punkt handlowy lub usługowy. Dodatkowo docelowo do rozpoczęcia współpracy będziesz potrzebował komputera z dostępem do internetu, drukarki i wagi towarowej.  

Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem usług swojego punktu o ofertę przesyłek kurierskich, to wystarczy, że zgłosisz się do nas wypełniając formularz dostępny pod tym linkiem https://furgonetka.pl/zgloszenie-punktu. Zajmie Ci to dosłownie kilka minut. Musisz tam podać informacje o swojej działalności gospodarczej, kontakt do siebie oraz nazwę i adres lokalu. Dodatkowo musisz także odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących wyglądu Twojego punktu. Możesz również dołączyć zdjęcia lokalu i jego otoczenia. 

Ważne: Pamiętaj, że powinieneś mieć w punkcie niewielką przestrzeń, którą zagospodarujesz do przechowywania przesyłek przynoszonych przez klientów. Będą one składowane w Twoim lokalu dopóki nie odbierze ich kurier. 

Po weryfikacji Twojego zgłoszenia wyślemy Ci dalsze instrukcje odnośnie współpracy i procesu podpisywania umowy. Będzie się on odbywał online za pośrednictwem platformy Autenti. Po załatwieniu formalności, przeszkolimy Cię w temacie usług kurierskich oraz udostępnimy Ci dedykowany system do nadawania przesyłek. Wystarczy jeszcze tylko, że zamówisz pakiet startowy, w którym otrzymasz materiały reklamowe takie, jak plakaty, naklejki czy ulotki, dzięki którym rozpromujesz usługi kurierskie w swoim punkcie. 

Podsumowując

Jak widzisz dołączenie do sieci Furgonetka Punkt jest naprawdę bardzo proste i korzystne. Możesz w prosty sposób rozszerzyć swój biznes i zyskać dodatkowy dochód bez dużych inwestycji. Zwłaszcza, że jak wspomniałam powyżej branża kurierska jest bardzo perspektywiczna i warto do niej dołączyć. Pamiętaj, że przeszkolimy Cię w temacie usług kurierskich, wdrożymy w system do nadawania przesyłek i wyposażymy w materiały reklamowe, które pomogą Ci rozpromować Twoje usługi. Twój sukces to też nasz sukces. Jeśli zatem prowadzisz punkt handlowy lub usługowy – sklep, warsztat, kwiaciarnię czy salon kosmetyczny, i zależy Ci na rozwoju oraz dodatkowym zarobku, to zgłoś się do nas i dołącz do Furgonetka Punkt

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com