Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/07/15

W jaki biznes zainwestowac 10, 30 i 50 tysiecy_furgonetka
Koronawirus postawił na głowie sposób działania wielu firm. Coraz to nowe ograniczenia spowodowały, że niektóre biznesy musiały znacząco przeorganizować swój sposób pracy, a inne czasowo zawiesiły działalność. Mogłoby się wydawać, że to nie jest najlepszy moment na zakładanie firmy, ale przy dobrym pomyśle plan może się powieść. Chcesz wiedzieć, jak inwestować pieniądze, żeby nie stracić. Sprawdź, w co zainwestować w czasie kryzysu i jaki rodzaj biznesu wybrać. 

W co zainwestować 10 tys. zł?

  1. Serwis internetowy lub blog

Za 10 tys. złotych z powodzeniem można uruchomić serwis informacyjny lub bloga przy założeniu, że masz już sprzęt komputerowy, na którym można pracować. Koszt domeny i hostingu to kilkaset złotych rocznie. Największym wydatkiem będzie silnik strony i cała konfiguracja, ale w najtańszym wariancie można się zmieścić w kilku tysiącach złotych, a pozostały budżet wydać na wstępną reklamę.

  1. Firma sprzątająca

Kwota 10. tys. zł pozwoli Ci na zakup profesjonalnego odkurzacza przemysłowego, wózka do sprzątania, szorowarki, chemii, akcesoriów i odzieży roboczej. Taki podstawowy zestaw całkowicie wystarczy na start firmy sprzątającej, a w kolejne rozwiązania można się zaopatrywać w miarę osiągania zysków z działalności.

W co zainwestować 30 tys. zł?

  1. Sklep internetowy

Sklep online z ograniczonym asortymentem można z powodzeniem uruchomić za kwotę 30. tys. złotych, a szczególnie wtedy, kiedy skorzystasz z dropshippingu – modelu eliminującego konieczność kupowania towaru, a wtedy wydatki będą podobne jak w przypadku zakładania bloga, natomiast pozostały budżet można wydać na reklamę.

  1. Sklep ze zdrową żywnością

Mały sklepik ze zdrową żywnością lub zielarnię można uruchomić za 30 tys. zł pod warunkiem, że znajdziesz ofertę taniego wynajmu lokalu i ograniczysz koszty związane z wyposażeniem sklepu.

W co zainwestować 50 tys. zł?

  1. Warsztat samochodowy lub wulkanizacja

Na start warsztatu samochodowego trzeba mieć kwotę 40-50 tys. zł. Konieczny jest zakup podnośnika (5-8 tys. zł), stołu warsztatowy z wyposażeniem (3-4 tys. zł), wyważarki do kół (3-5 tys. zł), montażownicy kół (2-5 tys. zł), prasy warsztatowej (2-8 tys. zł) i wielu innych sprzętów, ale wszystkie możesz kupić w wersji używanej i ograniczyć koszty.

  1. Firma przewozowa

Największym wydatkiem w przypadku uruchomienia firmy przewozowej jest zakup samochodu, ale używanego busa w dobrym stanie można kupić za 30-40 tys. zł, a resztę budżetu przeznaczyć na wyposażenie biura, księgowość i początkową reklamę.

Franczyza Furgonetka Punkt – pomysł na dodatkowy tani biznes

Uzupełnieniem działalności wielu firm handlowych lub usługowych może się stać franczyza kurierska. Ofertę taką udostępnia sieć Furgonetka Punkt umożliwiająca otwarcie w swoim lokalu punkt nadań przesyłek kurierskich. Dzięki współpracy z Furgonetka Punkt przedsiębiorca może zarabiać prowizję na każdej nadanej u niego paczce. Inwestycja w tę franczyzę jest niska i nie trzeba spełniać żadnych restrykcyjnych wymagań jak ma to miejsce w przypadku innych tego typu biznesów – jedynym warunkiem jest dysponowanie lokalem w dobrym miejscu.

Podsumowanie

Metod inwestowania jest wiele, ale zdecydowanie bezpieczniej jest inwestować w biznes niż w kruszce czy akcje giełdowe. Klucz do sukcesu to wybór branży, która dynamicznie się rozwija, a przy tym jest odporna na koronawirusa lub wręcz potrafi wykorzystać go na własną korzyść poprzez umożliwienie zdalnej obsługi klientów. Szansę powodzenia mają zarówno biznesy działające w sektorze handlu, jak i usług, a ofertę warto uzupełnić o korzystną franczyzę i czerpać dodatkowe dochody.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock