Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/24

Własny biznes w Radomiu – jaką franczyzę wybrać?
Radom w województwie mazowieckim może się poszczycić zarówno wieloma dużymi zakładami produkcyjnymi, jak i rozwiniętym rynkiem handlu. W tym mieście powstaje wiele nowych biznesów, a popularność zyskuje głównie franczyza. Radom jest dobrym miejscem do prowadzenia franczyzowego biznesu, m.in. piekarni, gabinetu kosmetycznego czy wypożyczalni aut. 

Franczyza salon kosmetyczny

Branża beauty rośnie w siłę, a liczba nowo otwieranych salonów kosmetycznych robi wrażenie. Kto pierwszy zajmie miejsce na tym wymagającym rynku, ten ugruntuje swoją pozycję na długo i zyska stabilne źródło dochodów. W branży beauty szczególnie polecana jest franczyza. Zarobki z franczyzowego salonu kosmetycznego są na tyle duże, że kosmetologia, wizaż i salony manicure są jednymi z najchętniej otwieranych działalności usługowych. Kluczem do powodzenia tego biznesu jest znalezienie odpowiedniego lokalu o powierzchni minimum 30-50 metrów kwadratowych (w zależności od wymagań franczyzodawcy). Salon musi spełnić wszystkie wymogi sanitarne i zatrudniać pracowników z odpowiednimi kompetencjami. Konieczny jest też zakup niezbędnych urządzeń, akcesoriów i preparatów, a do tego oczywiście mebli i elementów wystroju. Na start działalności potrzeba minimum 50 tys. zł.

Ciekawe franczyzy w branży beauty oferują marki Depilacja.pl, Depilconcept, Perfect Look Clinic, Yasumi Instytuty Zdrowia i Urody i Studio Figura. Warto też zwrócić uwagę na oferty franczyzowych salonów fryzjerskich, np. Trendy Hair Fashion. Usługi można też uzupełnić o sprzedaż kosmetyków marek Neonail, Semilac, Biały Jeleń czy Ziaja.

Franczyza piekarnia

Jedną z najlepszych propozycji na franczyzę w Radomiu jest piekarnia. Franczyza w branży gastronomicznej należy do najpopularniejszych, a oferty są bardzo zróżnicowane i co za tym idzie, dopasowane do odmiennych możliwości finansowych. Piekarnia uruchomiona w systemie franczyzowym będzie miała tę przewagę nad biznesami prowadzonymi samodzielnie, że zyska klientów właściwego od pierwszego dnia. Okoliczni mieszkańcy będą skuszeni ofertą marki, którą przecież dobrze znają i która cieszy się ogólnym zaufaniem.

Koszt inwestycji potrzebnej na uruchomienie piekarni zależy od wielkości planowanego biznesu, a co za tym idzie, od wybranej franczyzy. Mała piekarnia rzemieślnicza wymaga wydatku ok. 100 tys. zł, natomiast uruchomienie pełnowymiarowej piekarni zatrudniającej kilku pracowników to już wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Piekarnię franczyzową można uruchomić np. pod szyldem Grzybki, Oskroba lub Galeria Wypieków Lubaszka.

Franczyza wypożyczalnia aut

W dużych miastach doskonałym pomysłem na działalność jest wypożyczalnia aut w modelu franczyzowym. Jeśli w okolicy nie ma takiego biznesu, warto zrobić rozeznanie na rynku i wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. W przypadku wypożyczalni aut warta rozważenia jest głównie franczyza. Przykłady wypożyczalni franczyzowych to m.in. CarForYou i Centrum Rent Car. Obie te marki gwarantują swoim franczyzobiorcom know-how oraz wszystkie narzędzia niezbędne do prowadzenia znanej i cenionej wypożyczalni samochodów. Taki biznes będzie wymagał działki przeznaczonej na plac ekspozycyjny – koniecznie musi się ona znajdować w dobrej lokalizacji. Niezbędne jest też biuro i własne zaplecze sanitarno-serwisowe.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – dodatkowa działalność franczyzowa

Osoby szukające pomysłu na dodatkowy biznes franczyzowy powinny zwrócić uwagę na ofertę Furgonetka Punkt. Ta franczyza umożliwia otwarcie punktu nadań przesyłek kurierskich wysyłanych przez klientów serwisu Furgonetka. Punkt nadań może działać w każdym lokalu handlowym lub usługowym, w którym da się zagospodarować trochę miejsca na przechowywanie przesyłek do czasu przyjazdu kuriera. Obsługa punktu jest banalnie prosta – wystarczy odbierać od klientów przesyłki, wprowadzać dane paczek do systemu Furgonetka, a następnie przechowywać przesyłki do czasu przyjazdu pracownika firmy kurierskiej. 

Podsumowanie

W Radomiu sprawdzi się każda przemyślana i dopracowana działalność, a bezkonkurencyjna jest w tych aspektach franczyza. Zarobki przyszłego franczyzobiorcy będą zależały od wybranej działalności. Wypożyczalnia samochodów, salon kosmetyczny czy piekarnia to propozycje, które warto rozważyć, ale intratnych biznesów jest o wiele więcej.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos