Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/24

Najlepsze pomysły na franczyzę w Płocku

W Płocku leżącym w województwie mazowieckim jest ogromny potencjał gospodarczy. To niewielkie miasto słynie z przedsiębiorczości, a wśród modeli biznesowych, które najlepiej się tam sprawdzają, jest franczyza. Płock to świetne miejsce do prowadzenia sklepu z odzieżą dziecięcą, firmy fotowoltaicznej lub stacji benzynowej, ale odważniejsi mogą się pokusić też o bardziej nietypowe działalności.

Franczyza odzież dziecięca

Wzrost sprzedaży odzieży dziecięcej to doskonała informacja dla osób, które chciałyby otworzyć firmę zajmującą się handlem takim asortymentem. Sukces w handlu odzieżą gwarantuje przede wszystkim franczyza. Płock będzie bardzo dobrym miejscem na uruchomienie dziecięcego sklepu odzieżowego. Wielkość lokalu przeznaczonego na sklep jest zawsze zależna od wybranej franczyzy. Jedne marki preferują butiki o powierzchni 30-50 m2, ale są też takie, których sklepy muszą powierzchnię minimum 100 m2. Koszt inwestycji wynosi minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych, a ogromną zaletą tego typu biznesu jest fakt, że często nie wymaga on żadnego doświadczenia. Wszystkie niezbędne informacje młody przedsiębiorca pozyskuje na szkoleniu organizowanym przez franczyzodawcę. Osoby zainteresowane tematem takim jak franczyza odzieży dziecięcej powinny zwrócić uwagę na oferty marek Newbie, Pepco, 5.10.15 i Best4YouKids.

Franczyza panele fotowoltaiczne

Wśród najlepszych propozycji na franczyzę w Płocku należy wymienić firmę, która zajmuje się panelami fotowoltaicznymi. Stale rosnące zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii daje szansę firmom, które działają w branży fotowoltaiki. Takie działalności powstają zarówno od podstaw, jak i na bazie istniejących już konceptów. Ten drugi model to franczyza. Panele fotowoltaiczne można sprzedawać w ramach franczyzy zdecydowanie efektywniej niż pod własną, dopiero tworzoną marką. W przypadku firmy fotowoltaicznej działającej w modelu franczyzowym największymi wydatkami będą: flota pojazdów, aranżacja biura, materiały potrzebne do budowy instalacji oraz wszystkie maszyny i urządzenia. Przedsiębiorca podpisujący umowę franczyzy oczywiście nie ma tak dużego pola do popisu, jak ten tworzący firmę według własnego pomysłu, ale jest coś, dzięki czemu w tym starciu wygrywa franczyza. Zarobki – bo to o nich mowa – są na starcie działalności zwykle zdecydowanie wyższe niż w przypadku rozwijania własnej marki, a to pozwala firmie przetrwać ten początkowy, często najtrudniejszy czas.

Franczyza stacja benzynowa

Dla klientów dysponujących większym budżetem dostępna jest też franczyza stacji benzynowej. Nakłady na budowę nowej stacji mogą sięgnąć nawet kilku milionów złotych, ale biznes jest bardzo dochodowy i zwraca się zdecydowanie szybciej niż w przypadku innych działalności. Jest jeszcze jedna rzecz, która na plus odróżnia franczyzowe stacje benzynowe. Franczyza często umożliwia sprzedaż płynów eksploatacyjnych i akcesoriów samochodowych, a także prowadzenie małej gastronomii dla klientów, którzy chcieliby zjeść ciepły posiłek czy wypić kawę. Marki takie jak Orlen, BP czy Lotos oferują swoim klientom nie tylko paliwa, ale też usługi gastronomiczne oraz duży wybór gotowej żywności i towarów przemysłowych – akcesoriów samochodowych czy zabawek.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – dodatkowa działalność franczyzowa

Przedsiębiorcy prowadzący sklep odzieżowy, stację benzynową lub firmę zajmującą się sprzedażą paneli fotowoltaicznych mogą też otworzyć punkt nadań przesyłek kurierskich Furgonetka Punkt. Ta oferta to świetne uzupełnienie innych franczyzowych biznesów. Największą zaletą franczyzy Furgonetka Punkt jest bardzo niski wkład finansowy, a kolejnym brak specjalnych wymagań lokalowych. Prowadzenie punktu nadań przesyłek kurierskich sprowadza się do odbierania paczek od klientów, wprowadzania danych przesyłek do specjalnego systemu, a następnie magazynowania przesyłek i wydawania ich kurierom. Wszystkie te zadania można wykonywać w wolnych chwilach, np. w przerwach między klientami i tym samym lepiej wykorzystać dostępny czas.

Podsumowanie

Płock biznesem stoi, a szczególnie popularna staje się tam franczyza. Przykłady działalności franczyzowych takie jak sklepy odzieżowe, stacje benzynowe czy firmy fotowoltaiczne to tylko najpopularniejsze propozycje. W Płocku opłaca się też założyć punkt nadań przesyłek kurierskich, pralnię, piekarnię czy sklep spożywczy.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos