Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/24

Franczyza w Szczecinku – co wybrać?

Prowadzenie biznesu może być łatwiejsze, jeśli młody przedsiębiorca wybierze koncept, jakim jest franczyza. Szczecinek to dobre miejsce dla biznesów franczyzowych. Można tam założyć firmę zajmującą się fotowoltaiką, agencję ubezpieczeniową czy piekarnię, ale to oczywiście tylko wybrane z pomysłów.

Franczyza panele fotowoltaiczne

Popyt na produkty i usługi związane z energią odnawialną jest ogromny, a na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących panele fotowoltaiczne. W przypadku sprzedaży tego typu asortymentu bardzo dobrym wyborem jest franczyza. Szczecinek ze względu na swój szybki rozwój jest świetnym miejscem do uruchomienia nowego biznesu związanego ze sprzedażą paneli fotowoltaicznych. Procedura założenia takiej firmy nie jest trudna – od strony czysto technicznej wygląda to tak samo, jak w przypadku każdej innej działalności, ale zawsze najważniejsza jest oferta – jej konkurencyjność i paleta dostępnych rozwiązań. Firma fotowoltaiczna będzie potrzebowała biura i pojazdów – są to dwa najbardziej kosztowne aspekty tej działalności. Niezbędna będzie też specjalistyczna wiedza, ale w przypadku biznesu franczyzowego odpowiedzialny za jej nieprzekazanie jest franczyzodawca. Odniesienie sukcesu na rynku nie jest trudne, ale budowanie własnej marki w tej branży zajmuje bardzo dużo czasu i w większości przypadków po prostu się nie opłaca.

Działalność wedle własnego pomysłu może jednak zastąpić franczyza. Zarobki na tym biznesie będą od samego początku wyższe niż w momencie, kiedy przedsiębiorca uruchamia własny biznes. W obu przypadkach koszt otwarcia firmy może być podobny, ale franczyza daje przedsiębiorcy możliwość wystartowania ze zdecydowanie lepszej pozycji. Obecnie franczyzę w branży paneli fotowoltaicznych oferują firmy Brewa, Grupa Green, Solenerga, Energia4You i FreeVolt.

Franczyza ubezpieczenia

Ubezpieczenia to świetny pomysł na biznes. Franczyza w branży ubezpieczeniowej polega na sprzedawaniu polis ubezpieczeniowych, zarówno tych obowiązkowych jak na przykład OC, jaki nieobowiązkowych, np. ubezpieczeń na życie czy polis turystycznych. Agenci ubezpieczeniowi zarabiają prowizję od każdej sprzedanej umowy, a więc wysokość zarobków będzie zawsze zależna od zaangażowania konkretnego agenta. Założenie własnej firmy zajmującej się sprzedażą ubezpieczeń w modelu franczyzowym będzie wymagało przystosowania biura, zaopatrzenia się w sprzęt komputerowy oraz stosowne oprogramowanie, a także przejścia szkoleń we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, których polisy chcemy oferować. Wśród franczyz ubezpieczeniowych warto wymienić przede wszystkim Open Finance, PZU, CUK Ubezpieczenia i Viviamo Ubezpieczamy.

Franczyza piekarnia

Jedną z najlepszych propozycji na franczyzę w Szczecinku jest również piekarnia. To jeden z tych biznesów, który znajdzie klientów zawsze i wszędzie, a w tej branży coraz popularniejsza staje się franczyza. Szczecinek z uwagi na bardzo specyficzny rynek z pewnością jest dobrym miejscem dla piekarni z tradycyjnymi wyrobami. Przed podpisaniem umowy franczyzowej warto dokładnie sprawdzić, jakie pieczywo znajduje się w ofercie poszczególnych marek i wybrać tę, której asortyment będzie czymś nowym dla okolicznych mieszkańców. Wybór zawsze zależy od specyfikacji lokalnego rynku.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – franczyzowy punkt nadań przesyłek

Kolejnym pomysłem na franczyzowy biznes jest punkt nadań przesyłek kurierskich Furgonetka Punkt. Ta franczyza mocno różni się od innych franczyzowych biznesów łatwością uruchomienia i przede wszystkim niskimi nakładami początkowymi. Punkt nadań przesyłek kurierskich można otworzyć właściwie w każdym lokalu handlowym lub usługowym. Ta forma działalności to świetny dodatek do zasadniczej oferty. Furgonetka Punkt może działać w sklepie spożywczym, na stacji benzynowej lub w biurze podróży – wszędzie tam, gdzie codziennie pojawiają się klienci.

Podsumowanie

Franczyza staje się coraz popularniejszą formułą prowadzenia biznesu, a wiele ciekawych ofert jest skierowanych dla przedsiębiorców ze Szczecinka. Sklep spożywczy, agencja ubezpieczeniowa, piekarnia i punkt nadań przesyłek to oczywiście tylko propozycje działalności, które na pewno się udadzą, ale rynek jest otwarty również na firmy oferujące inne produkty i usługi.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos