Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/08

Franczyza w Ełku – jaką wybrać?

Prowadzenie biznesu w Ełku może być bardzo rozwijającym doświadczeniem, a świetnie sprawdzi się w tym przypadku franczyza. Ełk to największe miasto na Mazurach i jednocześnie miejsce wycieczek wielu turystów. Odbiorcami oferty firmy działającej na tym obszarze mogą być więc nie tylko mieszkańcy, ale też osoby przyjezdne, a biznesy takie jak stacja benzynowa, sklep spożywczy czy odzieżowy zawsze znajdą klientów.

Franczyza odzież dziecięca

Jedną z najlepszych propozycji na franczyzę w Ełku jest sklep z odzieżą dziecięcą. To niewątpliwie bardzo dobry pomysł na biznes, gdyż dzieci szybko wyrastają z ubrań i potrzebują coraz to nowych, a co za tym idzie, asortyment dla najmłodszych bardzo dobrze się sprzedaje. Uruchomienie dziecięcego sklepu odzieżowego może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale ostateczny koszt jest zawsze ustalany indywidualnie z wybranym franczyzodawcą. Cena będzie zależna od tego, czy franczyzobiorca kupuje cały towar, czy też bierze go w komis, a następnie zwraca franczyzodawcy niesprzedane ubrania. Sklep z asortymentem dziecięcym warto otworzyć niedaleko szkoły lub placu zabaw, przy głównej ulicy miasta lub w galerii handlowej. Franczyza w zakresie sprzedaży odzieży dziecięcej oferowana jest m.in. przez firmy Pepco, 5.10.15 i Newbie.

Franczyza sklep spożywczy

Sklep spożywczy jest i będzie bardzo dobrym pomysłem na biznes. Uruchomienie takiej działalności kosztuje od kilkudziesięciu tysięcy złotych do nawet kilku milionów, w zależności od tego, jak duża będzie to placówka handlowa. Sklep spożywczy, tak jak każda inna działalność gospodarcza potrzebuje przede wszystkim właściwej lokalizacji. Powinno być to miejsce dobrze widoczne i umożliwiające łatwy dojazd. Najlepiej centrum miasta, okolice obiektów rozrywkowych lub galeria handlowa. Oferta sklepu spożywczego często jest uzupełniana o artykuły przemysłowe lub delikatesowe. Rozsądnym posunięciem jest też umożliwienie klientom opłacania rachunków oraz sprzedaż prasy.

Sklep spożywczy można prowadzić w ramach sieci Żabka, Stokrotka, Euro Sklep czy Groszek, a w przypadku większych ambicji (i wyższego budżetu), dostępne są też franczyzy Auchan, Biedronki, Intermarche czy Kaufland.

Franczyza stacja benzynowa

Stacja benzynowa w modelu franczyzowym to kolejny bardzo trafiony pomysł na biznes. Franczyza w tym przypadku wymaga dużych nakładów finansowych, ale jest też bardzo dochodowa i pozwala szybko uzyskać zwrot z inwestycji. Na stację benzynową trzeba przeznaczyć dość dużą działkę w centrum miasta lub na jego obrzeżach, ale w pobliżu tras wylotowych. Prowadzenie stacji paliw jest dość wymagającym biznesem – konieczne będzie zatrudnienie pracowników i zadbanie o regularne dostawy oraz wiele innych aspektów. Przygotowania do uruchomienia biznesu również jest dość czasochłonnym procesem i zwykle trwa kilka miesięcy, natomiast budowa samej stacji i całej jej infrastruktury nawet rok. Przyszły franczyzobiorca musi być też gotowy na przejście szkolenia w jednej z franczyzowych lub własnych stacji wybranej sieci. Stacje benzynowe można prowadzić we franczyzach marek Orlen, BP, Bliska, Lukoil, Lotos, Moya lub Shell.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – dodatkowa działalność franczyzowa

Doskonałym uzupełnieniem franczyzowego biznesu w Ełku może być punkt nadań przesyłek kurierskich Furgonetka Punkt. Otwarcie takiej działalności nie wymaga specjalnych warunków lokalowych. Wystarczy tylko wolne miejsce na zapleczu. Ogromną zaletą prowadzenia franczyzy Furgonetka Punkt jest też stosunkowo niewielki nakład pracy. Prowadzenie punktu nadań sprowadza się jedynie do odbierania przesyłek kurierskich od klientów, wprowadzania numerów paczek do specjalnego systemu, a następnie przekazywania przesyłek pracownikom firm kurierskich. Furgonetka Punkt jest świetnym sposobem na uzupełnienie budżetu firmy, a jednocześnie szansą na przyciągnięcie do swojej zasadniczej oferty nowych klientów.

Podsumowanie

Ełk to bardzo dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Warto postawić tam na działalności, które z racji swojego charakteru zawsze przyciągają klientów. Może być to sklep lub stacja benzynowa, ale równie dobrze sprawdzi się też inna franczyza. Oferty są bardzo zróżnicowane, tak jak potrzeby konsumentów, a wybór biznesu trzeba przemyśleć pod kątem konkurencji działającej w okolicy.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos