Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/08

Pomysł na własny biznes w Suwałkach – franczyza

Suwałki znane w całym kraju jako polski biegun zimna bardzo dynamicznie rozwijają się pod względem gospodarczym, a konceptem biznesowym szczególnie polecanym dla tego miasta jest franczyza. Suwałki to doskonałe miejsce na uruchomienie nowego sklepu spożywczego, piekarni lub agencji ubezpieczeniowej, ale to tylko wybrane z wartych uwagi pomysłów.

Franczyza sklep spożywczy

Wśród najlepszych propozycji na franczyzę w Suwałkach należy wyróżnić sklep spożywczy. Przedsiębiorcy w tym przypadku mogą inwestować nie tylko w wielkopowierzchniowe supermarkety i hipermarkety, ale też w małe osiedlowe sklepiki lub warzywniaki. Warunkiem sukcesu jest działalność pod szyldem znanej i cenionej marki, której placówki nie ma w najbliższej okolicy. Franczyza sklepu spożywczego pozwala sprzedawać w wielu przypadkach nie tylko artykuły żywnościowe, ale też przemysłowe, a im bardziej urozmaicony jest asortyment konkretnej placówki, tym wyższa sprzedaż.

Spożywczak to bez wątpienia doskonały pomysł na biznes. Franczyza w tym przypadku pozwala zarobić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, a w przypadku większego sklepu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Istotne jest jednak znalezienie lokalu z parkingiem w dogodnym miejscu. Sklepy spożywcze, które można otworzyć w ramach franczyzy to: Żabka, Biedronka, Carrefour, Groszek, ABC, Dino, Lewiatan, Auchan, Delikatesy Centrum, Kaufland, Lidl lub Intermarche.

Franczyza piekarnia

Produkcja tradycyjnego pieczywa cieszy się obecnie ogromnym uznaniem, a franczyza piekarni to świetne rozwiązanie. Dzięki współpracy z franczyzodawcą nowa piekarnia może dysponować sprawdzonymi przepisami oraz kompletnym planem prowadzenia działalności. Piekarnia franczyzowa swoją standardową ofertę chleba i bułek często uzupełnia o wyroby cukiernicze, a także pieczywo dietetyczne lub lody. Uruchomienie piekarni kosztuje w najtańszym wariancie kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale kiedy przedsiębiorca musi kupić wyposażenie, zamiast je wypożyczać, koszt ten może wzrosnąć do kilkuset tysięcy. Marki oferujące franczyzę piekarni to Grzybki, Galeria Wypieków Lubaszka i Oskroba, ale warto też zwrócić uwagę na ofertę Starej Pączkarni.

Franczyza ubezpieczenia

Sprzedaż ubezpieczeń w modelu franczyzowym to bardzo dochodowa działalność. Multiagencje ubezpieczeniowe oferujące polisy kilkunastu ubezpieczycieli mają ogromną przewagę nad agentami współpracującymi tylko z jednym towarzystwem ubezpieczeniowym. Uruchomienie nowej firmy zajmującej się sprzedażą ubezpieczeń jest jednym z najmniej kosztownych biznesów. Trzeba oczywiście ponieść wydatki na szkolenia, wyposażenie lokalu, oprogramowanie i sprzęt komputerowy, ale nie są one tak wysokie, jak w przypadku innych działalności. Dodatkowo lokal przeznaczony na agencję może mieć powierzchnię zaledwie kilkunastu metrów kwadratowych, ale musi działać w dogodnym miejscu, gdzie codziennie przebywa wielu potencjalnych klientów. Zyski ze sprzedaży ubezpieczeń wynoszą średnio od 5 do nawet 20% wartości każdej polisy. Ubezpieczenia można sprzedawać w ramach franczyz marek takich jak Open Finanse, CUK Ubezpieczenia, Viviamo Ubezpieczamy czy PZU.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – dodatkowa działalność franczyzowa

Wymienione wyżej działalności franczyzowe mogą być uzupełnione o punkt nadań przesyłek kurierskich Furgonetka Punkt. Ta franczyza umożliwia otwarcie punktu, do którego ludzie będą przynosili nadawane przez siebie przesyłki kurierskie – zarówno koperty, jak i paczki. Furgonetka Punkt może się mieścić w sklepie lub w lokalu usługowym. Koszt uruchomienia punktu nadań jest bardzo niski w porównaniu do innych franczyz, a przy tym nie trzeba spełniać dodatkowych wymagań lokalowych. Obsługa punktu nadań polega na przyjmowaniu paczek od klientów, wprowadzaniu ich danych do systemu Furgonetka, a następnie przekazywaniu przesyłek kurierom. Żeby wykonać te zadania, wystarczy godzina lub dwie godziny wolnego czasu, a zysk z prowadzenia punktu można przeznaczyć na dalszy rozwój firmy lub własne przyjemności.

Podsumowanie

Jeśli szukasz przyszłościowego pomysłu na biznes, warto zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie franczyza. Suwałki jako szybko rozwijające się miasto doskonale nadają się do prowadzenia franczyzowego biznesu. Założenie sklepu spożywczego, agencji ubezpieczeniowej, piekarni czy punktu nadań przesyłek to oczywiście tylko propozycje, ale na pewno warto je rozważyć.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos