Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/08

Prowadzenie własnego biznesu daje niezależność i możliwość rozwoju zawodowego, a dodatkowo też satysfakcjonujące zarobki. W Tychach do najlepszych sposobów na własny biznes należy bez wątpienia franczyza. Tychy mają duży potencjał rozwojowy, a wśród działalności, które na pewno odniosą tam sukces, warto wymienić przede wszystkim sklep odzieżowy, myjnię bezdotykową oraz kawiarnię.

Franczyza ubrania

W ramach odzieżowej franczyzy można sprzedawać odzież marek znanych nie tylko w kraju, ale też za granicą i co najważniejsze, od samego początku robić to skutecznie. Wyeliminowany jest proces żmudnego poznawania rynku i jego realiów oraz dostosowywania się do potrzeb klientów. Franczyzowy przedsiębiorca otrzymuje gotowe rozwiązania, nie musi się martwić o towar, jeździć po hurtowniach i negocjować cen. Firma korzysta ze wszystkich elementów identyfikacji wizualnej franczyzodawcy, a przede wszystkim z jego wiedzy, dzięki której prowadzenie działalności jest zdecydowanie łatwiejsze i można uniknąć wielu poważnych błędów. Jest wiele zalet, dzięki którym w sprzedaży odzieży wygrywa przede wszystkim franczyza. Ubrania sprzedawane w tym modelu cieszą się ogromną popularnością, a miesięczne zyski mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Franczyza myjnia bezdotykowa

Spośród różnych możliwości założenia własnego biznesu w Tychach dobrym pomysłem może okazać się myjnia bezdotykowa w modelu franczyzowym. Uruchomienie myjni bezdotykowej wymaga dysponowania atrakcyjną działką oraz parkingiem. Myjnie często powstają obok stacji benzynowych, ale mogą być też odrębnymi działalnościami – liczy się przede wszystkim usytuowanie w dogodnym miejscu. Koszt uruchomienia myjni (w zależności od liczby stanowisk) wynosi od kilkuset tysięcy złotych do miliona. Chociaż jest to poważna inwestycja, myjnia może działać bez obsługi, a wyeliminowanie kosztów zatrudnienia pracowników zwiększa rentowność biznesu. Dzisiaj nikogo już nie dziwi, że w przypadku myjni najlepszym rozwiązaniem jest franczyza. Myjnia bezdotykowa działająca w tym modelu jest zdecydowanie pewniejsza, a nakłady na budowę zwracają się szybciej.

Franczyza kawiarnia

Kawiarnia franczyzowa ma tę przewagę nad restauracją czy pizzerią, że wymaga najmniejszych nakładów finansowych i mniejszego lokalu. Zamiast kilkuset metrów kwadratowych powierzchni wystarczy kilkadziesiąt, ale na tym nie kończą się istotne zalety tego biznesu. Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się, dlaczego w przypadku kawiarni najlepsza jest franczyza. Zarobki – to one pozwalają mierzyć sukces działalności i trzeba przyznać, że w przypadku biznesów franczyzowych są gwarantowane już od pierwszego dnia działania. Dodatkowo biznes franczyzowy jest prosty i przejrzysty – wystarczy tylko postępować według zaleceń franczyzodawcy. Najważniejszą kwestią w każdym przypadku jest jednak lokal. Trzeba znaleźć w Tychach takie miejsce, do którego codziennie może trafić możliwie jak największa liczba klientów. Poszukiwania dogodnego lokalu mogą trwać nawet kilka miesięcy, ale lokalizacja to pierwszy i najważniejszy czynnik przesądzający o powodzeniu przyszłego biznesu.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – franczyzowy punkt nadań przesyłek kurierskich

Zarówno w kawiarni, jak i w sklepie odzieżowym czy w myjni bezdotykowej może też działać punkt nadań przesyłek kurierskich. Franczyza Furgonetka Punkt jest dedykowana właściwie każdemu przedsiębiorcy, który prowadzi firmę handlową lub usługową i chce rozszerzyć swoją działalność. Franczyza polegająca na pośredniczeniu w nadawaniu przesyłek kurierskich pozwoli zarobić dodatkowe pieniądze bez konieczności spełniania restrykcyjnych wymagań, jak ma to miejsce w przypadku innych franczyzowych biznesów. Wystarczy tylko dysponować własnym lub wynajętym lokalem, w którym prowadzona jest działalność i posiadać trochę wolnego miejsca na zapleczu.

Podsumowanie

W biznesie franczyzowym dochody są od początku wyższe niż w przypadku prowadzenia firmy według własnego pomysłu, a przy tym często też bardziej stabilne. Pomysł na biznes franczyza to nie tylko kawiarnia, sklep odzieżowy czy myjnia – w Tychach dobrze przyjmie się też Furgonetka Punkt, lodziarnia czy agencja ubezpieczeń.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos