Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/24

Jak wybrać franczyzę w Częstochowie?

Częstochowa ma ogromny potencjał biznesowy, a wśród różnych modeli działalności bardzo dobrze sprawdza się tam franczyza. To idealne miejsce do prowadzenia sklepu spożywczego, multiagencji ubezpieczeniowej czy piekarni, ale to tylko nieliczne z wartych uwagi propozycji.

Franczyza sklep spożywczy

Sklep spożywczy to biznes, który sprawdzi się w zasadzie wszędzie, od największego miasta, po najmniejszą miejscowość. Formatów sklepów spożywczych jest wiele, począwszy od maleńkiego sklepiku osiedlowego, przez samoobsługowe delikatesy, a na supermarkecie czy hipermarkecie kończąc. Nie ma jednej konkretnej kwoty, jaką trzeba wydać na uruchomienie sklepu spożywczego, gdyż wszystko zależy od jego wielkości, sposobu zatowarowania oraz zasad przyjętych przez daną sieć franczyzową. W przypadku małego warzywniaka możliwe będzie rozpoczęcie działalności nawet po inwestycji zaledwie kilkunastu tysięcy złotych, ale uruchomienie supermarketu kosztuje nawet kilka milionów.

Kluczowa jest zawsze lokalizacja, bo to od niej zależy sukces, jaki zanotuje konkretna franczyza. Częstochowa ma tę przewagę nad innymi miastami o podobnej liczbie mieszkańców, że przyciąga turystów i wiernych, a większość z nich nie zna dokładnie miasta i robi zakupy w sklepach zlokalizowanych przy głównych ulicach i to właśnie takie lokalizacje są najlepsze. Sklep spożywczy w modelu franczyzowym może funkcjonować pod szyldami marek takich jak Żabka, Stokrotka, Groszek, Carrefour, Biedronka czy Lewiatan.

Franczyza ubezpieczenia

Franczyza ubezpieczeniowa jest jedną z najtańszych do uruchomienia i jednocześnie najbardziej dochodowych. W zasadzie start działalności wymaga dysponowania jedynie niewielkim lokalem, w którym będzie można przyjmować klientów. Ponadto trzeba uzyskać licencję agenta ubezpieczeniowego i przejść specjalne szkolenia we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, których polisy chcemy oferować. Działalność można uruchomić w najtańszym wariancie nawet za kilkanaście tysięcy złotych, a za kilkadziesiąt tysięcy możliwe jest urządzenie pokaźnego biura, w którym zaaranżowane będzie kilka stanowisk pracy. Ciekawe oferty franczyzy w ubezpieczeniach oferują marki CUK Ubezpieczenia, PZU, Open Finance, RCU Ubezpieczenia oraz Viviamo Ubezpieczamy.

Franczyza piekarnia

Jedną z najlepszych propozycji na franczyzę w Częstochowie, a także w każdym innym mieście, jest piekarnia. To fenomenalny w swojej prostocie pomysł na biznes. Franczyza polegająca na przygotowaniu tradycyjnego chleba, bułek i innych wyrobów piekarniczych trafi zarówno w gusta mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto. Często pada pytanie: dlaczego w tym przypadku najlepiej sprawdza się franczyza? Zarobki są zwykle od samego początku działania piekarni wyższe niż wtedy, gdy przedsiębiorca kreuje własną markę od postaw, a to bardzo silny argument przemawiający za modelem franczyzowym. Franczyzodawcy tacy jak Grzybki, Oskroba, Galeria Wypieków Lubaszka czy Stara Pączkarnia cieszą się renomą, która gwarantuje zainteresowanie i wysoką sprzedaż.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – franczyzowy punkt nadań przesyłek

Wiele rodzajów biznesów franczyzowych można uzupełnić o dodatkowe franczyzy, a świetnym przykładem jest tutaj punkt nadań kurierskich Furgonetka Punkt. Ten biznes można uruchomić naprawdę niewielkim kosztem, a przy tym nie wymaga on dużych nakładów pracy. Cała idea funkcjonowania punktu nadań Furgonetka Punkt polega na przyjmowaniu od klientów serwisu Furgonetka przesyłek kurierskich, wprowadzaniu ich danych do specjalnego systemu, a następnie przechowywaniu przesyłek do czasu, aż kurier przyjedzie po ich odbiór. Ten dodatkowy biznes może przynieść dochody, które pozwolą na uregulowanie opłat za wynajem lokalu lub media.

Podsumowanie

W Częstochowie może się udać każdy dobrze przemyślany biznes, a szczególnie franczyza. Częstochowa będzie świetnym miejscem na uruchomienie piekarni, agencji ubezpieczeniowej i sklepu spożywczego, ale te działalności warto uzupełnić też o punkt nadań przesyłek kurierskich, lodziarnię lub kiosk. Łączenie franczyz daje potencjalnie wyższe dochody i większe zabezpieczenie na wypadek gorszego czasu w konkretnym interesie.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos