Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/08

Własna firma – pomysł na franczyzę w Szczecinie

Miasto Szczecin słynie z pięknych widoków i tłumu turystów, a większość biznesów ma tam ogromną szansę powodzenia i szybkiego zawojowania rynku. Szczególnie ułatwia to franczyza. Szczecin to wymarzone miasto do prowadzenia stacji benzynowej, sklepu z odzieżą dziecięcą czy firmy zajmującej się fotowoltaiką, ale na tym pomysły się nie kończą.

Franczyza odzież dziecięca

Sprzedaż odzieży dziecięcej to świetny pomysł na biznes. Franczyza w tym zakresie sprawdza się przede wszystkim w dużych miastach, a Paryż Północy jest bez wątpienia bardzo dobrym miejscem na uruchomienie sklepu z odzieżą dziecięcą, butami i dodatkami. W przypadku takich sklepów coraz częstszym rozwiązaniem jest franczyza. Szczecin z uwagi na swój turystyczny charakter każdego roku gości tysiące urlopowiczów, więc potencjalna grupa docelowa odbiorców asortymentu sklepu dziecięcego nie ogranicza się tylko i wyłącznie do mieszkańców miasta, ale jest znacznie większa. Ciekawe franczyzy w zakresie sprzedaży odzieży dziecięcej oferują marki 5.10.15, Pepco, Best4youkids i Newbie. Z kolei obuwie dziecięce można sprzedawać w ramach franczyzy polskiej firmy Bartek.

Franczyza panele fotowoltaiczne

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii z roku na rok rośnie w całym kraju, a szczególnie duże jest na północy Polski, gdzie funkcjonuje wiele obiektów noclegowych i rozrywkowych świetnie nadających się do montażu paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika interesuje zarówno przedsiębiorców, jak i prywatnych inwestorów, a w sprzedaży paneli może pomóc franczyza. Szczecin to bardzo dobra lokalizacja dla firmy zajmującej się sprzedażą i montażem paneli fotowoltaicznych. Inwestycja w taką działalność wynosi zwykle około kilkuset tysięcy złotych, ale nakłady te dość szybko się zwracają. Sprzedaż fotowoltaiki nie wymaga dysponowania bardzo dużym lokalem. Najważniejsze jest biuro, w którym będą miały miejsca spotkania z klientami, a także flota pojazdów oraz niezbędne maszyny i urządzenia. Wśród firm oferujących franczyzę w zakresie sprzedaży fotowoltaiki warto wymienić marki Brewa, Grupa Green, Solenerga, Energia4You i FreeVolt.

Franczyza stacja benzynowa

Wśród najlepszych propozycji na franczyzę w Szczecinie należy wyróżnić również stację benzynową. Zarobki ze stacji paliw są na pewno kuszące, ale ten biznes wymaga przede wszystkim dużych nakładów finansowych. Budowa stacji może kosztować nawet kilka milionów, ale działalność w sektorze sprzedaży paliw jest bardzo stabilna, a sprzedaż zwykle odbywa się 24 godziny na dobę. Stacja benzynowa w modelu franczyzowym może zatrudniać pracowników tankujących paliwo lub działać jako samoobsługowa, gdzie klienci tankują samodzielnie, a następnie są obsługiwani przez pracowników przy kasach. Franczyzowe stacje benzynowe można uruchomić we współpracy z markami Orlen, Lotos, Moya, Shell, BP, Lukoil i Bliska.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – punkt nadań przesyłek kurierskich w ramach franczyzy

Właściwie każda z wyżej wymienionych działalności franczyzowych może być uzupełniona o franczyzę Furgonetka Punkt. Działalność tego biznesu polega na pośredniczeniu w przekazywaniu przesyłek kurierskich – Furgonetka Punkt jest po prostu miejscem, do którego osoby nadające przesyłki przynoszą swoje paczki. Największymi zaletami franczyzy Furgonetka Punkt są niewielkie nakłady pracy oraz brak konkretnych wymagań lokalowych. Przedsiębiorca decydujący się na uruchomienie punktu nadań odbiera przesyłki od klientów, wprowadza ich dane do specjalnego systemu, a następnie przekazuje przesyłki kurierom. Zyski z działalności punktu można przeznaczyć na pokrycie kosztów utrzymania lokalu czy opłacenie mediów.

Podsumowanie

W Szczecinie z powodzeniem może działać sklep z odzieżą dziecięcą, stacja benzynowa, czy firma fotowoltaiczna, ale każdy z tych biznesów warto uzupełnić o punkt nadań przesyłek kurierskich. Jeśli pierwszy franczyzobiorca nie nakłada zakazu konkurencji, możliwa jest druga franczyza Szczecin. Oferty poszczególnych franczyz są bardzo korzystne, a pomysły na biznes dopracowane w każdym calu.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos