Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/26

Franczyza Białystok - jaki rodzaj działalności wybrać?

Prowadzenie firmy wcale nie musi się wiązać z nauką na własnych błędach. Ryzyko potknięć charakterystycznych dla nowych biznesów eliminuje franczyza. Białystok może być dobrym miejscem dla franczyzowej działalności polegającej na sprzedaży paneli fotowoltaicznych, ubezpieczeń czy pieczywa, ale to tylko początek długiej listy ciekawych pomysłów.

Franczyza panele fotowoltaiczne

Wzrost znaczenia energii odnawialnej powoduje, że w naszym kraju powstaje coraz więcej firm zajmujących się budową instalacji fotowoltaicznych pozwalających na produkowanie energii ze słońca. Ta branża jest bardzo przyszłościowa i w niedługim czasie może wręcz prześcignąć swoją popularnością inne biznesy związane z przemysłem energetycznym. Franczyza panele fotowoltaiczne to dobry pomysł na biznes, szczególnie w miejscach, gdzie temat jest jeszcze mało znany. Białystok jest na ten moment rynkiem dość słabo zagospodarowanym pod względem energii odnawialnej, więc jest to najlepszy czas na uruchomienie firmy zajmującej się fotowoltaiką. Taka działalność może być tworzona pod własną marką lub jako franczyza.

Przykłady dobrze prosperujących firm franczyzowych pokazują, że najważniejszy jest pomysł, możliwość oferowania klientom korzystnych warunków cenowych i rzetelność działania. Wszystkie te podwaliny sukcesu gwarantuje franczyza. Zarobki na franczyzowym biznesie fotowoltaicznym robią wrażenie, ale wcześniej trzeba zainwestować w firmę nawet kilkaset tysięcy złotych. Sprzedaż fotowoltaiki w ramach franczyzy jest możliwa we współpracy z markami Brewa, FreeVolt, Energia4You, Solenerga czy Grupa Green.

Franczyza ubezpieczenia

Ubezpieczenia to biznes, w którym nie występują wysokie stałe koszty prowadzenia działalności, a jednocześnie można liczyć na naprawdę dobre zarobki i co ważne – agencję ubezpieczeniową da się otworzyć nawet za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przedsiębiorca, który chce sprzedawać ubezpieczenia, musi przede wszystkim posiadać licencję agenta ubezpieczeniowego, co wiąże się z koniecznością przejścia specjalistycznych szkoleń, a następnie zdania egzaminu państwowego. Franczyza ubezpieczenia będzie potrzebować biura w atrakcyjnej lokalizacji, ale taki lokal nie musi być duży. W zasadzie odpowiednie będzie nawet pomieszczenie o powierzchni 10 m2 zlokalizowane w popularnym miejscu.

Franczyza piekarnia

Piekarnia jest działalnością znaną każdemu z nas. Można śmiało stwierdzić, że z oferty piekarni korzysta większość społeczeństwa, a rynek potrzebuje nowych firm oferujących wysokiej jakości pieczywo – zarówno tradycyjne, jak i dietetyczne czy wyborowe. Piekarnia franczyzowa z szeroką ofertą chlebów, bułek i wyrobów półcukierniczych ma szansę stać się miejscem, które najlepszą reklamę będzie zawdzięczało zadowolonym klientom i ich rekomendacjom wśród bliskich. Uruchomienie takiego biznesu wymaga nakładów finansowych w wysokości minimum 100-200 tys. złotych, ale małą piekarnię „rzemieślniczą” można otworzyć niższym kosztem. Piekarnia franczyzowa może powstać pod szyldem marki Oskroba, Grzybki lub Galeria Wypieków Lubaszka.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – franczyzowy punkt nadań przesyłek

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą już swoje biznesy franczyzowe lub wedle własnych pomysłów mogą się zdecydować na uruchomienie punktu nadania przesyłek kurierskich. Furgonetka Punkt jest doskonałym pomysłem na dodatkową działalność, która przyniesie zyski umożliwiające opłacenie kosztów wynajmu lokalu lub uregulowanie rachunków za media. Otwarcie punktu nadań przesyłek wymaga tylko posiadania miejsca, w którym będzie można przechowywać od kilku do kilkudziesięciu przesyłek dziennie i oczywiście chęci do pracy. Nie ma żadnych szczególnych wymogów lokalowych, a koszt uruchomienia punktu jest w zasięgu ręki każdego przedsiębiorcy.

Podsumowanie

Białystok daje młodym przedsiębiorcom szansę stworzenia działalności w bardzo dogodnych warunkach, a wśród polecanych modeli biznesowych jest przede wszystkim franczyza. Przykłady działalności takich jak piekarnia, agencja ubezpieczeniowa czy firma fotowoltaiczna to oczywiście tylko propozycje i wstęp do długiej listy biznesów, które na mają szanse na powodzenie.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos