Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/26

Franczyza Warka – jak założyć własny biznes?Warka w województwie mazowieckim ma duży potencjał rozwojowy. W tej części kraju szczególnie popularna staje się ostatnio franczyza. Warka słynie z gospodarki przemysłowo-rolniczej, ale do biznesów mających szanse powodzenia warto zaliczyć tam jeszcze kawiarnie, sklepy odzieżowe i myjnie bezdotykowe.

Franczyza myjnia bezdotykowa

Wśród najlepszych propozycji na franczyzę w Warce należy wyróżnić myjnie bezdotykowe, których popularność rośnie z roku na rok. Dzisiaj większość kierowców woli podjechać do bezobsługowej myjni na szybkie mycie samochodu, niż męczyć się z autem we własnym ogrodzie czy w garażu. Myjnie bezdotykowe kuszą łatwością obsługi i niskimi kosztami mycia, a to stwarza szansę dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć taki biznes. Uruchomienie myjni bezdotykowej wymaga wydatku rzędu kilkuset tysięcy złotych, a jeśli konkretna placówka ma mieć kilka stanowisk, koszt ten może wynosić nawet ponad milion. Może się to wydawać dużym wydatkiem, ale myjnia szybko się spłaci, jeśli będzie to franczyza. Zarobki na pojedynczym cyklu mycia nie są wysokie, ale duża rotacja klientów gwarantuje stabilne dochody. Jeśli weźmiemy pod uwagę również brak konieczności systematycznej obsługi myjni i niskie koszty działania, to okaże się, że taki biznes jest bardzo rentowny. Myjnia bezdotykowa w modelu franczyzowym jest dostępna pod szyldem Ecomyjnia lub TURBOmyjnie.

Franczyza kawiarnia

Kawiarnia to biznes przeznaczony dla osób, które pasjonują się branżą gastronomiczną, ale jednak nie chcą rzucać się na głęboką wodę i zakładać restauracji czy pizzerii. Można śmiało stwierdzić, że kawiarnia to bezpieczny pomysł na biznes. Franczyza kawiarnia może być takim złotym środkiem między biznesem nastawionym na szybką obsługę, na przykład budką z hot-dogami, a pełnowymiarową restauracją wymagającą dużych nakładów finansowych. Kawiarnię w najtańszym wariancie można uruchomić nawet za około 100 tys. złotych, ale jeśli lokal ma być większy i wyposażony w wyższym standardzie, wydatek ten może wynieść 200-500 tys. złotych. Przedsiębiorca musi koniecznie spełnić wszystkie wymogi sanitarne i lokalowe dotyczące wielkości pomieszczenia i jego wysokości oraz warunki przeciwpożarowe. Franczyzę kawiarni oferują marki takie jak So!Coffe, Coffeheaven, Hard Rock Cafe, Grycan i Wedel (pijalnia czekolady).

Franczyza ubrania

Otwarcie franczyzy odzieżowej nie jest trudne. Z pewnością trzeba spełnić zdecydowanie mniej wymagań niż ma to miejsce w przypadku biznesu gastronomicznego czy związanego z branżą automotive. Sprzedaż odzieży może być prowadzona w niewielkim butiku na przykład z asortymentem tylko dla kobiet lub w dużym sklepie sprzedającym ubrania damskie, męskie i dziecięce. Sukces w tej branży jest gwarantowany przez dużą sezonową rotację, a także zaspokojenie zróżnicowanych gustów odbiorców. Znane marki odzieżowe opracowały już skuteczne koncepcje biznesowe, a szansą na powielenie ich sukcesu jest franczyza. Przykłady sklepów franczyzowych działających w branży odzieżowej spotykamy w zasadzie każdego dnia w galeriach handlowych, a klientów nie brakuje tam nigdy.

W sprzedaży odzieży, butów i dodatków franczyzę oferują marki takie jak Orsay, Gatta, Calzedonia, Reserved, CCC, Mohito, 4F, Sinsay, Intimissimi oraz marki premium, np. Vistula lub Calvin Klein. Wszystkie z wymienionych firm mają ugruntowaną pozycję na rynku i obsługują każdego dnia tysiące klientów.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – punkt nadań przesyłek kurierskich

Jednym z najnowszych pomysłów na franczyzowy biznes jest punkt nadań przesyłek kurierskich Furgonetka Punkt. Taką działalność można otworzyć w każdym lokalu, czy to handlowym, czy usługowym. Furgonetka Punkt nie ma szczegółowych wymagań w stosunku do swoich franczyzobiorców. Do sieci może dołączyć każdy przedsiębiorca, który zadeklaruje chęć prowadzenia punktu nadań i ma w swoim lokalu trochę wolnego miejsca na przechowywanie przesyłek. Furgonetka Punkt może działać w sklepie odzieżowym, na stacji benzynowej, w księgarni lub w sklepie elektronicznym – ważne jest tylko posiadanie lokalu w atrakcyjnej lokalizacji.

Podsumowanie

Warka to dynamicznie rozwijające się miasto, a inwestycja w biznes po prostu musi się tam udać. Przedsiębiorcy z Warki powinni przede wszystkim rozważyć koncept, jakim jest franczyza. Zarobki z franczyzowego sklepu odzieżowego, kawiarni czy myjni bezdotykowej są często wyższe od zarobków z biznesu tworzonego od podstaw. Ciekawym rozwiązaniem jest też franczyza punktu nadań przesyłek kurierskich.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos