Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/26

 Własna firma – pomysł na franczyzę w Krakowie

Kraków jest drugim co do liczby mieszkańców i zajmowanej powierzchni polskim miastem. Stolica województwa małopolskiego biznesem stoi, a modelem wybieranym coraz częściej jest franczyza. Kraków daje na tym polu ogromne możliwości, a przedsiębiorcy chętnie zakładają nowe apteki, lodziarnie i firmy zajmujące się energią odnawialną. Dobrym pomysłem jest też inwestycja w punkt nadań przesyłek kurierskich lub sklep.

Franczyza apteka

Kraków jest dużym miastem, więc ma ogromny potencjał w kontekście sprzedaży leków, wyrobów medycznych oraz suplementów diety. Do najlepszych biznesów z pewnością warto więc zaliczyć tam apteki. W branży zdrowotnej polecana jest przede wszystkim franczyza. Kraków z uwagi na duże zaludnienie jest bardzo dobrym rynkiem do sprzedaży leków, produktów higienicznych i wyrobów medycznych. Cenną informacją jest też fakt, że klienci bardzo chętnie kupują takie produkty w aptekach znanych marek, bo te placówki kojarzą im się z wysoką jakością wyrobów, bezpieczeństwem i kompetencją farmaceutów. Żeby założyć aptekę trzeba być magistrem farmacji lub lekarzem niewykonującym zawodu, ale biznes ten jest dostępny też dla spółek jawnych i partnerskich zajmujących się wyłącznie prowadzeniem aptek. Zanim jednak pomysł przejdzie w fazę realizacji, trzeba się zapoznać z zasadami prawa regulującymi działalność aptek, a jeśli spełnienie wszystkich wymogów nie jest możliwe, alternatywą może być sklep medyczny lub zielarski. Franczyza apteka to jednak biznes, który warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu rodzaju działalności. Obecnie najciekawsze propozycje franczyzowych aptek oferują marki ZIKO, Apteka Gemini i Apteki DOZ.

Franczyza panele fotowoltaiczne

Jedną z najlepszych propozycji na franczyzę w Krakowie jest biznes związany z panelami fotowoltaicznymi. Ogromne zainteresowanie wykorzystaniem energii odnawialnej stworzyło pole do działania dla wielu firm zajmujących się sprzedażą rozwiązań z branży fotowoltaiki. Grono osób zainteresowanych panelami fotowoltaicznymi rośnie w astronomicznym wręcz tempie i jest to doskonała informacja dla przyszłych przedsiębiorców działających w tym sektorze. Nowa firma fotowoltaiczna może działać według własnej koncepcji lub skorzystać z franczyzy. Kraków będzie z pewnością bardzo wdzięczną lokalizacją dla firmy fotowoltaicznej, gdyż grupa potencjalnych klientów jest w tym mieście i jego okolicach na tyle duża, że przedsiębiorca nie będzie narzekał na brak zamówień. Panele fotowoltaiczne sprzedają się bardzo dobrze pod szyldami marek Grupa Green, Energia4You, FreeVolt, Brewa i Solenerga.

Franczyza lodziarnia

Lodziarnia to biznes, który będzie sobie dobrze radził nie tylko latem, kiedy ludzie poszukują orzeźwienia, ale nawet w środku zimy. Lodziarnia może być mobilnym punktem działającym wyłącznie w wakacje lub lokalem otwartym cały rok i całkowicie naturalne jest, że ciągłość sprzedaży zapewni ten drugi model, a dodatkowo w łatwiejszym starcie działalności pomoże franczyza. Przykłady lodziarni franczyzowych takich jak Ice Queen Magda Gessler, U Lodziarzy, Grycan, czy Carte d’Or Cafe pokazują, że rynek sprzedaży lodów i deserów ma ogromny potencjał rozwojowy. Lodziarnię w modelu franczyzowym można uruchomić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych jako jedyną działalność lub część kawiarni czy restauracji.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – franczyzowy punkt nadań przesyłek

Praktycznie każda działalność handlowa lub usługowa na terenie Krakowa może być też uzupełniona o punkt nadań przesyłek kurierskich Furgonetka Punkt. Franczyza Furgonetka Punkt umożliwia uruchomienie punktu nadań, do którego klienci serwisu Furgonetka będą przynosili swoje przesyłki. Taki punkt może powstać w lodziarni, w sklepie, w salonie fryzjerskim, w warsztacie samochodowym i w każdym innym lokalu, w którym znajdzie się trochę miejsca na przechowywanie paczek. Koszt uruchomienia tej franczyzy jest bardzo niski, a dodatkowo nie ma żadnych wymagań dotyczących wielkości lokalu czy jego charakteru.

Podsumowanie

Przedsiębiorcy z Krakowa nie mogą narzekać na brak klientów, gdyż w tym mieście znajdzie się miejsce dla każdej działalności. Szczególnie opłaca się tam otworzyć aptekę, firmę fotowoltaiczną i lodziarnię, ale punkt nadań przesyłek czy sklep odzieżowy to równie dobry pomysł na biznes. Franczyza znanej marki zapewni przedsiębiorcy łatwiejszy start i stabilny rozwój nawet w trudnych czasach.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos