Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/02/26

Województwo kujawsko-pomorskie – jaką wybrać franczyzę?

Malownicze województwo kujawsko-pomorskie to region cechujący się dynamicznym rozwojem gospodarczym. Każdego roku zakłada się tam tysiące nowych działalności, a wiele z nich to franczyza. Kujawsko-pomorskie daje szanse rozwoju przedsiębiorcom, którzy zdecydują się otworzyć piekarnię, drogerię i myjnię bezdotykową, ale jest tam też miejsce dla punktów nadań przesyłek, sklepów przemysłowych i agroturystyki.

 Franczyza piekarnia

Pieczywo to asortyment, z którego korzystają niemal wszyscy, więc nie dziwi fakt, że przedsiębiorca, który chce dotrzeć do jak największego grona potencjalnych klientów, na pewno weźmie pod uwagę ten pomysł na biznes. Franczyza w przypadku piekarni może się wydawać bardzo nietypowym rozwiązaniem, ale praktyka pokazuje, że wyjątkowo skutecznym. Franczyzowa piekarnia od pierwszego dnia działalności wyprzedza konkurencję mozolnie budującą swoje marki od podstaw. Na uruchomienie piekarni potrzebny jest kapitał w wysokości minimum 100 tysięcy złotych (w przypadku wynajętego lokalu). Często jednak jest to zdecydowanie większy wydatek, ale mimo to nowe piekarnie powstają jedna za drugą, a powód jest prosty – dobrze zarabiają i początkowe nakłady mogą się zwrócić nawet w kilka miesięcy. Franczyzowe piekarnie można uruchomić we współpracy z markami Oskroba, Grzybki i Galeria Wypieków Lubaszka, a pączkarnię dzięki franczyzie marki Stara Pączkarnia.

Franczyza drogeria

Asortyment beauty i artykuły higieniczne są towarami, których sprzedaż rośnie w bardzo szybkim tempie. Kult piękna i zdrowia napędza sprzedaż takich produktów, a klienci szczególnie chętnie kupują te towary w drogeriach, gdyż przekonuje ich do tego duży wybór i korzystne ceny. Przyspieszenie momentu osiągnięcia satysfakcjonujących zysków może zapewnić franczyza. Zarobki z tego modelu już na starcie są wyższe niż w przypadku drogerii, której nikt nie zna i której oferty do tej pory nie można było przetestować. Franczyzowa drogeria z dużym prawdopodobieństwem będzie miała niższe ceny niż sklep założony wedle własnego pomysłu, a powód jest prosty – duża firma franczyzowa kupuje od producentów ogromne partie towarów, a tym samym korzysta z hurtowych cenników niedostępnych dla drobnych przedsiębiorców. Wśród gotowych konceptów drogerii warto wymienić Hebe, Rossmann, Douglas, Yes Rocher, ale dobrym pomysłem są też sklepy firmowe Ziaja, Inglot, Semilac czy Mydlarnia u Franciszka.

Franczyza myjnia bezdotykowa

Wśród najlepszych propozycji na franczyzę w województwie kujawsko-pomorskim jest również myjnia bezdotykowa. Co prawda jest to biznes wymagający początkowo dużych nakładów finansowych, ale w dłuższej perspektywie czasu jest właściwie bezobsługowy i generujący niskie koszty stałe. Na budowę jednostanowiskowej myjni bezdotykowej trzeba wydać ok. 100 tys. złotych, a im więcej stanowisk, tym cena jest wyższa i w przypadku myjni z trzema/czterema stanowiskami może sięgnąć nawet 700 tys. Kluczem do sukcesu jest dobra lokalizacja, wysokiej jakości „chemia” i sprawdzona franczyza. Zarobki z pojedynczych cyklów mycia są co prawda niewielkie, ale rotacja klientów ogromna i miesięcznie myjnia może zarobić netto nawet 20 tys. zł.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – dodatkowa franczyza w kujawsko-pomorskim

Każdy przedsiębiorca prowadzący w kujawsko-pomorskim lokal handlowy lub usługowy może się też zainteresować franczyzą punktu nadań przesyłek kurierskich. Taka franczyza jest dostępna w ramach sieci Furgonetka Punkt należącej do marki Furgonetka – serwisu do nadawania tanich przesyłek kurierskich. Furgonetka Punkt to sieć punktów, do których można przynosić przesyłki nadawane przez serwis Furgonetka. Prowadzenie takiej placówki sprowadza się tylko do przyjmowania gotowych już przesyłek, wprowadzania danych paczek do systemu, a następne przechowywania przesyłek i wydawania ich kurierom. Pracy nie jest wiele, a każda przyjęta przesyłka generuje zysk w postaci prowizji.

Podsumowanie

Województwo kujawsko-pomorskie przyciąga turystów i inwestorów. Przedsiębiorcy działającym na terenie tego województwa chętnie inwestują we franczyzę. Kujawsko-pomorskie potrzebuje nowych myjni bezdotykowych, drogerii, piekarni i innych biznesów. Warunki dla przedsiębiorców są wręcz wymarzone, a kto pierwszy zawojuje rynek, ten nie będzie musiał martwić się o przyszłość.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos