Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/06/07

W co najlepiej zainwestować pieniądze w 2021 roku?

Koronawirus zmienił nasz sposób postrzegania codziennego życia, a także biznesu. Dzisiaj ludzie starają się inaczej inwestować, ostrożniej podchodzić do swoich pomysłów i wybierać drogi, dzięki którym pandemia nie będzie miała negatywnego wpływu na ich finansową przyszłość. W co inwestować w 2021 roku? Coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości, lokaty bankowe, bitcoiny, kruszce i przede wszystkim własne firmy. Ci, którzy prowadzą już biznesy, mogą wybrać bezpieczne inwestycje w usługi kurierskie oferowane przez Furgonetka Punkt. 

Koronawirus zmienił biznes

Obostrzenia związane z szalejącym koronawirusem zmusiły wiele firm do zawieszenia działalności. Ucierpiały przede wszystkim usługi oraz wiele biznesów działających w galeriach handlowych. Pandemia Covid-19 wymusza zmianę podejścia do biznesu – funkcjonowanie w rygorze sanitarnym, przebranżowienie się lub szukanie dodatkowych źródeł dochodu pozwalających przetrwać ten najtrudniejszy czas. W co inwestować pieniądze w takim trudnym momencie, żeby nie stracić, a wręcz przeciwnie – dobrze zarabiać? Pomysłów na czym zarabiać jest przynajmniej kilka, ale nie ma czegoś takiego, jak całkiem bezpieczne inwestycje.

Inwestowanie w czasach koronawirusa – w co warto?

  1. Sprzedaż maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych

Popyt na maseczki, płyny do dezynfekcji i inne środki ochronne jest obecnie ogromny, a ceny takich produktów nieporównywalnie wyższe niż przed pandemią. Firma, która nie może obecnie prowadzić swojej normalnej działalności powinna zwrócić uwagę na możliwość handlu takimi towarami, by odbudować straty. Również dla nowych działalności jest to dobry start pozwalający zyskać pieniądze na dalsze inwestycje. Maseczki, rękawiczki i środki dezynfekcyjne można sprzedawać we własnym sklepie lub na platformach aukcyjnych.

  1. Szkolenia online

Wirus spowodował, że wiele miejsc pracy zostało zlikwidowanych, a zwolnieni ludzie stanęli przed koniecznością szukania dla siebie nowych pracodawców. Ludzie potrzebują aktualnej wiedzy, a tę bardzo łatwo pozyskać na kursach. Obecnie najlepiej prowadzić takie kursy online w formie wykładów, a także oferować poradniki w postaci e-booków. Jeśli jesteś specjalistą z konkretnej branży, rozważ uruchomienie działalności szkoleniowej i ucz innych, jak pomnożyć pieniądze, sprzedawać, rozwijać się lub dostać nową pracę.

  1. Sklep z grami online, filmami i książkami

Ograniczenia związane z przemieszczaniem się sprawiają, że spędzamy teraz w domach dużo więcej czasu niż kiedyś. Zamknięcie hoteli, restauracji, stoków i innych obiektów jeszcze bardziej to potęguje. Ludzie chcą umilić sobie czas spędzony w domowym zaciszu – grają w gry, nadrabiają zaległości filmowe, więcej czytają. Sprzedaż gier komputerowych i planszowych oraz książek i filmów to obecnie bardzo dochodowy biznes – tym bardziej, że te towary można kupić łatwo przez internet.

  1. Sklep ze sprzętem do zdalnej pracy i nauki

Sklep z elektroniką to świetny pomysł na biznes. Elektronika należy do grupy najchętniej kupowanych towarów – głównie w handlu internetowym, a teraz zakup produktów z tej kategorii jest konieczny z uwagi na zdalną pracę i naukę. W swoim sklepie online lub w stacjonarnym salonie możesz oferować komputery, drukarki, monitory, rzutniki, głośniki, kamery internetowe i akcesoria takie jak myszy, klawiatury, słuchawki czy power banki.

  1. Produkcja tradycyjnych wyrobów spożywczych

Pandemia koronawirusa wpłynęła na charakter zakupów spożywczych. W celu wzmocnienia odporności ludzie coraz częściej wybierają zdrowe, tradycyjne produkty i często robią też większe zakupy. Otwieranie kolejnego sklepu spożywczego nie wszędzie jest dobrym pomysłem, ale biznes polegający na sprzedaży domowych przetworów, wędlin, tradycyjnych wypieków czy produktów ekologicznych z pewnością znajdzie zainteresowanych.

Franczyza Furgonetka Punkt dla istniejących już biznesów

Osoby prowadzące lokale handlowe i usługowe mogą też rozważyć uruchomienie działalności franczyzowej w ramach sieci Furgonetka Punkt. Współpraca z siecią Furgonetka Punkt pozwala uruchomić punkt nadań przesyłek kurierskich i odbierać paczki nadawane przez klientów serwisu Furgonetka.pl, a przy tym zarabiać na każdej obsłużonej przesyłce.

Podsumowanie

Odpowiedzi na pytania: jak inwestować i w co inwestować w 2021 roku nie są jednoznaczne, bo wiele zależy od lokalizacji, możliwości, umiejętności i wiedzy. Na pewno warto sprzedawać produkty i usługi pierwszej potrzeby, ale oprócz stacjonarnej działalności rozważyć też sprzedaż przez internet, co wyeliminuje ryzyko konieczności czasowego zaprzestania pracy.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock