Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/01/31

nowa-odslona-aplikacji-mobilnej-furgonetka-sprawdz-co-sie-zmienilo-furgonetka-short

Lubisz załatwiać sprawy bezpośrednio ze swojego smartfona? To pewnie znasz już naszą aplikację mobilną Furgonetka, która umożliwia m.in. szybkie i wygodne nadawanie paczek. A jeśli nie, to dobry moment, żeby ją wypróbować. Właśnie wypuściliśmy w świat nową odsłonę aplikacji. Co się zmieniło?

1. Odświeżony wygląd aplikacji

Cała aplikacja zyskała odświeżony interfejs, aby była jeszcze bardziej przyjazna użytkownikom. Zmieniliśmy nieco szatę graficzną – w poszczególnych widokach nie zobaczysz już prostokątnych tabelek z informacjami o przesyłkach. Ich miejsce zajęły nowoczesne kafelki.

Uprościliśmy także wygląd belki u góry ekranu, gdzie znajdziesz ikony funkcji dostosowanych do danego widoku.

1-aplikacja-furgonetka-odswiezony-wyglad

Źródło: Furgonetka.pl

2. Wszystkie szczegóły przesyłki w jednym miejscu

W aktualnej wersji aplikacji Furgonetka wszystkie szczegóły Twojej paczki znajdziesz w jednym miejscu. Wystarczy, że klikniesz w daną przesyłkę, a scrollując ekran, zobaczysz zarówno numer i rodzaj przesyłki, historię statusów, wycenę, jak i dane Nadawcy oraz Odbiorcy. Nie ma już potrzeby klikania w dwie osobne zakładki, aby uzyskać komplet informacji.

2-aplikacja-furgonetka-szczegoly-przesylki

Źródło: Furgonetka.pl

3. Najpopularniejsze akcje dla przesyłek na liście

Kolejną aktualizacją, która ma ułatwić korzystanie z naszej aplikacji Furgonetka, jest dodanie najpopularniejszych akcji dla przesyłek na liście. Wystarczy przesunąć palcem w lewo po kafelku z konkretną paczką, a swipe odsłoni możliwe opcje.

  • Dla przesyłek o statusie Do wysłania możesz skorzystać z funkcji Edytuj i Usuń,
  • Dla paczek o statusie Zamówione możesz wybrać opcje Dodaj podobną i Usuń.
3-aplikacja-furgonetka-swipe-opcje-przesylki

Źródło: Furgonetka.pl

4. Możliwość usuwania kilku paczek naraz

Na liście przesyłek dodaliśmy również możliwość usuwania kilku przesyłek naraz, aby znacząco przyspieszyć proces porządkowania Twojego widoku. Oznacza to, że nie tylko możesz w łatwy sposób usunąć daną paczkę, przesuwając po niej palcem w lewo. Możesz również zaznaczyć wybrane przesyłki i usunąć je zbiorczo.

Jak to zrobić? Wystarczy dotknąć i przytrzymać dłużej obszar z ikoną statusu paczki. Kiedy pokażą się checkboxy z możliwością wyboru, zaznacz przesyłki, a następnie wybierz opcję Usuń.

4-aplikacja-furgonetka-usuwanie-wielu-przesylek

Źródło: Furgonetka.pl

5. Połączenie telefoniczne i e-mail z poziomu aplikacji

Jeszcze jedną funkcją, którą dodaliśmy w ramach najnowszej aktualizacji, jest szybkie przejście do połączenia telefonicznego lub wiadomości mailowej z poziomu widoku szczegółów przesyłki.

Po kliknięciu w numer telefonu Nadawcy lub Odbiorcy, na ekranie wyskakuje propozycja, aby pod ten numer zadzwonić. Z kolei po wybraniu adresu e-mail, aplikacja przekierowuje do aplikacji do wysyłania wiadomości mailowych. Dzięki temu szybciej i łatwiej nawiążesz kontakt z Odbiorcą czy Nadawcą paczki.

5-aplikacja-furgonetka-polaczenie-telefoniczne

Źródło: Furgonetka.pl

Jak korzystać z aplikacji mobilnej Furgonetka?

Nowa wersja aplikacji mobilnej Furgonetka jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS (wystarczy pobrać ją z App Store), a także dla części użytkowników telefonów z Androidem oraz z Huawei HarmonyOS.

Jak skorzystać z aplikacji? Po jej włączeniu wystarczy zalogować się danymi do swojego konta w serwisie Furgonetka. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym użytkownikiem, załóż darmowe konto. Cały proces zajmie Ci dosłownie kilka chwil, a po wszystkim będziesz mógł skorzystać z wszystkich dostępnych funkcjonalności – na mobile’u i na desktopie.

Nasza aplikacja jest całkowicie bezpłatna. Możesz jej używać zarówno jako nadawca, jak i jako odbiorca przesyłek. Znajdziesz tam m.in. śledzenie paczek, wygodną wycenę, opcję doładowania salda i wiele funkcji.

6-aplikacja-furgonetka-sledzenie-przesylki

Źródło: Furgonetka.pl

Podsumowanie

Aplikacja mobilna to jedno z wygodnych narzędzi Furgonetka, dzięki któremu wszystkie informacje o Twoich przesyłkach będziesz mieć zawsze pod ręką. Mamy nadzieję, że nowa odsłona aplikacji sprawi, że korzystanie z niej będzie jeszcze prostsze i bardziej funkcjonalne.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock