Ostatnia aktualizacja artykułu 2023/07/28

Do niedawna nadanie przesyłki bez wydrukowanej etykiety było możliwe wyłącznie u kuriera, który przyjeżdżał po nią z gotowymi dokumentami. Od pewnego czasu taką przesyłkę możesz już nadać również w punktach z obsługą DPD Pickup lub automatach paczkowych DPD Pickup Station. A teraz poszerzamy naszą ofertę o możliwość zamawiania przesyłek bez wydrukowanej etykiety w InPost, z późniejszym nadaniem ich w punktach POP InPost i Paczkomatach InPost!

Jak zamówić przesyłkę bez etykiety?

Zamówienie przesyłki bez etykiety w żaden sposób nie wydłuża procesu rejestracji zlecenia. Jedyne, co musisz zrobić, to zaznaczyć opcję “Nie chcę drukować” w sekcji “Drukowanie dokumentów przewozowych” – wymaga to jedynie jednego kliknięcia!

Opcja wysyłania paczki bez drukowania etykiety

Pamiętaj, że złożenie zamówienia z opcją bez wydruku dokumentów przewozowych wyklucza możliwość zastosowania innych danych na etykiecie (nawet jeśli masz tę opcję aktywną na swoim koncie).

W zależności od tego, na jakiego przewoźnika się zdecydujesz, przekazanie przesyłki do transportu będzie wyglądać nieco inaczej. Poniżej przybliżymy Ci zasady nadawania przesyłek u dwóch najpopularniejszych przewoźników obsługujących paczki bez wydrukowanej etykiety.

Zamawianie przesyłki bez etykiety w InPost 

Często byliśmy pytani, kiedy na Furgonetka.pl będzie można zamówić przesyłkę InPost nadawaną w punkcie lub automacie za pomocą kodu. I oto jest! Właśnie uruchomiliśmy taką funkcjonalność.

Kurierzy InPost nie odbierają paczek bez etykiety bezpośrednio z adresu Nadawcy. Można je jednak wygodnie nadać w punktach POP InPost lub dostępnych całodobowo Paczkomatach InPost.

Tuż po złożeniu zamówienia na adres e-mail Nadawcy trafi wiadomość od InPost zawierająca kod nadania. Należy go podyktować pracownikowi punktu POP lub użyć w Paczkomacie, aby otworzyć skrytkę.

WAŻNE! Nie musisz umieszczać na paczce numeru przesyłki (to dobra wiadomość, bo w InPost są one dość długie i łatwo o pomyłkę). Do identyfikacji przesyłki służy 9-cyfrowy kod nadania i warto go zapisać na przesyłce. Przy okazji ułatwi Ci to podyktowanie kodu pracownikowi punktu lub wpisanie go na klawiaturze w Paczkomacie. 

Zamawianie przesyłki bez etykiety w DPD

Jeśli nie chcesz drukować dokumentów przewozowych, ale zależy Ci, aby po przesyłkę przyjechał kierowca, taką opcję nadania umożliwia m.in. DPD. Kurier obierze przesyłkę w kolejnym dniu roboczym i wszystkie wymagane dokumenty będzie miał ze sobą. 

Oczywiście, możesz również zadecydować się na samodzielne nadanie paczki w punkcie z obsługą DPD Pickup lub automacie DPD Pickup Station. Zamawiając przesyłkę w opcji bez wydruku dokumentów, wskaż wybrany przez siebie punkt lub automat, a tuż po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas kod kreskowy służący do nadania paczki:

– wyślemy go na podany przez Ciebie w zamówieniu adres e-mail Nadawcy wraz z instrukcją nadania;

– dodatkowo przez 30 dni będziemy go wyświetlać w szczegółach zamówienia (w Twoim Panelu Klienta). Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej Furgonetka, docenisz ją jeszcze bardziej podczas nadawania przesyłki! Dzięki apce będziesz mieć wygodny dostęp do kodu w każdym miejscu.

Nadając przesyłkę w punkcie z obsługą DPD Pickup, pokaż pracownikowi otrzymany od nas kod kreskowy. Możesz też podyktować obsłudze punktu numer przesyłki. 

Z kolei stojąc przy automacie paczkowym wskazanym w zamówieniu, zeskanuj na urządzeniu kod kreskowy, aby otworzyć skrytkę.

WAŻNE! Na opakowaniu koniecznie zapisz numer przesyłki DPD! Jest to niezbędne do identyfikacji Twojej paczki i jej dalszego, prawidłowego transportu. Skoro paczka nie ma etykiety, będzie można ją rozpoznać tylko po numerze zamówienia.

Podsumowanie

Jak widzisz, nadawanie przesyłek bez etykiety jest proste i wygodne. Nie tylko łatwo złożysz takie zamówienie, ale także wybierzesz dowolny sposób przekazania paczki do transportu — nadasz ją tak, jak Ci najwygodniej. Co więcej, rezygnując z drukowania i nadając przesyłki w punkcie lub automacie, nie marnujesz cennych zasobów, co realnie przekłada się na dobro środowiska. Warto skorzystać z opcji bez drukowania dokumentów przewozowych, jeśli zależy Ci na ekologicznym działaniu na co dzień.