Ostatnia aktualizacja artykułu 2023/08/04

Od teraz nie musisz wpisywać wszystkich danych osoby, do której trafić ma paczka. W naszym formularzu dodawania przesyłki możesz już zamówić paczkę z doręczeniem do automatu bez konieczności podawania danych adresowych Odbiorcy. 

Co zmieniamy?

Dotychczas, wybierając automat jako sposób doręczenia przesyłki w formularzu dodawania paczki konieczne było wypełnienie wszystkich danych w sekcji “Doręczenie”. Oprócz imienia i nazwiska czy nazwy firmy trzeba było podać również dane adresowe takie jak nazwa miejscowości, ulicy czy kod pocztowy. Teraz zamawianie przesyłek do automatów paczkowych stanie się jeszcze wygodniejsze!

Wypełniając formularz, uzupełniasz w nim wszystkie dane Odbiorcy, łącznie z Jego adresem. Jeśli jednak paczka ma trafić do automatu, a nie bezpośrednio na adres Odbiorcy, nie musisz już wpisywać w formularzu kodu pocztowego, miejscowości i ulicy. Miejscem dostawy jest wskazany przez Ciebie automat, dlatego rezygnujemy z konieczności podawania szczegółowych danych adresowych. Dzięki temu złożysz zamówienie o wiele szybciej.

Uproszczenie zamawiania przesyłek do automatów

W formularzu dodawania paczki po wybraniu doręczenia przesyłki do automatu zobaczysz skróconą listę danych odbiorcy. Oczywiście możesz rozwinąć pełną listę i uzupełnić ją, nie jest to jednak niezbędne do złożenia zamówienia. Wystarczy, że wskażesz odpowiedni automat paczkowy, podasz imię i nazwisko lub nazwę firmy, adres e-mail i numer telefonu Odbiorcy.

Co więcej, po wprowadzeniu zmiany łatwiej znajdziesz interesujący Cię automat, ponieważ poprawiliśmy sposób ich wyszukiwania. Podając podstawowe informacje o lokalizacji urządzenia (kod pocztowy/miasto, ulica itd.), otrzymasz listę odpowiadającą Twojemu wyszukiwaniu.

Zmiany będą dotyczyć wszystkich przewoźników, którzy oferują dostawę przesyłek do automatów paczkowych: InPost, Orlen, DPD, Pocztex. 

Obecnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które ułatwią Ci zamawianie przesyłek, dlatego śledź na bieżąco aktualności, by nie przegapić informacji o nadchodzących zmianach.