Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/05/20

Najlepsze pomysły na firmę dla młodych ludzi

Jesteś młodym ambitnym człowiekiem, który planuje założyć własną firmę? Chcesz niezależności finansowej i pracy na własny rachunek? Z pewnością ogranicza Cię budżet i zastanawiasz się, jaki jest najbezpieczniejszy biznes dla młodych, a przy tym, jak ograniczyć koszty założenia firmy. Uruchomienie działalności wcale nie musi się wiązać z ogromnymi wydatkami – możesz zacząć od niewielkiego biznesu z niskim wkładem początkowym, a na rozwój przyjdzie jeszcze czas. Zastanawiasz się, na czym można zarobić? Sprawdź nasze pomysły na biznes dla młodych.

  1. Sprzedaż przez internet

Spośród wszystkich pomysłów na biznes najchętniej wybierana jest dzisiaj sprzedaż internetowa. Specyfika handlu online pozwala całkowicie zrezygnować z osobistych kontaktów z kupującymi i ograniczyć koszty wejścia na rynek. Sklep internetowy można prowadzić nawet w mieszkaniu – wystarczy tylko wydzielić odpowiednią część na magazyn połączony z niewielkim biurem. Sklep online to świetny pomysł na firmę jednoosobową, a przy tym działalność można prowadzić jako dodatkową – nie trzeba angażować w nią całego swojego czasu.

  1. Usługi IT i graficzne

Firmę możesz prowadzić przez internet, bez potrzeby posiadania stacjonarnej placówki, a jedynie w małym biurze w swoim domu czy mieszkaniu. Warto zainteresować się możliwością oferowania usług graficznych czy tworzenia stron internetowych na zamówienie. Na start takiej działalności potrzebujesz w zasadzie tylko umiejętności i dobrego sprzętu komputerowego. Oczywiście warto też zainwestować w reklamę, żeby dotrzeć do jak największego grona potencjalnych klientów.

  1. Tworzenie rękodzieła

Twoja pasja związana z szyciem, robieniem na drutach, rysowaniem to również Twój potencjalny pomysł na biznes 2021. Możesz oferować własnoręcznie stworzone rzeczy we własnym sklepie internetowym, na portalach aukcyjnych czy w serwisach zrzeszających twórców rękodzieła. Na start wystarczy Ci tylko dobry pomysł, materiały do tworzenia hand-made i oczywiście zapał do pracy. Jeśli zaoferujesz unikalne przedmioty, to na sukces nie trzeba będzie długo czekać.

  1. Usługi wizażu

Usługi wizażu i stylizacji fryzur są bardzo popularne, a popyt na dobrych wizażystów i fryzjerów nie maleje bez względu na sytuację. Wizaż to świetny biznes dla młodych, ale możesz oferować też usługi masażu, stylizacji paznokci i rzęs oraz zabiegi na ciało. Ofertę własnego salonu warto dopełnić usługami z dojazdem. Salon wizażu to dobry pomysł, kiedy zastanawiasz się, w co zainwestować 10000 – taka kwota powinna wystarczyć na podstawowe wyposażenie.

  1. Biuro rachunkowe

Dobra księgowa zawsze ma co robić. Absolwenci rachunkowości i finansów mogą zdecydować się na uruchomienie własnego biura rachunkowego. Podstawą w tym biznesie jest odpowiednia lokalizacja i szeroko zakrojona reklama, również pocztą pantoflową. Na start potrzebujesz niewielkiego, ale gustownie urządzonego lokalu, sprzętu komputerowego, materiałów biurowych i przede wszystkim znajomości branży.

Franczyza Furgonetka Punkt – dodatkowy biznes z niskim wkładem

Każdy rodzaj biznesu warto rozwijać, a im bardziej przemyślany będzie to rozwój, tym lepiej dla firmy. Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć swoje dochody i wykorzystać miejsce, które już masz, sprawdź ofertę franczyzy Furgonetka Punkt. W ramach sieci Furgonetka Punkt możesz uruchomić w swoim lokalu handlowym lub usługowym punkt nadawania przesyłek kurierskich i zarabiać prowizję na każdej nadanej w tym punkcie paczce. Inwestycja w tę franczyzę jest niewielka i nie trzeba spełniać żadnych restrykcyjnych wymagań – wystarczy tylko mieć lokal w chętnie uczęszczanej części miasta i trochę wolnego miejsca na zapleczu.

Podsumowanie

Wielu młodych ludzi zastanawia się, jak otworzyć własny biznes, który będzie szedł z duchem czasu i gwarantował powodzenie. Gotowego przepisu na sukces niestety nie ma, ale warto bazować na tym, co się umie i co się lubi, bo to wspaniały punkt wyjścia do własnej firmy. W celu zminimalizowania ryzyka najlepiej wybrać pomysł, który nie wymaga dużych nakładów finansowych, a działalność uzupełnić dodatkowo o franczyzowy biznes.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock