Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/05/20

Chcesz otworzyć własny biznes i zastanawiasz się, czy to aby dobry moment, a jeśli tak, to w co zainwestować? A może masz już firmę i szukasz dodatkowego źródła dochodu, które pozwoli Ci lepiej przejść przez gorsze czasy lub martwe sezony? Chcesz znaleźć pomysł na biznes 2021 odporny na Covid-19 oraz wszelkie obostrzenia z nim związane? Propozycji jest wiele, a poniżej dowiesz się, jaki biznes opłaca się otworzyć.

Koronawirus zmienił podejście do biznesu

Wraz z nastaniem pandemii koronawirusa zarówno polscy, jak i zagraniczni przedsiębiorcy musieli zrewidować swoje podejście do biznesu. Branże, które do tej pory doskonale radziły sobie bez względu na koniunkturę, teraz zostały albo zamknięte, albo bardzo ograniczone, a wiele firm zawieszono lub zamknięto. Sytuacja nie jest jednak zła dla wszystkich. Niektóre branże doskonale radzą sobie mimo szalejącego wirusa. W dobrej sytuacji są nie tylko firmy wytwarzające produkty medyczne, ale też te zajmujące się handlem internetowym, sprzedażą produktów pierwszej potrzeby czy zdalnymi usługami. Ty też zastanawiasz się, na czym można zarobić i w co inwestować w 2021 roku? Rozważ pomysły zamieszczone poniżej.

Pomysły na biznes 2021 odporny na Covid-19

Sklep internetowy z nietypowymi przedmiotami 

Zakupy przez internet są bezpieczne dla klientów i dla samego przedsiębiorcy. Wszystkie zamówienia można wysyłać kurierem bez potrzeby osobistego kontaktu z kupującymi. Biznes ten może działać też na zasadach dropshippingu. Model dropshippingowy zakłada, że przedsiębiorca nie kupuje towarów do dalszej odsprzedaży ani nie zajmuje się ich wysyłką. 

Sklep z rękodziełem

Rękodzieło dobrze się sprzedaje głównie przez internet – zarówno w sklepach online, jak i na portalach ogłoszeniowych czy na specjalnych platformach dla twórców hand-made. Ten pomysł na firmę jest polecany głównie osobom, które mają stałą pracę, ale chciałyby sobie dorobić, wypracować renomę i w przyszłości przejść całkowicie „na swoje”. 

Sklep ze zdrowymi produktami

W dobie koronawirusa wzrasta zainteresowanie zdrowym stylem życia i poprawą swojej odporności, a sklep ze zdrową żywnością na pewno szybko znajdzie grono zainteresowanych. Sprzedaż tego typu towarów można prowadzić zarówno stacjonarnie, jak i przez internet, a ofertę naturalnych słodzików czy żywności funkcjonalnej uzupełnić ekologicznymi produktami do sprzątania, naturalnymi świecami i zdrowymi produktami dla zwierząt.

Zdalny trener osobisty

Mimo iż siłownie, baseny i kluby fitness są na zmianę otwierane i zamykane, zainteresowanie aktywnością fizyczną nadal jest duże, a ludzie szukają możliwości, by ćwiczyć pod okiem specjalistów. Świadczenie usług zdalnego trenera osobistego i/lub dietetyka to świetny pomysł na biznes 2021. Konsultacje z klientami można przeprowadzać telefonicznie lub online bez obawy o konieczność zawieszenia działalności.

Usługi graficzne

Mimo iż wiele firm czasowo zaprzestało prowadzenia działalności, gros działa bez przeszkód i potrzebuje wsparcia reklamowego. Jednym z pomysłów na zdalny biznes może być świadczenie usług graficznych, w tym przygotowywanie projektów ulotek i banerów reklamowych, a także projektowanie logotypów i innych materiałów wspierających sprzedaż. 

Produkty do przechowywania i produkcji domowej żywności

Nawet kiedy cały świat staje na głowie, jedno się nie zmienia – ludzie muszą jeść. Obecnie do grupy najchętniej kupowanych produktów należą nie tylko maseczki i rękawiczki, ale też… maszyny do chleba i inne rozwiązania umożliwiające produkcję własnej żywności. Doskonale sprzedają się też pojemniki do przechowywania i inne towary związane z przygotowywaniem jedzenia. Sprzedaż produktów, które ułatwiają gotowanie i przechowywanie potraw, może być odpowiedzią na pytanie: w co inwestować w kryzysie?

Pomysł na dodatkowy biznes – franczyza Furgonetka Punkt

Jeśli prowadzisz już firmę lub zamierzasz ją dopiero założyć, warto uzupełnić działalność o franczyzę, dzięki której zapewnisz sobie dodatkowe zyski. Posiadacze lokali handlowych lub usługowych mogą rozważyć otwarcie punktu nadań przesyłek kurierskich działającego w ramach sieci Furgonetka Punkt i zarabiać prowizję na każdej nadanej w ich punkcie przesyłce.

Podsumowanie

Nie każdy biznes musi cierpieć z powodu Covid-19. Są takie, które bardzo dobrze sobie radzą. Wiele biznesów można otworzyć nawet teraz i czerpać zyski. Polecane pomysły to nie tylko sprzedaż internetowa, ale też usługi kurierskie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sklepów online.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos