Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/09/02

jak-wyslac-prezent-z-doreczeniem-tego-samego-dnia-furgonetka-short

Szykujesz przyjaciółce prezent mikołajkowy, ale nie wiesz, czy uda Wam się spotkać? A może chcesz przekazać drobny upominek swojemu współpracownikowi na home office? Jeśli nie dzieli Was zbyt wiele kilometrów i przebywacie w tej samej miejscowości, możesz skorzystać z naszej szybkiej i wygodnej usługi. Przesyłka ekspresowa pozwoli dostarczyć Twój podarunek nawet w 120 minut. Zobacz, jak to działa.

Ekspresowe doręczenie prezentu w Twoim mieście

Usługę miejską realizujemy we współpracy z firmami DeliGoo i Xpress Delivery. Kurierzy są dostępni w kilkudziesięciu miastach w Polsce – w małych, średnich i dużych miejscowościach. Odbiorą od Ciebie prezent w dni robocze, a nawet w weekendy i dostarczą go obdarowanej osobie, pozostając w kontakcie z obiema stronami zamówienia.

Firmy realizują dostawę przesyłki w trybie ekspresowym. Możesz spodziewać się, że od momentu przekazania paczki kurierowi aż do chwili wręczenia jej odbiorcy miną nie długie godziny, a jedynie minuty. Xpress Delivery i DeliGoo (z dodatkową opcją DeliGoo Express) realizują dostawę maksymalnie w 120 minut.

Jak wysłać prezent szybko i wygodnie?

Wystarczy, że zamówisz przewoźnika, który obsługuje Twoje miasto w ramach usługi same day delivery. Możesz to zrobić szybko i bez wychodzenia z domu za pośrednictwem naszego serwisu Furgonetka. Kierowca przebywający w pobliżu Twojej lokalizacji podjeżdża do Ciebie po przesyłkę z upominkiem, odbiera ją i rusza w trasę do odbiorcy.

O czym musisz pamiętać? Kurier z DeliGoo odbiera paczkę ze wskazanego adresu i również dostarcza ją pod same drzwi. Do kierowcy z Xpress Delivery zarówno nadawca, jak i odbiorca musi natomiast wyjść, by spotkać się z nim przy samochodzie.

Jaki prezent możesz wysłać w ramach usługi miejskiej?

Z naszą usługą miejską nadasz różne rodzaje paczek, dzięki czemu nie musisz się szczególnie ograniczać, jeśli chodzi o wybór prezentu dla bliskiej Ci osoby.

Wybierając przesyłkę w trybie ekspresowym, możesz nadać:

  • Kopertę o wymiarach 35 x 25 x 5 cm i do 1 kg, np. z kartką okolicznościową, voucherem prezentowym czy autorską grafiką, którą zaskoczysz obdarowaną osobę.
  • Przesyłkę do 25 kg (z przewoźnikiem DeliGoo), do której zmieścisz taki podarunek jak: książkę, świąteczny sweter czy zabawkę.
  • Paczkę do 31,5 kg (z przewoźnikiem Xpress Delivery), w której przekażesz większy prezent, np. zestaw ceramiki, drobny sprzęt RTV i AGD.

Jak przygotować przesyłkę z prezentem?

W przeciwieństwie do prezentu, w przypadku samej przesyłki nie musisz przywiązywać szczególnej wagi do sposobu jej zapakowania. Nie potrzebujesz specjalnego opakowania. Wystarczy, że zadbasz o to, aby całość paczki była szczelnie zamknięta i nie narażała innych przesyłek na uszkodzenia lub zabrudzenia.

W przypadku dostawy tego samego dnia, nie potrzebujesz też drukować dokumentów przewozowych czy etykiety adresowej dla Twojego prezentu. Po zamówieniu przesyłki system przypisze jej numer zlecenia. Jeśli wybrałeś usługę DeliGoo, zapisz ten numer na opakowaniu paczki wyraźnymi, dużymi znakami, najlepiej przy użyciu czarnego flamastra.

Podsumowanie

Jeśli przygotowałeś dla kogoś prezent, a z jakiegoś powodu nie możesz go wręczyć osobiście, możesz wykonać swoją misję z pomocą naszej usługi miejskiej. Sprawdź, który przewoźnik działa na terenie Twojego miasta – DeliGoo czy Xpress Delivery – ustal ile kilometrów dzieli Cię od odbiorcy i zamów przesyłkę w trybie ekspresowym. Kurier doręczy Twój upominek wybranej osobie nawet w 120 minut.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock