Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/05/10

czas-to-pieniadz-jak-nadawac-paczki-dwa-razy-szybciej-furgonetka-shortProwadzisz sprzedaż internetową i wysyłasz zamówienia swoim klientom? A może rozwijasz działalność usługową, w ramach której nadajesz paczki? Bez względu na to czy sprzedajesz produkty, czy np. pracujesz w agencji reklamowej, wysyłka paczek może przysparzać Ci wiele trudności. Każde nadanie zajmuje czas, a przy tym kosztuje coraz więcej. Proces ten możesz jednak skrócić o połowę, a zaoszczędzone godziny przeznaczyć na rozwój swojego biznesu. Podpowiadamy Ci, jak to zrobić.

Przygotowanie przesyłki – ile to naprawdę trwa?

Czas przygotowania przesyłki do nadania zależy od:

  • wielkości zamówienia, np. liczby sztuk lub gabarytów przesyłki,
  • wielkości i rozplanowania sklepu/magazynu z towarem,
  • czasu potrzebnego na dopełnienie formalności, takich jak przygotowanie etykiety przewozowej czy opłacenie przesyłki,
  • sposobu przekazania przesyłki kurierowi.

W jednym przypadku przygotowanie przesyłki może więc potrwać kilka minut, a w innym – nawet godzinę.

baner-na-bloga-nadawaj-2-razy-szybciej

Jak przyspieszyć wysyłkę paczek?

Najlepiej, aby cały proces wysyłania paczki był zautomatyzowany. Pozwala to oszczędzić czas i zasoby (zarówno ludzkie, jak i finansowe). Sięgając po narzędzia delivery automation, można znacząco skrócić proces przygotowywania paczki do nadania, a ponadto – zdecydowanie zmniejszyć ryzyko występowania pomyłek, które mogą negatywnie odbijać się na wizerunku firmy. 

Największym wrogiem udanej wysyłki jest ręczne wykonywanie czynności powtarzających się każdego dnia. Warto więc dążyć do tego, aby zautomatyzować takie działania jak:

  • uzupełnianie danych
  • wybór optymalnej metody dostawy
  • wybór firmy kurierskiej dla danej przesyłki
  • zamówienie kuriera
  • płatność za nadanie paczek

Jak zautomatyzować wysyłkę paczek i oszczędzić czas?

Na rynku istnieją narzędzia, które w łatwy sposób pomagają automatyzować procesy związane z nadawaniem paczek i pozwalają ograniczyć je do minimum. Należy do nich chociażby nasz system do nadawania przesyłek Furgonetka. Dzięki dostępnym opcjom można znacząco przyspieszyć zamawianie kuriera nawet dla hurtowych ilości paczek. Oto kilka przykładów funkcji, z których można skorzystać, aby ułatwić codzienną pracę.

Książka adresowa i szablony przesyłek

W systemie Furgonetka znajdziesz takie funkcje jak książka adresowa oraz szablony przesyłek, które wyraźnie skracają czas potrzebny na wypełnienie szczegółowych danych. 

Książka adresowa jest szczególnie przydatna, kiedy często wysyłasz paczki do tych samych odbiorców, np. Twoich stałych kontrahentów. Ich adresy i dane możesz zapisać na stałe w systemie i wybierać z listy za każdym razem, kiedy zajdzie taka potrzeba. Minimalizujesz tym sposobem również ryzyko błędów popełnionym przy każdorazowym ręcznym wpisywaniu danych. 

Szablony przesyłek przydadzą Ci się z kolei w przypadku gdy wysyłany przez Ciebie towar ma określone gabaryty. Jeśli zazwyczaj nadajesz przesyłki o takim samym kształcie, wymiarach i wadze, możesz stworzyć w systemie wzór, który za każdym razem będziesz powielać.

Automatyczny import przesyłek

Korzystając z Furgonetki, możesz również przeprowadzić import przesyłek. Funkcja pozwala automatycznie zaciągnąć dane z plików i przygotować listę paczek do wysyłki, bez ręcznej edycji każdej z nich. Dzięki temu będziesz w stanie zamówić nawet kilkaset przesyłek za pomocą dosłownie kilku kliknięć. W efekcie pomoże Ci to przyspieszyć proces nadawania paczek nawet o 80%. 

Integracja systemu z platformą sklepową

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, możesz w szybki i łatwy sposób połączyć się z naszym systemem. Furgonetka udostępnia darmową integrację z każdą większą platformą sklepową czy sprzedażową w Polsce (np. Magento, Presta Shop czy Shoper). 

Dzięki temu będziesz mógł automatycznie generować dokumenty przewozowe dla wszystkich zamówień i zlecać podjazdy kuriera po paczki. Zajmie Ci to kilka chwil i znacznie przyspieszy proces wysyłki paczek do klientów. W e-commerce jest to szczególnie ważne, gdyż kupujący w internecie lubią szybką dostawę.

Co ważne z platformy Furgonetka możesz korzystać nawet, jeśli nadajesz przesyłki na własnych umowach kurierskich. W systemie masz możliwość podpięcia swojej umowy i wysyłania paczek według indywidualnie ustalonych stawek. A to wszystko całkowicie za darmo.

Furgonetka – sposób na dwa razy szybszą wysyłkę paczki

System do wysyłki paczek Furgonetka jest najszybszy i najbardziej intuicyjny na rynku. Jak wynika z raportu Edisonda, przeprowadzonego przez krakowską firmę badawczo-projektową, nadanie pojedynczej przesyłki w serwisie Furgonetka wymaga jedynie 22 kliknięć. To dwa razy szybciej niż w konkurencyjnym serwisie do nadawania przesyłek. I wysoko ponad średnią w całej branży. Dzięki opcjom dodatkowym, takim jak import zamówień czy integracje z platformami sklepowymi, wysyłka nawet hurtowej liczby przesyłek ogranicza się do kilku kliknięć.

Podsumowanie

Zła organizacja procesu nadawania przesyłek przynosi nie tylko stratę czasu, ale też marnotrawstwo pieniędzy, gdyż każdy czas da się przeliczyć na złotówki. Kilkanaście minut dziennie przeznaczone na powtarzalne czynności nie wydaje się problemem, ale w skali miesiąca jest to już kilka godzin, a wtedy daje się to odczuć. Dzięki serwisowi Furgonetka można bezpłatnie zautomatyzować proces nadawania przesyłek, a przy tym wysyłać paczki nawet do 70% taniej.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock