Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/07/28

5 powodów, dla których najlepiej wysyłać paczki na Furgonetka

Zależy Ci na tym, aby szybciej i taniej nadawać firmowe przesyłki? A może prowadzisz sklep internetowy i szukasz sprawdzonych narzędzi, które usprawnią pracę w Twoim e-commerce? Skorzystaj z możliwości, jakie daje Furgonetka. Jako platforma usług kurierskich zapewniamy nie tylko atrakcyjne stawki na przesyłki, ale także udostępniamy szereg nowoczesnych narzędzi dla biznesu. Poznaj 5 powodów, dla których warto korzystać z naszego serwisu.

1. Bezpłatne konto i brak formalności

Współpracę z Furgonetką możesz rozpocząć w 5 minut. Wystarczy, że założysz darmowe konto w serwisie internetowym. Nie musisz podpisywać żadnej umowy, ani zobowiązywać się do wysyłki minimalnej liczby paczek. Jeśli jednak regularnie nadajesz większy wolumen przesyłek (min. 10 miesięcznie), warto zgłosić się po indywidualną ofertę, aby otrzymać jeszcze lepsze warunki współpracy dla Twojego biznesu.

baner-na-bloga-nadawaj-2-razy-szybciej

Co zyskasz, korzystając z serwisu Furgonetka? Wszystkie informacje dotyczące Twoich przesyłek znajdziesz w jednym miejscu. Ułatwi Ci to proces rozliczania, ponieważ co miesiąc otrzymasz zbiorczą fakturę za wszystkie wysłane przesyłki. Co więcej, możesz wysyłać paczki po naszych stawkach lub wgrać swoje umowy własne z przewoźnikami.

2. Atrakcyjne ceny przesyłek

Furgonetka jako broker ma podpisane umowy z wieloma firmami kurierskimi. Dzięki temu, że realizuje dużą liczbę zleceń, może wynegocjować u przewoźników atrakcyjne rabaty dla swoich klientów. W przypadku nawiązania współpracy z naszą platformą, od razu otrzymujesz dostęp do korzystnych stawek, bez konieczności deklarowania wolumenów. Cennik na Furgonetka.pl zaczyna się już od ok. 8 zł za nadanie paczki, a przy indywidualnej współpracy – może być jeszcze taniej. 

Atrakcyjna cena wysyłki to w tym przypadku atut nie tylko dla Ciebie, ale przede wszystkim dla Twoich klientów. Aż 56% kupujących online przyznaje, że niższe koszty dostawy to czynnik, który skłoniłby ich do częstszych zakupów przez internet – wynika z raportu “E-commerce w Polsce 2021, Gemius dla E-commerce Polska”. Dzięki dostępowi do niskich stawek, możesz oferować w swoim sklepie tańsze metody wysyłki.

3. Szeroki wybór form dostawy

Furgonetka oferuje usługi aż 12 firm kurierskich. Dzięki temu zaoferujesz klientom swojego sklepu internetowego nie tylko atrakcyjne stawki za przesyłkę, ale przede wszystkim – wiele form dostawy. Dlaczego warto udostępniać kilka opcji wysyłki? Ponieważ preferencje kupujących bywają zróżnicowane.

Jak wynika z raportu Gemius, istnieją metody dostawy, które szczególnie zachęcają konsumentów do zakupów przez internet. Jakie formy wysyłki najczęściej wskazują kupujący online? 

  • Dostawa do Paczkomatu InPost – 81% respondentów 
  • Doręczenie kurierem bezpośrednio do domu lub pracy – 68% respondentów 
  • Dostawa pocztą bezpośrednio do domu lub pracy przez listonosza – 39% respondentów
  • Doręczenie do punktu partnerskiego (np. Żabka, Orlen Paczka) – 35%.

Każdy z tych sposobów wprowadzisz do swojego sklepu, korzystając z Furgonetki. W rezultacie jeden klient będzie mógł odebrać przesyłkę z paczkomatu, inny z kiosku, a kolejny zamówi kuriera z dostawą pod same drzwi. Opcja pozwoli Ci też przetestować różne firmy kurierskie równocześnie i przeanalizować, która z nich jest najczęściej wybierana przez zamawiających. Dzięki temu skutecznie zoptymalizujesz procesy logistyczne w firmie.

4. Intuicyjny i funkcjonalny system online

System Furgonetka.pl to coś więcej niż wygodny mechanizm do nadawania przesyłek. Każdego dnia pracujemy nad tym, aby udostępniać Ci opcje optymalizujące codzienną logistykę w Twoim biznesie. 

Korzystając z naszej platformy, masz do dyspozycji m.in. takie narzędzia jak:

  • Kreator szablonów przesyłek wraz z książką adresową, dzięki którym zdefiniujesz wymiary, wagę, opcje dodatkowe czy adres dostawy dla podobnych paczek. 
  • Import zamówień, umożliwiający pobranie listy zamówień do systemu (przy użyciu plików CSV i XML) i automatyczne zlecenie wysyłki hurtowej liczby przesyłek. 
  • System powiadomień, który na bieżąco monitoruje paczki i wysyła automatyczne komunikaty o nietypowych zdarzeniach, dzięki czemu zlikwidujesz problem z przesyłką zanim dowie się o nim Twój klient. 
  • Generator etykiet w formacie PDF lub w formacie przeznaczonym dla drukarek technicznych. 

Dzięki tym i wielu innym opcjom dodatkowym, nadanie dużej liczby przesyłek w ramach Twojej działalności ograniczy się tak naprawdę do zaledwie kilku kliknięć. W rezultacie uda Ci się zautomatyzować większość codziennych czynności. 

Na Furgonetka.pl skorzystasz także z takich udogodnień jak: szybkie zwroty pobrania COD Express, aplikacja mobilna do zarządzania przesyłkami w dowolnym miejscu i czasie czy funkcja „Nadanie do mnie”, która umożliwia przekazanie odbiorcy linka do formularza zamówienia paczki z częściowo uzupełnionymi danymi adresowymi.

5. Dodatkowe narzędzia i integracje dla e-commerce

W Furgonetce stale pracujemy nad rozwiązaniami technologicznymi, które ułatwiają proces wysyłki, ale nie tylko! Zapewniamy również skuteczne narzędzia dla sklepów internetowych. 

U nas znajdziesz integracje dedykowane e-commerce. Dzięki nim w kilka minut połączysz swoją platformę sklepową lub sprzedażową (np. Allegro, Shoper czy WooCommerce) z naszym systemem, co pozwoli Ci m.in. realizować hurtową wysyłkę zamówień, automatycznie generować dokumenty czy zlecać odbiory wielu paczek. 

Z myślą o sklepach internetowych stworzyliśmy także praktyczny, a przede wszystkim bezpłatny system do zwrotów online. Z modułem Furgonetka Zwrot Twoi klienci błyskawicznie zwrócą swoje produkty przez intuicyjny formularz, zapominając o papierowych formalnościach. Twój sklep zyska z kolei opcję zarządzania wszystkimi przesyłkami zwrotnymi w jednym, intuicyjnym panelu. Z systemu skorzystasz dzięki prostej integracji, którą przeprowadzisz bez pomocy programisty – i to w kilka minut.

Z nami zadbasz jednak nie tylko o wartościowy proces zwrotów, ale także o sprawną ścieżkę zakupów. W tym celu stworzyliśmy Portmonetkę, czyli szybki checkout, który pozwoli Twoim klientom kupować wygodnie bez zakładania kolejnych kont i uzupełniania tych samych danych za każdym razem. Do zakupów użyją istniejącego loginu np. z Wp.pl, Google czy Allegro. Nie będą musieli wybierać na nowo sposobów wysyłki czy metod płatności. Wybiorą produkt i w kilka sekund sfinalizują transakcję.

Podsumowanie 

Jak widzisz, współpraca z Furgonetką daje Ci możliwość korzystania z różnych form doręczenia w atrakcyjnych cenach. Narzędzia oferowane przez serwis nawet kilkukrotnie przyspieszą nadawanie paczek, dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który przeznaczysz na inne działania. Brak formalności, możliwość założenia konta w ciągu kilku minut czy dodatkowe rozwiązania technologiczne zachęcają do wypróbowania oferty.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pierwsza publikacja artykułu: 25 / 02 / 2021