Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/09/14

jak-tanio-nadac-przesylki-z-pocztex-i-orlen-paczka-furgonetka-short
Planujesz nadać przesyłkę do kogoś, kto wypoczywa nad morzem? A może akurat wyprzedajesz ubrania przez platformę online i potrzebujesz wysłać kilka paczek? Świetnie się składa. Właśnie wystartowaliśmy z promocją na usługi przewoźników Pocztex i Orlen Paczka. Dzięki letniej obniżce cen nadasz tanio z punktu do punktu. Sprawdź szczegóły, zanim zaskoczy Cię koniec wakacji!

Skorzystaj z wakacyjnej promocji na Pocztex i Orlen Paczka

Od teraz do końca sierpnia skorzystasz z wakacyjnych stawek na usługi dwóch firm kurierskich.

✔️ Przesyłkę z przewoźnikiem Orlen Paczka wyślesz już od 5,99 zł netto (7,37 zł brutto)
✔️ Nadania z kurierem Pocztex zrealizujesz już od 8,09 zł netto (9,95 zł brutto)

Najkorzystniejsze ceny obejmują przesyłki nadawane z punktu do punktu. Wszystkie aktualne stawki znajdziesz w cenniku Pocztex oraz w cenniku Orlen Paczka.

baner-promocja-wakacyjna-furgonetka

Jak tanio nadać przesyłki Pocztex i Orlen Paczka? 

Usługi przewoźników Pocztex i Orlen Paczka zamówisz błyskawicznie przez platformę Furgonetka.pl. Aby poprawnie nadać przesyłkę online, wystarczy uzupełnić formularz zamówienia i opłacić zlecenie. Zobacz, jak to zrobić krok po kroku. 

 1. Zaloguj się lub zarejestruj konto na Furgonetka.pl, a następnie wybierz opcję “Dodaj przesyłkę” (możesz też wypełnić formularz w opcji bez logowania, a wtedy konto utworzysz na sam koniec procesu). 
 2. Uzupełnij formularz o dane Nadawcy i wybierz sposób nadania paczki “Dostarczę przesyłkę do punktu”. 
 3. Podaj dane adresowe Odbiorcy i zaznacz, że przesyłka ma trafić do punktu odbioru. 
 4. Określ wszystkie szczegóły przesyłki i wybierz ew. usługi dodatkowe.
 5. Zaznacz kafelek z przewoźnikiem Pocztex lub Orlen Paczka, aby uzyskać ostateczną wycenę.
 6. Opłać zamówienie wybraną formą płatności lub środkami z salda. Przygotuj przesyłkę do nadania, poczekaj na jej odbiór przez kuriera lub zanieś do wybranego punktu.  

Jakie przesyłki nadasz z Pocztex i Orlen Paczka? 

W wakacje najtaniej nadasz przesyłki o gabarycie S z punktu do punktu, w tym także na stację benzynową i do automatu paczkowego. W ofercie przewoźników znajdziesz jednak całą paletę paczek w atrakcyjnych cenach. Zobacz, jakie przesyłki możesz wysłać przez naszą platformę. 

Pocztex

Z firmą kurierską Pocztex zamówisz paczki o kilku różnych gabarytach w opcji z dostawą zarówno pod drzwi, jak i do punktów zlokalizowanych w całym kraju (z wyjątkiem formatu 2XL, który jest doręczany wyłącznie kurierem): 

 • S – 65 x 40 x 9 cm do 20 kg
 • M – 65 x 40 x 20 cm do 20 kg
 • L – 65 x 40 x 42 cm do 20 kg
 • XL – 70 x 60 x 60 cm do 20 kg
 • 2XL – wysokość + szerokość + długość <= 250 cm, przy czym długość nie może przekroczyć 120 cm – do 50 kg. Możliwe jest również nadanie przesyłki niestandardowej o wymiarach maksymalnych wysokość + szerokość + długość <=300 cm (największy wymiar [długość] przekracza 120 cm, ale nie może mieć więcej niż 150 cm).

Przewoźnik umożliwia również dobranie kilku usług dodatkowych, takich jak: ubezpieczenie przesyłki, pobranie przy doręczeniu czy doręczenie na wskazany dzień. 

Orlen Paczka

Korzystając z usługi Orlen Paczka, wybierzesz kilka rodzajów paczek, których wymiary zależą od wybranej opcji dostawy. Z tym przewoźnikiem zamówisz przesyłki wyłącznie w wariancie doręczenia z punktu do punktu. 

Z doręczeniem do punktu (np. kiosku Ruchu lub punktu partnerskiego), nadasz:

 • przesyłkę kopertową DOX
 • paczkę w dwóch rozmiarach: do 5 kg (maksymalne wymiary: 20 x 20 x 30 cm) oraz od 5 do 20 kg (maksymalne wymiary: 20 x 30 x 50 cm).

Jeśli wybierzesz z kolei doręczenie do automatu paczkowego lub na stację Orlen, wyślesz następujące rodzaje przesyłek:

 • przesyłkę kopertową DOX
 • paczkę gabaryt S do 25 kg (maksymalne wymiary: 60x38x8 cm)
 • paczkę gabaryt M do 25 kg (maksymalne wymiary: 60x38x19 cm)
 • paczkę gabaryt L do 25 kg (maksymalne wymiary: 60x38x41 cm).

Przewoźnik Orlen Paczka daje możliwość ubezpieczenia przesyłki do wartości 5000 zł. 

Podsumowanie

Jak widzisz, przesyłki na Furgonetka.pl nadasz szybko, wygodnie i bezpiecznie. A do tego, w niskich cenach. Wystarczy, że skorzystasz z naszej wakacyjnej promocji na usługi przewoźników Pocztex i Orlen Paczka.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock