Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/06/14

inpost-point-to-door-nowa-usluga-dostepna-na-furgonetka-short

Jeśli chętnie wysyłasz paczki z InPost na konkretny adres, np. zwroty do sklepów internetowych, nie musisz czekać aż kurier je od Ciebie odbierze. Możesz zdecydować, skąd i kiedy nadać przesyłki, aby było to jak najbardziej wygodne. A to wszystko dzięki usłudze InPost Point-To-Door (nadanie z punktu pod drzwi Odbiorcy), którą znajdziesz w ofercie Furgonetki.

Nadanie w punkcie InPost, odbiór pod drzwiami

Z usługą InPost wyślesz paczkę pod wskazany adres z dogodnego miejsca i w dogodnym momencie – np. podczas spaceru czy w drodze do pracy. Wystarczy, że zamówisz przesyłkę online, a następnie zaniesiesz ją do pobliskiego Paczkomatu lub PaczkoPunktu.

baner-na-bloga-sprawdzeni-przewoznicy-furgonetki

Decydując się na opcję nadania przesyłki InPost z punktu pod drzwi, masz do wyboru 3 rozmiary paczek:

  • Gabaryt A (max. 64 x 38 x 8 cm do 25 kg) – 16,67 zł brutto
  • Gabaryt B (max. 64 x 38 x 19 cm do 25 kg) – 17,50 zł brutto
  • Gabaryt C (max. 64 x 38 x 41 cm do 25 kg) – 21,26 zł brutto

Do każdego wariantu przesyłki możesz dokupić usługi dodatkowe, takie jak: ubezpieczenie aż do kwoty 19 999 zł, pobranie przy doręczeniu czy opcję doręczenia w weekend. Dostępne są również usługi niestandardowe, m.in. powiadomienie SMS odbiorcy o nadaniu.

Dlaczego warto skorzystać z usługi Point-To-Door? 

Nadanie przesyłki w Paczkomacie lub w PaczkoPunkcie sprawia, że nie musisz czekać na kuriera w określonym miejscu i czasie, dostosowując do tego wszystkie swoje plany. Samodzielnie wybierasz, skąd i kiedy wyślesz paczkę – np. po drodze do pracy czy przy okazji spaceru.

Wysyłka paczki z punktu świetnie sprawdza się też w przypadku przesyłek zwrotnych do sklepów internetowych. Nadajesz zwrot wygodnie przez platformę online, korzystając z jednego z kilkunastu dostępnych przewoźników, a następnie zanosisz paczkę z naklejoną etykietą do konkretnego punktu nadań – bez konieczności stania w kolejkach czy wypatrywania kuriera z okna domu.

Jak nadać paczkę do Odbiorcy w Paczkomacie InPost?

Nadanie przesyłki InPost w ramach nowej usługi “z punktu pod drzwi” możesz zamówić całkowicie przez internet. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Furgonetka.pl i krok po kroku wypełnisz prosty formularz:

1. Spośród kafelków z przewoźnikami, wybierz InPost Paczkomaty i kliknij przycisk Dodaj przesyłkę.
2. Wprowadź swoje dane do sekcji Nadawca.
3. Spośród opcji Sposób nadania wybierz opcję Dostarczę przesyłkę do punktu. W tym miejscu dokonaj wyboru Paczkomatu lub PaczkoPunktu na 2 sposoby:

  • w pole wyszukiwania wpisz numer lub nazwę punktu, rozwiń pasek i zdecyduj się na punkt z listy,
  • naciśnij przycisk Wybierz punkt z mapy i znajdź Paczkomat lub PaczkoPunkt w Twojej okolicy.

mapa paczkomatów furgonetka

4. W sekcji Odbiorca uzupełnij wszystkie dane, w tym także adres, na który ma zostać dostarczona przesyłka. W części Sposób doręczenia zaznacz checkbox Kurier doręczy przesyłkę do odbiorcy.
5. Określ parametry nadawanej przesyłki i opłać ją dogodnym sposobem płatności.
6. Wydrukuj wygenerowaną etykietę i naklej ją na przygotowaną paczkę.
7. Zanieś przesyłkę do wybranego Paczkomatu lub PaczkoPunktu w Twojej okolicy.

Jak wysłać paczkę w Paczkomacie? Na wygenerowanej etykiecie znajdziesz kod nadania. Wystarczy, że wprowadzisz go w maszynie paczkowej, otworzysz skrytkę i włożysz do niej swoją przesyłkę, która poczeka na odbiór kuriera i doręczenie pod wskazany adres.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. usługi, sprawdź cennik InPost Paczkomaty.

Podsumowanie

Usługa InPost Point-To-Door to kolejny krok w kierunku zapewnienia Ci swobody w wysyłaniu paczek. Wybierając tę opcję, zlecisz nadanie przesyłki wygodnie przez serwis Furgonetka, a następnie zaniesiesz pakunek do punktu w dogodnej lokalizacji, kiedy tylko chcesz – w trakcie spaceru czy w drodze do pracy.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Artykuł aktualizowany / pierwsza publikacja: 23 / 09 / 2021