Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/09/07

multikonta-na-koncie-firmowym-nowa-funkcjonalnosc-na-furgonetka-pl-short
Prowadzisz biznes i korzystasz z naszej platformy do zarządzania paczkami? Z pewnością ucieszy Cię nasza praktyczna funkcjonalność. W panelu do obsługi przesyłek możesz skorzystać z opcji tworzenia multikont, czyli zapraszania innych osób – np. pracowników, partnerów biznesowych – do obsługi wspólnego konta firmowego. Zobacz, jak dodać użytkownika i jak multikonto działa w praktyce.

Na czym polega opcja multikonta?

Każdy właściciel konta firmowego na Furgonetka.pl ma możliwość zapraszania innych, nawet uprzednio niezarejestrowanych użytkowników do wspólnego zarządzania przesyłkami. 

Dodany użytkownik może wykonywać większość działań na koncie firmowym. Jedyne wyjątki stanowią: zmiany danych konta oraz wypłaty środków z salda firmy. Tego rodzaju dyspozycje może wykonać jedynie właściciel konta.

baner-na-bloga-masz-paczke-do-wyslania

Jak dodać użytkownika do multikonta na koncie firmowym? 

Aby zaprosić kogoś do wspólnego zarządzania przesyłkami na koncie, wystarczy przejść kilka prostych kroków:

1. Zaloguj się do swojego konta firmowego w panelu Furgonetki.
2. Przejdź do zakładki Użytkownicy konta w menu z lewej strony.
3. Kliknij przycisk Dodaj użytkownika.

multikonta_w_panelu_furgonetka

4. W nowym oknie dialogowym pojawi się pole do wprowadzenia adresu e-mail osoby, którą chcesz zaprosić do współdzielenia konta. Uzupełnij je i wyślij zaproszenie, klikając w przycisk.

zaproszenie_email_furgonetka

5. Gotowe. Na adres mailowy odbiorcy zostanie wysłane zaproszenie. Po jego zaakceptowaniu, dodana osoba pojawi się na liście Użytkowników konta i będzie mogła tak jak Ty zarządzać operacjami na koncie.

WAŻNE
Wszystkie operacje dotyczące użytkowników multikonta wykonasz w zakładce Użytkownicy konta. Tam również w każdej chwili możesz anulować możliwość współzarządzania kontem dla danej osoby. Wystarczy, że zaznaczysz jej adres mailowy i wybierzesz opcję Wyłącz dostęp. Twoi współużytkownicy również będą widzieli informacje w tej zakładce, jednak nie będą mieli możliwości wykonania tam żadnej akcji.

Kogo możesz zaprosić do współdzielenia konta firmowego?

Każdego, komu tylko chcesz dać dostęp do swojego konta firmowego na Furgonetka.pl – np. pracowników, współpracowników czy partnerów biznesowych. Nie ma tutaj również znaczenia, czy dodawana osoba korzystała wcześniej z naszej platformy: 

  • Jeśli użytkownik ma założone konto w naszym serwisie, to po zaakceptowaniu zaproszenia z wiadomości mailowej, zostanie automatycznie przypisany do Twojego konta firmowego.
  • Jeśli użytkownik nie posiadał wcześniej konta na naszej platformie, to po zaakceptowaniu zaproszenia z wiadomości mailowej, zostanie automatycznie zarejestrowane konto prywatne dla niego i przypisane do Twojego konta firmowego. 

Jak w praktyce przebiega obsługa multikonta dla dodanego użytkownika? User loguje się na swoje konto prywatne, a jeśli chce wykonać operacje na koncie firmowym, musi przełączyć się między kontami. Może to zrobić w każdej chwili. Wystarczy, że w Panelu klienta rozwinie listę pod swoim adresem e-mail i kliknie w przycisk Przełącz konto

przelaczenie_kont_w_panelu_furgonetka

Podsumowanie

Funkcjonalność w Panelu klienta na Furgonetka.pl to kolejne usprawnienie dla Klientów biznesowych naszego serwisu. Dzięki możliwości dodania innych użytkowników do konta firmowego, ułatwisz proces zarządzania przesyłkami sobie i swoim współpracownikom.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock