Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/05/13

przesylki-krajowe-gls-z-nadaniem-w-punkcie-juz-dostepne-na-furgonetka-short

Cenisz sobie usługi GLS przy wysyłce zagranicznej? Mamy dla Ciebie dobre wieści. Teraz na Furgonetka.pl paczki z tym przewoźnikiem nadasz również na terenie Polski. Wystarczy, że zamówisz przesyłkę online i zaniesiesz ją do wybranego punktu obsługującego GLS, kiedy tylko Ci pasuje, np. w drodze do pracy. Zobacz, jak zamówić paczkę przez naszą platformę. 

Nowa usługa point-to-door dla przesyłek krajowych GLS

Dzięki nowej usłudze zamówisz przesyłkę krajową z przewoźnikiem GLS i opłacisz ją wygodnie przez internet. Nie musisz czekać w domu, aż zjawi się po nią kurier. Paczkę wraz z dokumentami przewozowymi zaniesiesz do wybranego punktu nadań, który określisz podczas finalizacji zamówienia.

Wysyłkę paczek tej firmy kurierskiej zrealizują dla Ciebie punkty GLS Szybka Paczka, a także punkty sieci Furgonetka Punkt posiadające aktywną umowę z przewoźnikiem.

baner-na-bloga-przesylki-krajowe-gls

Jakie przesyłki możesz nadać z GLS?  

W ramach usługi krajowej GLS z punktu pod drzwi możesz wysłać paczkę, której waga nie przekracza 31,5 kg, a wymiary spełniają określone warunki: 

 • Długość maksymalna – 200 cm
 • Szerokość maksymalna – 80 cm
 • Wysokość maksymalna – 60 cm
 • Suma obwodu i najdłuższego boku paczki (2 x wysokość + 2 x szerokość + 1 x najdłuższy bok) – max. 300 cm

W cenie przesyłki znajduje się także ubezpieczenie do wartości 1000 zł. Wszystkie szczegóły dotyczące przesyłek oraz obowiązujące stawki znajdziesz w cenniku GLS.  

Jak wysłać przesyłkę krajową GLS? 

Przesyłkę na terenie Polski z przewoźnikiem GLS nadasz szybko i wygodnie przez naszą platformę online. Aby poprawnie zamówić wysyłkę paczki, należy uzupełnić wszystkie dane dostawy i zrealizować płatność.

Jak nadać paczkę krok po kroku?

 1. Wejdź na stronę Furgonetka.pl, zaloguj się do swojego konta lub zarejestruj nowe. 
 2. Kliknij w przycisk “Dodaj przesyłkę”. 
 3. W sekcji Nadawca uzupełnij swoje dane, a następnie w części “Sposób nadania” zaznacz opcję “Dostarczę przesyłkę do punktu”. Określ punkt GLS, do którego zaniesiesz paczkę. Możesz wybrać go z rozwijanej listy lub z mapy (będą na niej widoczne pinezki punktów GLS Szybka Paczka oraz Furgonetka Punkt z aktywną umową):

  mapa-punktow-gls-furgonetka
 4. W dalszej części formularza uzupełnij dane Odbiorcy.
 5. Określ wszystkie szczegóły dotyczące Twojej paczki i wybierz ew. usługi dodatkowe.
 6. Zaznacz kafelek z przewoźnikiem GLS, aby uzyskać ostateczną wycenę paczki.
 7. Opłać przesyłkę wybraną formą płatności, wydrukuj i naklej etykietę, a na koniec zanieś paczkę do wybranego punktu kurierskiego.

Szeroka oferta usług GLS na Furgonetka.pl

Przesyłki krajowe GLS to nie jedyne usługi, które zrealizujesz z tym przewoźnikiem na naszej platformie. W dalszym ciągu możesz także skorzystać z nadania paczek za granicę. Firma kurierska GLS dostarcza przesyłki zarówno do krajów ościennych, jak i do tych bardziej oddalonych w Europie – m.in. do Austrii, Hiszpanii, Belgii czy Danii. 

Podsumowanie

Opcja nadania przesyłki krajowej z przewoźnikiem GLS jest już dostępna na platformie Furgonetka.pl. Określ wszystkie szczegóły paczki na formularzu zamówień, opłać zlecenie wygodnie przez internet i zanieś przesyłkę do wybranego punktu, bez konieczności oczekiwania na kuriera!

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock