Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/05/05

przesylki-miedzynarodowe-za-pobraniem-cod-nowa-usluga-na-furgonetka-pl-short

Często nadajesz coś za granicę? Pewnie ucieszy Cię fakt, że uruchomiliśmy możliwość zamawiania przesyłek międzynarodowych za pobraniem z przewoźnikiem UPS. Zlecenie nadania z tą opcją sprawia, że Odbiorca w innym kraju może zapłacić za zawartość paczki dopiero wtedy, kiedy ta trafi bezpiecznie w jego ręce. Poznaj szczegóły naszej nowej usługi. 

Zamów przesyłkę międzynarodową za pobraniem z UPS

Na platformie Furgonetka.pl możesz teraz szybko i wygodnie zamówić przesyłki zagraniczne za pobraniem. Jak to działa? Kurier na etapie doręczania pobiera należność za paczkę od Odbiorcy. Wysokość kwoty wynika bezpośrednio z wartości, którą Nadawca podaje podczas zamawiania przesyłki. 

baner-na-bloga-masz-paczke-do-wyslania

Do jakich krajów zamówisz paczkę za pobraniem? 

Firma kurierska UPS umożliwia nadanie przesyłki międzynarodowej za pobraniem dla wybranych kierunków: 

Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Irlandia Północna, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy. 

Jaka jest maksymalna wysokość pobrania dla przesyłki zagranicznej? 

Maksymalna wysokość pobrania dla paczek wysyłanych za granicę zależy od kraju docelowego i wynosi: 

 • Austria: 3 500 EUR,
 • Belgia: 3 000 EUR,
 • Dania: 20 000 DKK,
 • Francja: 1 000 EUR,
 • Grecja: 499 EUR,
 • Hiszpania: 1 000 EUR,
 • Niemcy 3 500 EUR
 • Portugalia: 1 000 EUR,
 • Rumunia: 10 000 RON dla osób fizycznych, 5 000 RON dla podmiotów prawnych,
 • Szwajcaria 3 500 CHF,
 • Szwecja: 3 000 SEK,
 • Wielka Brytania: 2 500 GBP,
 • Włochy: 999,99 EUR. 

Dla pozostałych kierunków jest to równowartość 5 000 USD w danej walucie.

Ile wynosi czas oczekiwania na wypłatę pobrania przez UPS?

W przypadku przesyłek międzynarodowych czas oczekiwania na zwrot kwoty pobrania zależy od kraju docelowego Odbiorcy. Termin wypłaty należności nie powinien jednak przekroczyć 14 dni roboczych. 

Jak zamówić przesyłkę za pobraniem za granicę?

Za pośrednictwem Furgonetka.pl zamów przesyłkę międzynarodową, wybierając przewoźnika UPS i klikając w przycisk “Dodaj przesyłkę” dla wybranego kierunku docelowego. Aby skorzystać z nowej opcji, w formularzu zamówienia paczki zaznacz usługę dodatkową “Pobranie przy doręczeniu”:

przesylki-miedzynardowe-za-pobraniem-furgonetka

W tym miejscu zadeklaruj wysokość pobrania w lokalnej walucie dla kraju Odbiorcy oraz wskaż rachunek bankowy (tylko polski numer IBAN), na który ma zostać przekazana należność. Na koniec podaj imię i nazwisko właściciela konta. 

Na tej podstawie przewoźnik dokona przewalutowania kwoty według własnej procedury i z uwzględnieniem kursu zbliżonego do średniego tygodniowego kursu ustalonego przez NBP. Kwota pobrania zostanie wysłana w PLN na konto podane w zamówieniu. 

Jakich dodatkowych dokumentów będziesz potrzebować?

Aby nadać przesyłkę za granicę z usługą COD, oprócz standardowego listu przewozowego, należy także wydrukować dokument “UPS TURN-IN COPY” (generuje się automatycznie wraz z etykietą) i dołączyć go do paczki z naklejoną etykietą.

Tak wygląda wzór poprawnie wygenerowanego dokumentu:

dokument_pobranie_miedzynarodowe_ups_furgonetka

Podsumowanie

Jak widzisz, teraz możesz szybko i bez wychodzenia z domu zamówić przesyłkę zagraniczną z opcją pobrania przy doręczeniu. Taką usługę umożliwia obecnie przewoźnik UPS, a zamówienie paczki możesz zrealizować jak zawsze przez platformę Furgonetka.pl.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock