Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/01/29

Franczyza w Warszawie – jaki biznes wybrać?

Stolica Polski jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc na rozwój biznesu – również franczyzowego. Nie ma drugiego tak łatwego sposobu na uruchomienie świetnie prosperującej firmy, jak właśnie franczyza. Warszawa daje na tym polu ogromne możliwości, a do najlepiej rozwijających się tam firm warto zaliczyć kawiarnie, wypożyczalnie aut i apteki.

Franczyza kawiarnia

Klimatyczna kawiarnia zawsze znajdzie zainteresowanie. W Warszawie takich miejsc jest mnóstwo, ale rynek przez cały czas czeka na nowych przedsiębiorców, którzy chcieliby uruchomić własne biznesy. Kawiarnia w modelu franczyzowym daje tę przewagę, że od pierwszego dnia może notować zdecydowanie większe zyski, niż miałoby to miejsce w przypadku lokalu, który dopiero buduje swoją renomę. Nie dziwi więc fakt, że pierwszym pomysłem przedsiębiorców otwierających kawiarnie jest właśnie franczyza. Warszawa jako największe polskie miasto jest bardzo dostępnym rynkiem, a dodatkowo rynkiem zróżnicowanym pod względem kulturowym, więc odnajdzie się w nim zarówno tradycyjna kawiarnia z polskimi produktami, jak i miejsce w orientalnym stylu oferujące herbaty i kawy z najdalszych zakątków świata.

Uruchomienie kawiarni wymaga oczywiście spełnienia wymogów sanitarnych. Lokal musi być przystosowany do pracy z żywnością, a wszyscy pracownicy powinni mieć książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych. Lokal przeznaczony na kawiarnię powinien się cechować odpowiednią wysokością, a ponadto trzeba zaaranżować w nim wygodną salę dla gości, toalety, zaplecze techniczne i stylowy wystrój. Koszt inwestycji wynosi od kilkuset tysięcy złotych do nawet dwóch milionów. Wśród marek oferujących taką franczyzę można wyróżnić So! Coffe, Coffeheaven i Costa Caffe.

Franczyza wypożyczalnia aut

Wypożyczalnia aut to kolejny doskonały pomysł na biznes, który należy wyróżnić wśród najlepszych propozycji na franczyzę w Warszawie. Franczyza w tym zakresie umożliwia korzystanie z floty pojazdów franczyzodawcy bez konieczności inwestowania we własne samochody, a to z reguły znacznie zmniejsza koszty konieczne do uruchomienia działalności. Wypożyczalnia aut wymaga oczywiście dysponowania dużym placem, na którym samochody będą wystawione, a także biurem. Lokalizacja wypożyczalni samochodów powinna być atrakcyjna, szczególnie widoczna dla osób poruszających się komunikacją miejską. Markami oferującymi korzystną franczyzę w tym zakresie są Car For You i Centrum Rent Car.

Franczyza apteka

Apteka to działalność, która zawsze może liczyć na zainteresowanie ze strony klientów. Dzisiaj w aptekach sprzedaje się nie tylko leki, ale też coraz popularniejsze suplementy diety i oczywiście artykuły higieniczne stosowane przez każdego z nas. Uruchomienie apteki jest zdecydowanie trudniejsze niż otwarcie biznesu o innym charakterze. Jak założyć aptekę w modelu franczyzowym? Aptekę może uruchomić tylko osoba posiadająca wykształcenie farmaceutyczne, lekarz, który nie wykonuje swojego zawodu lub spółka zajmująca się wyłącznie prowadzeniem aptek. Wydatek na start działalności to minimum kilkaset tysięcy złotych (w przypadku niewielkiego lokalu). Aptekę franczyzową można otworzyć w ramach sieci Apteka Gemini, DOZ lub ZIKO.

baner-Furgonetka_Punkt-blog-750x220

Furgonetka Punkt – punkt przyjęć przesyłek kurierskich

Zewsząd docierają do nas informacje potwierdzające, że własna działalność gospodarcza zawsze daje większe możliwości rozwoju. Praktycznie kultowe jest już hasło „załóż własny biznes”. Warszawa jako największe polskie miasto daje nieograniczone możliwości prowadzenia działalności. Tutaj jest popyt właściwie na wszystko, ale praktyka pokazuje, że warto zwrócić uwagę przede wszystkim na nieszablonowe rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań jest dodatkowa franczyza polegająca na uruchomieniu punktu nadań przesyłek kurierskich Furgonetka Punkt. Uruchomienie takiego biznesu nie jest kosztowne, a przy tym daje możliwość uzyskiwania stałych zysków przy jednocześnie niewielkim nakładzie pracy. 

Podsumowanie

W Warszawie praktycznie każdy biznes ma szansę powodzenia, ale niektóre są szczególnie polecane z uwagi na większe prawdopodobieństwo szybkiego pozyskania klientów. Wypożyczalnia aut, apteka i kawiarnia to oczywiście tylko jedne z najpopularniejszych pomysłów. Dobrym rozwiązaniem jest również uruchomienie punktu nadań przesyłek kurierskich lub innej działalności usługowej.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos