Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

Zmiany w regulaminie DPD

Firma kurierska DPD od dnia 1 maja 2019 roku wprowadza modyfikacje w regulaminie świadczenia usług przewozowych. Jedną z najważniejszych, jaka zostanie wprowadzona jest zmiana sposobu wyliczania ceny podstawowej wagi gabarytowej dla przesyłek krajowych. Wysyłasz przesyłki za pośrednictwem firmy DPD? Zobacz, na jakie zmiany e regulaminie DPD zostaną wprowadzone.

Waga gabarytowa

  • usługi krajowe

Jedną z istotnych zmian, jaka zostanie wprowadzona z dniem 01.05.2019 roku jest sposób wyliczania ceny podstawowej dla przesyłek krajowych (DPD Classic). W przypadku, gdy waga gabarytowa będzie wyższa niż 10 kg – cena zostanie naliczona w oparciu o wagę gabarytową. Dotychczas przesyłka krajowa była kwalifikowana jako gabarytowa po przekroczeniu limitu 31.5 kg.

  • usługi międzynarodowe

W serwisie międzynarodowym DPD Classic Export i DPD Classic Import sposób ustalenia wagi gabarytowej będzie odbywał się, jak dotychczas, na podstawie następującego wzoru:

Jednak w przypadku, gdy waga gabarytowa będzie przekraczała 41.6 kg – cena zostanie naliczona w oparciu o wagę gabarytową.

Doręczenie w II i III strefie

Do usługi doręczenia przesyłek paletowych w strefie II (strefa zamiejska: do 30 km od oddziału) i III (strefa zamiejska: powyżej 30 km od oddziału) zostaną zakwalifikowane również paczki o wadze powyżej 31.5 kg.

Ubezpieczenie przesyłki zwrotnej

Przesyłka zwrotna zostanie automatycznie objęta ochroną ubezpieczeniową analogicznie jak w chwili jej pierwotnego nadania do przewozu.

Sposób pakowania przesyłek

W celu uniknięcia naliczenia przez firmę kurierską dodatkowych opłat, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób pakowania przesyłek. Przypominamy, że przewoźnik może doliczyć opłatę za przepakowanie w przypadku:

  • paczek uszkodzonych,
  • nieprawidłowo zapakowanych,
  • zagrażających uszkodzeniu sortera lub uszczerbkiem na zdrowiu pracowników je obsługujących,
  • uniemożliwiających bezpieczny przewóz i wydanie Odbiorcy.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące tego, jak zapakować paczkę do wysyłki, zajrzyj do naszego artykułu “Jak zapakować przesyłkę”, w którym podpowiadamy, jakie są wymagania poszczególnych firm kurierskich, dotyczące sposobu pakowania przesyłek.

Podsumowanie

W serwisie Furgonetka.pl staramy się z wyprzedzeniem informować Was o wszelkich zmianach w cennikach czy regulaminach poszczególnych firm kurierskich. Pamiętajcie, że wszelkie modyfikacje pochodzą bezpośrednio od przewoźników, w tym przypadku DPD i nie są zależne od nas.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos