Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/12/14

swiat-przesylek-na-pokladzie-furgonetki-sprawdz-usluge-furgonetka-short

Wysyłasz paczki do innych krajów? Szukasz możliwości dostarczenia przesyłki na zagraniczne wyspy? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Na pokładzie Furgonetki właśnie zameldowała się nowa firma – Świat Przesyłek. Zobacz, jakie paczki (i dokąd!) nadasz dzięki nowej usłudze.

Przesyłki z doręczeniem nawet na tereny wyspiarskie

W serwisie Furgonetka.pl teraz możesz zamówić przesyłki międzynarodowe ze Światem Przesyłek. Ta firma z licencją operatora pocztowego dostarcza przesyłki za granicę, współpracując z innymi przewoźnikami.

baner-na-bloga-swiat-przesylek

Zamawiając przesyłkę międzynarodową u tego przewoźnika, masz do wyboru ponad 20 różnych kierunków. Paczki dotrą jednak nie tylko do zagranicznych krajów, ale również do obszarów rozszerzonych i na niektóre tereny wyspiarskie. 

Jakie kraje możesz wskazać jako miejsce doręczenia? Na liście widnieją następujące destynacje: Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Belgia, Włochy, Portugalia, Litwa, Łotwa, Estonia, Grecja, Niderlandy (Holandia), Luksemburg, Francja, Hiszpania, Dania, Finlandia (Pickup Point) oraz Szwecja (Pickup Point). 

Ważne
Na terenie Finlandii i Szwecji przesyłki dostarczane są wyłącznie do najbliższego punktu kurierskiego (bez podejmowania próby doręczenia pod adres Odbiorcy). 

Jakie paczki nadasz z przewoźnikiem Świat Przesyłek?

Korzystając z usług Świata Przesyłek, wyślesz paczkę o maksymalnej wadze rzeczywistej i gabarytowej do 30 kg. Wymiary przesyłki nie mogą przekroczyć 70x50x40 cm (wyjątkiem jest kierunek Hiszpania, dla którego przesyłki mogą mieć max. wymiary 60x40x40 cm). Dodatkowo w przypadku destynacji: Niderlandy, Luksemburg i Francja suma wymiarów paczki (długość + szerokość + wysokość) nie może przekraczać 150 cm. 

W cenę dystrybucji każdej paczki wliczone jest ubezpieczenie w wysokości do 500 zł. 

Jak działa usługa realizowana przez Świat Przesyłek? 

W ramach usługi wyślesz paczkę za granicę, jednak cały proces działa nieco inaczej niż w przypadku pozostałych przewoźników obecnych na naszej platformie. Świat Przesyłek doręcza paczki w modelu łączącym przesyłkę krajową z międzynarodową, współpracując w tym celu z inną firmą kurierską.  

Jak to przebiega w praktyce? Na terenie naszego kraju przesyłkę obsługuje jeden przewoźnik, np. FedEx, który dostarcza ją do magazynu Świata Przesyłek. Następnie Świat Przesyłek zajmuje się doręczeniem paczki pod wskazany adres za granicą. 

Co na tym zyskasz jako Klient? Taki model łączenia obsługi przesyłek pozwala optymalizować koszty transportu i wpływa na konkurencyjność cenową oferty. Dzięki temu zapłacisz za przesyłki międzynarodowe mniej – i to bez skomplikowanych procedur czy deklaracji wolumenów.

W procesie zamawiania paczki nic się nie zmienia. Wypełniasz formularz online standardowo jak przy każdej przesyłce, wybierając odpowiednią destynację oraz przewoźnika Świat Przesyłek. Co ważne, jako Nadawca otrzymujesz do wydruku wyłącznie jedną etykietę, na której jako Odbiorca widnieje Magazyn Świata Przesyłek.

Sprawdź sam, ile możesz zaoszczędzić, nadając paczki ze Światem Przesyłek → cennik.

Co wyślesz w paczce ze Światem Przesyłek? 

W paczce do 30 kg wyślesz za granicę dowolną zawartość z wyjątkiem ładunków, które znajdują się w spisie towarów zakazanych, ustalonym przez firmę kurierską. Przed nadaniem paczki warto zatem upewnić się, że dany produkt jest dopuszczony do wysyłki zgodnie z określonymi zasadami.

Warto także zwrócić uwagę na wytyczne dotyczące odpowiedniego przygotowania przesyłki. Dobrze zapakowana paczka powinna być umieszczona w solidnym kartonie o kształcie prostopadłościanu, uzupełniona wypełniaczem i zaklejona taśmą w taki sposób, aby nie powodowała odkształceń. Kartonu nie należy niczym dodatkowo owijać. 

Ważne
Przesyłki owinięte dodatkowym materiałem, zwłaszcza folią stretch, są traktowane przez przewoźników jako nieprawidłowo zapakowane. Może to skutkować naliczeniem opłat dodatkowych za element niestandardowy, a w niektórych przypadkach nawet odmową wykonania transportu.

Więcej informacji na temat pakowania przeczytasz w poradniku Jak zapakować przesyłkę

Podsumowanie

Jak widzisz, nowy przewoźnik na Furgonetka.pl poszerza Twoje możliwości, jeśli chodzi o nadanie przesyłek międzynarodowych. Wybierając Świat Przesyłek, możesz wysłać paczki do ponad 20 krajów, a co najlepsze – również na tereny wyspiarskie. A wszystkie formalności załatwisz online, szybko i wygodnie za pośrednictwem naszej platformy. 

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock