Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/12/02

furgonetka-swietuje-12-urodziny-zobacz-jak-sie-zmienialismy-furgonetka-short
Wyjątkowy to dla nas piątek, bo… Furgonetka obchodzi 12. urodziny! Mamy za sobą wspaniałe lata i wierzymy, że najlepsze również przed nami. Dziękujemy Ci za to, że jesteś z nami i wraz z innymi Klientami motywujesz nas do ciągłego rozwoju. Z okazji tej miłej rocznicy przygotowaliśmy krótkie podsumowanie naszych działań oraz drobny upominek specjalnie dla Ciebie. Mamy nadzieję, że zechcesz świętować razem z nami! 

12. urodziny Furgonetki – rocznicowy przegląd liczb

Co przyniósł ostatni, intensywny rok dla Furgonetki? Niech przemówią liczby! 

Liczba przesyłek nadanych za pośrednictwem naszej platformy przekroczyła oszałamiający wynik 38,6 mln, podwajając tym samym stawkę z 2019 roku. Nadal nie możemy wyjść z podziwu. Tym bardziej, że doskonale pamiętamy 2010 rok, czyli początek naszej działalności, kiedy to wysłaliście z nami… 48 tysięcy paczek. 

W tym zestawieniu jednak to nie przesyłki grają dla nas pierwsze skrzypce, tylko ludzie. Bez nich Furgonetka nie mogłaby przecież istnieć i rozwijać się każdego dnia. Jesteśmy szczęśliwi, że do grona naszych Klientów należy już ponad 1,3 mln osób. A to oznacza, że jest Was już 3 razy więcej niż jeszcze 3 lata temu. 

Cieszymy się także z tego, że nasz Furgonetka Team z każdym rokiem zwiększa swoje możliwości. Zaczynaliśmy jako zespół 3 osób, po czterech latach w firmie pracowało 28 osób. A jak to wygląda dziś? Naszą Paczkę tworzy 135 pracowników, którzy wkładają całą swoją energię w rozwój narzędzi i usług, a przede wszystkim – w obsługę Klienta.  

Zespół Furgonetki każdego dnia roboczego obsługuje ok. 1200 spraw dziennie. Przesłane zgłoszenia rozpatrujemy średnio w czasie 1 godziny 10 minut, a zajmuje się nimi 50 konsultantów (35 konsultantów w Biurze Obsługi Klienta i 15 osób w Dziale Handlowym).

Ciekawią Cię inne statystyki dotyczące Furgonetki? Szersze zestawienie danych z naszego podwórka znajdziesz na specjalnej urodzinowej podstronie. Warto tam zajrzeć – z okazji 12. rocznicy przygotowaliśmy dla Ciebie drobny upominek 🎁.

swietuj-razem-z-nami-12-urodziny-Furgonetki

Lata lecą, a my… rozwijamy się dla Ciebie

Każdego dnia dbamy o to, aby udostępniać naszym Klientom coraz szerszą ofertę usług kurierskich. W związku z tym w ciągu ostatnich 12 lat podjęliśmy współpracę z aż 14 niezawodnymi przewoźnikami. W 2022 roku dołączyły do nas dwie nowe firmy kurierskie – Pall-Ex, realizujący wysyłkę palet, a także Świat Przesyłek, który dostarcza paczki za granicę, w tym również na tereny wyspiarskie. 

W naszych działaniach nie ograniczamy się jednak wyłącznie do przesyłek. Pracujemy nad rozwiązaniami wspierającymi logistykę i e-biznes. Cały czas rozwijamy projekty, z których jesteśmy naprawdę dumni! 

Od 2020 roku tworzymy ogólnopolską sieć punktów kurierskich Furgonetka Punkt. Gwarantujemy sprawdzony pomysł na biznes. Partnerzy, którzy nawiązują z nami współpracę, udostępniają klientom możliwość nadania i odbioru przesyłki, a za każdą obsłużoną paczkę otrzymują prowizję. 

Stawiamy także na otwartą sieć automatów paczkowych Furgonetka BOX, do której może dołączyć każdy. Łączymy producentów, inwestorów, operatorów kurierskich i odbiorców indywidualnych. Zapewniamy innowacyjne rozwiązania technologiczne, a co za tym idzie – praktyczne funkcjonalności dla użytkowników (w tym np. opcje “Przekaż” i “Przechowaj” rzecz w skrytce automatu).

Naszą uwagę koncentrujemy bardzo mocno również na branży e-commerce. Od 2021 roku oferujemy w pełni bezpłatny system zwrotów online dla sklepów internetowych. Furgonetka Zwrot usprawnia i przyspiesza zwracanie produktów kupującym, a właścicielom e-sklepów ułatwia zarządzanie przesyłkami zwrotnymi z poziomu jednego, intuicyjnego panelu. 

2022 rok upływa nam pod hasłem Portmonetka! Rozwijamy tzw. fast checkout, czyli szybką ścieżkę finalizacji zakupów. Naszym celem jest, aby klienci e-sklepów zintegrowanych z naszym rozwiązaniem kupowali wygodnie, intuicyjnie i przede wszystkim powtarzalnie. Do tej pory było to możliwe tylko na platformach handlowych.

Podsumowanie – 12. urodziny Furgonetki

12. urodziny to kolejna okazja do małych podsumowań. Cieszymy się, że możemy świętować tę rocznicę z naszymi Klientami, Partnerami i z Furgonetka Team. Jeszcze raz dziękujemy każdemu, kto na co dzień angażuje się w rozwijanie serwisu Furgonetka.pl i wszystkich naszych usług, projektów, produktów. Z uśmiechem patrzymy w przyszłość i wyczekujemy nowych wyzwań! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powodów do świętowania będzie jeszcze więcej 🙂

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock