Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/12/21

Sprawdź, czy nie przepłacasz za przesylłkę

Prowadzisz własny biznes i wysyłasz paczki? Masz sklep internetowy lub hurtownię, która nadaje zamówienia do sklepów? A może prowadzisz internetowy komis, wypożyczalnię strojów lub małą działalność gospodarczą? W takich biznesach wysyłanie paczek kurierskich bardzo często bywa nie tylko czasochłonne, ale też drogie. Jest jednak sposób, dzięki któremu można nadawać przesyłki znacznie taniej.

Realia wysyłki paczek nie zawsze są optymistyczne

Największą bolączką biznesów, które na co dzień nadają przesyłki kurierskie, jest wysoka cena nadań. Oczywiście duże firmy mają możliwość podpisania umów z wybranymi kurierami i skorzystania z preferencyjnych stawek, ale kiedy wolumen wysyłek jest mniejszy, podpisanie takiej umowy w zasadzie nie wchodzi w grę. W takim przypadku musisz nadawać paczki po standardowej stawce i często za nie dopłacać, szczególnie gdy nie chcesz, by klientów odstraszał wysoki koszt wysyłki.

Wiele małych polskich biznesów nadaje w miesiącu zbyt mało przesyłek, by móc skorzystać z cen „hurtowych”. Nadanie przesyłki bez preferencyjnych stawek to koszt nawet kilkudziesięciu złotych. Problematyczna bywa także czasochłonna procedura nadania – każdej przesyłce trzeba poświęcić odpowiednio dużo czasu, a że czas to pieniądz, firma sporo na tym traci i albo ktoś zostaje po godzinach, albo potrzebni są dodatkowi pracownicy.

Jak zaoszczędzić na wysyłaniu paczek kurierskich?

Przesyłki można wysyłać taniej za pośrednictwem serwisów do nadawania paczek. Platforma usług kurierskich Furgonetka umożliwia szybkie, wygodne, a co najważniejsze tańsze nadawanie paczek, przesyłek kopertowych, a nawet palet. Koszt nadania przez serwis Furgonetka może być niższy nawet o 70% od kosztu nadania bezpośrednio w wybranej firmie kurierskiej.

Mimo iż serwis usług kurierskich pośredniczy w nadawaniu przesyłek, to i tak oferuje korzystniejsze ceny, a jest to możliwe dzięki dużemu wolumenowi przesyłek obsługiwanych każdego miesiąca. Serwis Furgonetka zapewnia każdemu z kurierów dużą liczbę przesyłek, a jako hurtowy kontrahent, może negocjować ceny. W przypadku klientów prowadzących małe firmy i nadających mało paczek miesięcznie, takie negocjacje są w zasadzie niemożliwe, a już na pewno nie przyniosą tak korzystnych stawek.

Mało tego – korzystanie z niskich stawek w serwisie Furgonetka nie wymaga podpisywania umowy. Każdy zarejestrowany użytkownik może nadać przesyłkę od ręki – bez żadnych formalności. Wystarczy rejestracja w serwisie. 

Nadanie poprzez brokera kurierskiego Furgonetka ma też tę zaletę, że jeszcze przed wysyłką możesz porównać cenniki poszczególnych firm kurierskich i wybrać ofertę tej, która gwarantuje najniższą cenę dla przesyłki o konkretnych parametrach. Preferencyjne ceny dotyczą nawet pojedynczego nadania, a w przypadku regularnych wysyłek (np. minimum 20 paczek miesięcznie), możliwe jest skorzystanie z jeszcze tańszego cennika biznesowego lub dostosowanie oferty pod indywidualne potrzeby klienta. A to wszystko bez konsekwencji. Jeśli z jakiegoś powodu nie utrzymasz tych wolumenów, to wrócisz po prostu do standardowych cen, które są i tak niższe niż w przypadku współpracy bezpośredniej z firmą kurierską. Całkowicie zrozumiałe jest, że biznes rządzi się swoimi prawami i jeden miesiąc może być lepszy, a drugi gorszy. Przedsiębiorca nie zawsze ma wpływ na poziom sprzedaży, ale podczas współpracy z serwisem Furgonetka nie straci dostępu do preferencyjnych cen. 

Poniżej na prostym przykładzie możesz porównać koszty wysyłki – platforma usług kurierskich vs. firma kurierska:

Załóżmy, że masz do wysłania 20 paczek miesięcznie o następujących parametrach:

  • waga – 10 kg
  • wysokość – 10 cm
  • szerokość – 10 cm
  • długość – 20 cm

Koszt wysyłki pojedynczej paczki o takich parametrach nadanej bezpośrednio w firmie kurierskiej to około 24 złotych. Natomiast w przypadku korzystania z usług platformy kurierskiej taką przesyłkę nadasz już za około 16 złotych. Jest to oszczędność 8 złotych na jednej wysyłce. Jeśli masz do wysłania w miesiącu 20 paczek, to zaoszczędzisz 160 złotych.  W skali roku kwota oszczędności na tego typu wysyłkach wyniesie aż 1920 złotych. 

Podsumowując

Oferta serwisu Furgonetka jest tak opracowana, aby sprzyjać prowadzeniu biznesu i czynić go nie tylko tańszym, ale też prostszym. Nadając paczki za pośrednictwem platformy usług kurierskich oszczędzać czas i pieniądze, które możesz przeznaczyć na inne czynności lub rozwój firmy. Sprawdź sam, czy nie przepłacasz za przesyłki – wejdź na stronę https://furgonetka.pl/ i porównaj ceny wielu firm kurierskich w jednym miejscu. 

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos