Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/07/25

jak-wyslac-paczke-fedex-furgonetka-short

Chcesz wysłać odbiorcy z innego miasta sprzedane książki? Planujesz nadać znajomym upominek z okazji przeprowadzki? A może prowadzisz własny sklep internetowy i realizujesz wysyłkę zamówień w całym kraju? Każde z tych zadań pomogą Ci skutecznie zrealizować przesyłki kurierskie FedEx, które obecnie wyślesz taniej niż do tej pory. Przewoźnik właśnie obniżył ceny swoich usług, a co lepsze – nie dolicza do nich opłaty paliwowej.

Nowe, niższe ceny przesyłek FedEx

Przewoźnik wprowadza nowe niższe stawki na swoje usługi kurierskie. FedEx jako jedyny spośród liderów firm kurierskich nie wlicza do cen opłaty paliwowej. Obniżka dotyczy wszystkich przesyłek krajowych i międzynarodowych, dostarczanych do drzwi, jak i do punktów odbioru.

Wszystkie aktualne kwoty dla przesyłek krajowych i międzynarodowych znajdziesz w cenniku FedEx na Furgonetka.pl.

Jak wysłać przesyłkę FedEx?

Przesyłkę kurierską z przewoźnikiem FedEx nadasz szybko i wygodnie przez internet. Aby poprawnie zlecić wysyłkę paczki online, należy uzupełnić wszystkie dane dostawy i opłacić przesyłkę.

baner_nadaj_paczke_fedex

Jak nadać paczkę z firmą FedEx krok po kroku?

  1. Zaloguj się lub zarejestruj konto na Furgonetka.pl, a następnie wybierz opcję “Dodaj przesyłkę”. 
  2. Uzupełnij formularz o dane Nadawcy i Odbiorcy (w drugiej sekcji ustalisz, czy przesyłka ma trafić pod wskazany adres, czy do punktu odbioru). 
  3. Określ wszystkie szczegóły dotyczące Twojej paczki i wybierz ew. usługi dodatkowe.
  4. Zaznacz kafelek z przewoźnikiem FedEx z ostateczną wyceną. 
  5. Opłać przesyłkę wybraną formą płatności, przygotuj paczkę do nadania i poczekaj na jej odbiór przez kuriera.

Jakie przesyłki możesz wysłać za pośrednictwem FedEx? Zarówno koperty DOX, jak i paczki oraz palety. Maksymalna waga standardowej przesyłki kurierskiej doręczanej przez FedEx wynosi 70 kg, a na palecie – nawet do 1000 kg. Jeśli chcesz nadać przesyłkę do punktu odbioru, możesz przygotować paczkę o wadze maksymalnie do 20 kg.

O czym jeszcze warto pamiętać? Zawartość paczki należy zabezpieczyć wedle wskazówek zawartych w poradniku pakowania FedEx. Konieczne jest również zadbanie o właściwe wymiary i wagę paczki, aby uniknąć dodatkowych opłat. Do pakowania najlepiej wykorzystać wielowarstwowe kartonowe pudełka, a wolne przestrzenie dokładnie wypełnić, by zapobiec przemieszczaniu się przedmiotów.

Oferta usług kurierskich FedEx na Furgonetka.pl

FedEx jest międzynarodową firmą kurierską, która dostarcza przesyłki na terenie Europy (np. do Belgii, Finlandii, Grecji i Hiszpanii), jak również za ocean. Od niedawna w naszej ofercie są dostępne nowe kierunki realizowane przez FedEx – USA i Kanada

Firma kurierska oferuje liczne usługi dodatkowe oraz niestandardowe. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim darmowe ubezpieczenie do wartości 5000 zł lub płatne ubezpieczenie do kwoty nawet 19 999,00 zł, a także pobranie przy doręczeniu czy dopłatę za podjazd samochodu z windą. Paleta usług niestandardowych obejmuje z kolei m.in.: przeadresowanie przesyłki, powiadomienie SMS czy potwierdzenie doręczenia paczki.

Dlaczego warto wysłać paczkę FedEx? 

Kurierzy FedEx dostarczają przesyłki zarówno do dużych miast, jak i do mniejszych miejscowości w Polsce i za granicą. Dzięki rozbudowanej sieci punktów przeładunkowych są w stanie zagwarantować dostawy krajowe w ciągu 2 dni roboczych, a w przypadku przesyłek międzynarodowych – w czasie ok. 5 dni roboczych. Dla paczek zagranicznych jest też dodatkowo dostępna usługa Priority, dla której czas doręczenia skraca się do 1 – 3 dni roboczych (w zależności od kodu pocztowego).

Co ważne, kurier FedEx przyjeżdża po przesyłkę pod wskazany adres. Taka opcja okaże się szczególnie przydatna, kiedy nie możesz wyjść z domu. Z oferty przewoźnika chętnie korzystają klienci, którzy chcą tanio nadawać przesyłki za granicę w atrakcyjnych cenach. Należą do nich osoby prywatne mające rodzinę lub przyjaciół w innych krajach, jak również przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż internetową. 

Podsumowanie

Jak widzisz, wysyłka paczek z przewoźnikiem FedEx może być szybka, wygodna i bezpieczna. Przesyłki nadasz w kraju i za granicę, w każdym przypadku korzystając z nowych, niskich stawek na usługi tej firmy kurierskiej.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock