Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

Jak wysłać paczkę FedEx?

Chcesz wysłać do innego miasta paczkę ze sprzedaną książką? Wysyłasz znajomym upominek z okazji przeprowadzki, a może masz własny sklep internetowy i nadajesz paczki do klientów z całego kraju? W każdym z tych przypadków warto skorzystać z przesyłek kurierskich oferowanych przez firmę FedEx.

Jak wysyłać przesyłki kurierem FedEx?

Przesyłkę w FedEx można nadać łatwo przez internet. Zlecenie wysyłki paczki online wymaga podania wszystkich danych dostawy oraz wyboru usługi firmy FedEx i opłacenia przesyłki. Następnie wystarczy już tylko poczekać na kuriera, który odbierze paczkę. Za pośrednictwem FedEx nadaje się zarówno koperty, jak i paczki czy palety. Maksymalna waga standardowej przesyłki kurierskiej doręczanej przez FedEx wynosi 70 kg. 

Przedmioty wysyłane kurierem FedEx należy zabezpieczyć wedle wskazówek tej firmy. Konieczne jest zadbanie o właściwe wymiary oraz wagę paczki, by uniknąć dodatkowych opłat. Do pakowania najlepiej wykorzystać wielowarstwowe kartonowe pudełka, a wolne przestrzenie dokładnie wypełnić, by zapobiec przemieszczaniu się zawartości.

Oferta usług kurierskich FedEx 

FedEx jest międzynarodową firmą kurierską dostarczającą przesyłki do krajów Europy. Z usług krajowych i międzynarodowych mogą korzystać zarówno klienci firmowi, jak i indywidualni. Doręcza ona różne rodzaje przesyłek, a rozbudowana oferta pozwala łatwo dobrać rozwiązanie do potrzeb. Firma kurierska FedEx dostarcza przesyłki do między innymi Belgii, Finlandii, Grecji czy Hiszpanii.

Kurier oferuje liczne usługi dodatkowe oraz niestandardowe. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim darmowe ubezpieczenie do wartości 5000 zł lub płatne ubezpieczenie do kwoty nawet 19 999,00 zł, a także pobranie przy doręczeniu, dopłatę za podjazd samochodu z windą czy przesyłkę dłużycową. Paleta usług niestandardowych obejmuje między innymi przeadresowanie przesyłki, powiadomienie SMS czy potwierdzenie doręczenia paczki. 

Jak tanio wysłać paczkę przez FedEx?

Przesyłkę firmą FedEx można tanio nadać za pośrednictwem Furgonetka. To serwis zrzeszający oferty kurierów i umożliwiający nadawanie paczek przez internet w bardzo korzystnych cenach. Dostęp do wszystkich możliwości strony otrzymasz po zarejestrowaniu i zalogowaniu. Znajdziesz tam specjalny formularz do nadawania przesyłek. Wystarczy kliknąć „Dodaj przesyłkę”, by przenieść się do dokumentu, w którym określisz rodzaj paczki, wpiszesz dane nadawcy i odbiorcy oraz ustalisz szczegóły związane z doręczeniem. Następnie wystarczy wybrać ofertę kuriera FedEx, zatwierdzić zamówienie, opłacić je i wydrukować etykietę przewozową.

Wysyłka jest bardzo bezpieczna. Ten kurier dostarcza przesyłki zarówno do dużych miast, jak i do mniejszych miejscowości, a dzięki rozbudowanej sieci punktów przeładunkowych jest w stanie zagwarantować trwające od 1 do 3 dni roboczych dostawy. Co ważne, kurier FedEx może przyjechać po przesyłkę na miejsce, więc taka opcja jest szczególnie przydatna, kiedy nie możesz wyjść z domu. Z oferty FedEx korzystają klienci, którzy chcą tanio nadawać przesyłki za granicę – zarówno osoby prywatne mające rodzinę lub przyjaciół w innych krajach, jak i przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż internetową. Umożliwia on również wysyłanie opon samochodowych w rozmiarze do 17 cali pakowanych pojedynczo lub podwójnie.

Ceny nadań w FedEx zaczynają się już od 15,98 zł, więc jest to bardzo atrakcyjna cena za doręczenie razem z zamówieniem kuriera do domu.

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com