Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/02/01

nowe-kierunki-dla-przesylek-fedex-usa-i-kanada-w-ofercie-furgonetki-short

Twoi bliscy mieszkają w Stanach Zjednoczonych lub w Kanadzie i przygotowałeś dla nich paczkę? A może prowadzisz biznes i regularnie wysyłasz produkty za ocean? Ucieszy Cię fakt, że właśnie wprowadziliśmy do oferty przesyłki międzynarodowe FedEx USA i Kanada. Jeśli planujesz nadać mniej pilną przesyłkę, skorzystaj z usługi FedEx Economy. A jeśli zależy Ci na czasie, wybierz FedEx Priority. Przeczytaj poniższy wpis, by poznać szczegóły.

FedEx USA i Kanada – przesyłki od drzwi do drzwi 

Teraz za pośrednictwem platformy Furgonetka.pl nadasz przesyłkę do USA (określając Stan) i do Kanady (określając Prowincję). Do wyboru masz dwie usługi od przewoźnika FedEx:

  • FedEx Economy – standardową przesyłkę, która sprawdzi się przy mniej pilnych doręczeniach. Usługa bywa realizowana w ciągu 2 – 5 dni (czas transportu zależy jednak od wybranych kodów pocztowych miejsca nadania i dostawy).
  • FedEx Priority – to usługa dla bardziej niecierpliwych lub dla każdego, kto chce załatwić pilną sprawę. Przesyłka o statusie priorytetowym skraca czas dostawy do 1 – 3 dni (czas transportu zależy jednak od wybranych kodów pocztowych miejsca nadania i dostawy).  

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, masz zapewnioną realizację od drzwi do drzwi (nadajesz od siebie pod wskazany adres odbiorcy), a także odprawę celną.

Ile kosztuje nadanie przesyłki FedEx do USA i Kanady?

Z usługą przewoźnika dostarczysz do Stanów Zjednoczonych i Kanady zarówno mniejsze, jak i większe paczki. W ramach FedEx Economy i FedEx Priority wyślesz przesyłkę do 30 kg. 

Ile będzie Cię to kosztowało? Poniżej prezentujemy przykładowe ceny netto bez opłaty paliwowej. 

Kierunek USA i Kanada

FedEx EconomyFedEx Priority
Paczka do 1 kg – 88,99 złPaczka do 1 kg – 102,99 zł
Paczka od 1 do 2 kg – 106,99 złPaczka od 1 do 2 kg – 123,99 zł
Paczka od 4 do 5 kg – 146,99 złPaczka od 4 do 5 kg – 171,99 zł
Paczka od 9 do 10 kg – 195,99 złPaczka od 9 do 10 kg – 228,99 zł
Paczka od 19 do 20 kg – 255,99 złPaczka od 19 do 20 kg – 297,99 zł
Paczka od 29 do 30 kg – 322,99 złPaczka od 29 do 30 kg – 382,99 zł

Więcej szczegółów dotyczących kosztów przesyłki znajdziesz w międzynarodowym cenniku FedEx. Do każdego wariantu paczki możesz dokupić również usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie do kwoty 19 999 zł. 

Jak nadać przesyłkę do Stanów Zjednoczonych i Kanady z FedEx? 

Transport swojej paczki w ramach usługi FedEx USA i Kanada zlecisz szybko i wygodnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że zalogujesz się na naszą platformę Furgonetka.pl i zrealizujesz kolejne kroki:

1. W sekcji ze sposobem nadania i doręczenia na stronie głównej, określ miejsce nadania (Polska) oraz adres dostawy (Stany Zjednoczone lub Kanada). Możesz też od razu uzupełnić dokładne kody pocztowe i wybrać podjazd kuriera. 

wybor-sposobu-przesylki-furgonetka

2. Spośród dostępnych kafelków z przewoźnikami wybierz FedEx i przejdź do dodawania przesyłki.

3. Uzupełnij sekcje Nadawca i Odbiorca w formularzu, podając właściwe dane.

4. W części Przesyłka dokładnie określ parametry swojej paczki oraz podaj wartość ubezpieczenia, jeśli chcesz skorzystać z usługi dodatkowej. 

5. Jeśli zależy Ci na przyspieszeniu doręczenia paczki (1 – 3 dni robocze), z listy Usług dodatkowych wybierz pozycję FedEx Priority.

usluga-dodatkowa-fedex-priority-furgonetka

6. Przejdź do podsumowania i opłać swoją przesyłkę. 

7. Wydrukuj wygenerowaną etykietę i naklej ją na przygotowaną paczkę. Pamiętaj również o dołączeniu dokumentów do odprawy celnej. 

8. Przekaż przesyłkę kurierowi.

Gotowe. Twoja przesyłka może wyruszyć w drogę do Stanów Zjednoczonych lub Kanady, by uszczęśliwić kogoś z Twojej rodziny czy dotrzeć w ręce klienta oczekującego na zamówiony produkt.

Podsumowanie

Jeśli planujesz wysłać paczkę do bliskich w Chicago lub załatwić sprawy biznesowe z partnerem z Toronto, teraz możesz nadać przesyłkę do USA i Kanady z FedEx w opcji standardowej lub priorytetowej. A jeśli jeden przewoźnik to dla Ciebie za mało, w dalszym ciągu na naszej platformie Furgonetka.pl możesz też dostarczyć paczkę do tych krajów z firmą kurierską UPS.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock