Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/05/24

poznaj-szybkie-zwroty-online-nowa-usluga-furgonetki-dla-e-commerce-furgonetka-short

Prowadzisz sklep internetowy i szukasz sposobów na to, aby zachęcić klientów do kupowania więcej i częściej? Poznaj nasz nowy system do zwrotów online, który wdrożysz w 5 minut –  za darmo i bez pomocy programisty. Gwarantując kupującym opcję szybkiego zwracania zakupów, sprawisz, że chętniej wypełnią swoje koszyki Twoimi produktami. Zobacz, jakie jeszcze korzyści niesie za sobą nasz innowacyjny moduł /Zwrot.

Szybkie zwroty dla Ciebie i Twoich klientów 

Z myślą o rozwoju e-commerce, przygotowaliśmy w Furgonetce bezpłatny system do zarządzania zwrotami online. Rozwiązanie gwarantuje pełną automatyzację działań. Wdrażając moduł /Zwrot w swoim sklepie internetowym, zapewnisz sobie i swoim klientom wygodną opcję realizacji zwrotów w kilku kliknięciach.

baner-na-bloga-system-furgonetka-zwrot

Co z systemem zwrotów zyskają Twoi klienci? 

Użytkownicy Twojego e-sklepu będą mogli raz na zawsze zapomnieć o papierowych formularzach i standardowych przeszkodach, które do tej pory mogli napotkać na drodze do realizacji zwrotu. Teraz zakupione produkty zwrócą wygodnie, czasem nawet bez konieczności wychodzenia z domu. 

Klient w szybki i wygodny sposób dokonuje zwrotu online. Wybiera produkty, które chce zwrócić, a następnie sam decyduje, czy woli poczekać na kuriera, czy np. zanieść paczkę do punktu. Nie musi też przejmować się ręcznym adresowaniem przesyłki. W systemie zwrotów automatycznie wygeneruje się etykieta z danymi, którą wystarczy nakleić na paczkę.

Korzystając z zwrotu zakupów online, kupujący może też łatwo sprawdzić na swoim koncie, kiedy otrzyma środki za zwracane produkty. Oprócz tego, w systemie znajdzie informację o wszystkich zwrotach oraz możliwość śledzenia przesyłek. Zyskuje więc pełną kontrolę nad całym procesem.

Jakie korzyści szybkie zwroty zapewnią Tobie?

Dla Ciebie, jako właściciela sklepu internetowego, moduł /Zwrot również oznacza wiele korzyści. Przede wszystkim otrzymujesz panel, w którym obsłużysz przesyłki zwrotne od A do Z. W jednym miejscu zaakceptujesz lub odrzucisz zwroty, a także przejrzysz historię przesyłek – i to wszystko całkowicie za darmo.

Nasz system  gwarantuje łatwą integrację z praktycznie każdym sklepem internetowym, w tym z popularnymi platformami. W kilku krokach skonfigurujesz zwroty, dzięki czemu udostępnisz klientom szybkie zwroty produktów.

System /Zwrot zagwarantuje Ci dodatkowo: 

 • Opcję indywidualnych ustawień – Ty ustalasz m.in. adres do zwrotu, czas na odstąpienie od umowy i czas na wypłacenie pieniędzy, 
 • 12 firm kurierskich do wyboru – dzięki integracji z Furgonetką, zapewnisz swoim klientom dostęp do szerokiego grona kurierów, możesz także zdecydować się na udostępnianie darmowych zwrotów,
 • Politykę zwrotów – wygenerujesz przejrzysty dokument z treścią zweryfikowaną przez naszych prawników,
 • Opcję śledzenia przesyłek zwrotnych – w systemie znajdziesz status dla każdego zwrotu (m.in. “Przesyłka została nadana”, “Przesyłka dotarła do sklepu”), dzięki czemu nie umknie Ci żadna paczka.
 • Łatwiejszą komunikację z klientami – większość informacji o zwrotach jest dostępna w systemie dla obu stron procesu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas na wymianie maili czy rozmowach telefonicznych.

Jak działa nasz autorski system do zwrotu zakupów online? 

Wiesz już, jakie korzyści przyniesie Ci integracja sklepu z naszym modułem do zwrotów. Teraz dowiedz się, jak dokładnie wygląda proces zwracania produktu za jego pośrednictwem. 

Jak działa system zwrotów online?

Szybki zwrot zakupów przez internet klient realizuje w 4 prostych krokach:

 1. Użytkownik loguje się do panelu zwrotów, używając adresu e-mail z zamówienia.
  Z dostępnej listy wybiera produkty, które chce zwrócić. Ma na to tyle dni, ile ustalisz jako właściciel sklepu (minimum 14 dni).

 2. Następnie klient określa szczegóły przesyłki zwrotnej – m.in. wybiera formę wysyłki (jeśli zdecydujesz się oferować darmowe zwroty, zobaczy opcję bezpłatnej i płatnej przesyłki), rodzaj opakowania i datę nadania.
 3. Pozostaje przygotowanie paczki do wysłania (wystarczy zapakować produkty, wydrukować wygenerowaną etykietę i nakleić ją na opakowanie). W zależności od wybranej formy wysyłki, klient przekazuje paczkę kurierowi lub zanosi ją do punktu. Przesyłka zwrotna rusza w drogę do Twojego sklepu.
 4. Gotowe! Kupujący otrzymuje zwrot środków w określonym przez Ciebie czasie i tą samą metodą płatności, którą opłacał pierwotne zamówienie. Potwierdzenie przelewu środków znajdzie na swoim koncie.

Dlaczego warto wdrożyć szybkie zwroty online?

Jak widzisz, nasz moduł /zwrot dla e-commerce pozwoli Ci w pełni zautomatyzować proces zwracania produktów. Będzie to duże ułatwienie zarówno dla Ciebie, jak i dla kupujących w Twoim sklepie. Nie musisz przy tym obawiać się, że nowy system sprawi, że Twoi klienci będą wyłącznie hurtowo rezygnować z zamówień. Wręcz przeciwnie!

Łatwe i szybkie zwroty to często motor napędowy dla większych zakupów. Klienci często już na etapie zakupu produktów zakładają, że część z nich zwrócą. Świadomie kupują np. kilka rozmiarów ubrań do przymierzenia lub różne modele akcesoriów dla porównania.

Jeśli kupujący zyskają jasną informację, że w razie potrzeby mogą szybko i bez zbędnych formalności “wyklikać” zwrot niechcianych produktów, nie będą długo zastanawiać się nad finalizacją transakcji. Być może kupią więcej, a na pewno – chętnie wrócą, by zrealizować kolejne zamówienie właśnie w Twoim sklepie. 

Podsumowanie

Nowe rozwiązanie od Furgonetki to kompleksowe narzędzie, które wdrożysz w swoim sklepie w 5 minut, aby już po chwili móc zarządzać wszystkimi zwrotami w jednym miejscu. Przetestuj moduł do szybkich zwrotów zupełnie za darmo i zobacz, jak automatyzacja procesu spisuje się w Twoim biznesie.