Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/01/21

Jak zdobyc dodatkowy dochod dla firmy-furgonetka-

Prowadzisz firmę i zastanawiasz się, jak zapewnić sobie dodatkowe zyski? Chcesz mieć drugie źródło dochodów, żeby nie uzależniać się tylko od jednej gałęzi swojej działalności? Dywersyfikacja dochodów to najlepszy sposób na zapewnienie sobie zysków bez względu na aktualną sytuację rynkową i możliwe martwe sezony występujące w wielu branżach. Dodatkowe źródła dochodu można uzyskiwać bez konieczności zmiany dotychczasowego sposobu prowadzenia firmy. Sprawdź, w co inwestować w czasie kryzysu.

Masz już firmę? Prowadzisz biuro rachunkowe, salon fryzjerski, sklep spożywczy lub kwiaciarnię i zastanawiasz się, na czym można zarobić dodatkowo bez ingerowania w dotychczasową działalność? Chcesz mieć dodatkowe źródła dochodu? Sprawdź poniższe pomysły na dodatkowy zarobek i zainspiruj się. 

  1. Sklep internetowy

Jednym z najbardziej uniwersalnych biznesów jest sprzedaż internetowa. Możesz sprzedawać przez internet to, co oferujesz w swoim sklepie stacjonarnym, np. odzież, kosmetyki, produkty do domu czy artykuły papiernicze. Oferta sklepu może być też całkowicie inna od branży, w której działasz. Drogi są w tym przypadku dwie – trzeba postawić albo na to, co bardzo dobrze się sprzedaje, np. ubrania, elektronikę czy gry komputerowe lub na produkty niszowe, np. ekstrawaganckie dodatki odzieżowe czy materiały plastyczne.

  1. Usługi doradcze

Jeżeli jesteś fachowcem w swojej branży i znasz się doskonale np. na uprawie roślin, gotowaniu czy zarządzaniu, możesz rozszerzyć swoją ofertę o usługi doradcze i szkoleniowe. Właściciel restauracji może prowadzić szkolenia dla personalu gastronomicznego, a osoba prowadząca biuro podatkowe doradzać firmom w kwestii rozwoju i optymalizacji kosztów.

  1. Tworzenie rękodzieła

Dla osób obdarzonych zdolnościami manualnymi świetnym pomysłem może być tworzenie rękodzieła – tekstyliów, biżuterii, zabawek dla dzieci, dekoracji czy produktów do ogrodu. Dodatkowe dochody można uzyskiwać poprzez sprzedaż rękodzieła przez internet – zarówno we własnym sklepie, jak i na platformach dla twórców hand-made i to będzie najłatwiejszy, a przede wszystkim najtańszy sposób.

  1. Usługi wirtualnego asystenta

W dobie pracy zdalnej występuje ogromne zapotrzebowanie na wirtualnych asystentów, którzy wspomagają firmy w codziennych zadaniach. Do zadań zdalnego asystenta może należeć czuwanie nad prawidłową realizacją zamówień, umawianie spotkań, przygotowywanie materiałów na potrzeby reklamy, szukanie dostawców lub producentów – w zasadzie wszystko to, co robi sekretarka plus zadania związane z wystawianiem faktur czy obsługą newsletterów.

  1. Prowadzenie bloga

Prowadzenie bloga lub vloga traktującego o branży, którą się zajmujesz to fantastyczny pomysł na rozszerzenie działalności i skuteczną reklamę. Zacząć można właściwie za darmo  w serwisie do blogowania, ale lepiej od razu zainwestować we własną domenę i budować swój wizerunek eksperta.

Furgonetka Punkt – dodatkowy biznes franczyzowy

Przedsiębiorcy prowadzący stacjonarne biznesy w dogodnych lokalizacjach mogą też skorzystać z franczyzy Furgonetka Punkt i otworzyć własny punkt nadań przesyłek kurierskich. Taki biznes można prowadzić zarówno w sklepie, jak i lokalu usługowym – wystarczy tylko chęć do pracy i trochę wolnego miejsca na przechowywanie przesyłek. Usługi kurierskie to bardzo dochodowy biznes i co ważne biznes odporny na Covid-19. Coraz więcej konsumentów zamawia produkty przez internet i korzysta z przesyłek kurierskich, a umożliwienie nadawania takich paczek w swoim lokalu pozwoli zarabiać prowizję na każdej obsłużonej przesyłce.

Podsumowanie

Firma nie musi się ograniczać do jednej branży – im bardziej różnorodną działalność prowadzi, tym stabilniejsze są jej dochody. Kiedy jedna gałąź działalności ma się gorzej, nadrabia druga, a przedsiębiorca nie musi się bać gorszych okresów. Warto do maksimum wykorzystać dostępny czas i miejsce. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jaki biznes opłaca się otworzyć – trzeba się kierować własnymi możliwościami i predyspozycjami. Bardzo dobrze sprawdzi się handel internetowy i franczyza, ale to oczywiście tylko wybrane z wielu propozycji.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock